Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Navigacijos, parkavimo sistemos

Prekės ženklas:
Kiekis pakuotėje, vnt.:
Montuojama:
Įtampa, V:
Apsaugos klasė:
Medžiaga:

Šiuolaikiniai automobiliai atrodo „nebaigti“, jei juose nėra navigacijos, parkavimo sistemos. Renkantis šias sistemas svarbu atsižvelgti ne tik į turimus finansus, bet ir įvairias šių sistemų charakteristikas.

Norėdami pirkti navigacijos sistemą, pirmiausia nuspręskite, kiek norite išleisti savo naujam prietaisui: tai leis sumažinti pasirinkimą. Pasidomėkite, kas kiek laiko atnaujinami GPS duomenys – jei sistema nebus atnaujina, negalėsite matyti ir važiuoti naujais keliais. Palyginkite įvairių gamintojų prekes, mat kartais didelė kaina – tiesiog prekės ženklo antkainis. Rinkdamiesi prietaisą, būtinai pirkite tik tokį, kuris fiksuoja automobilio greitį ir pagal jį perskaičiuoja maršrutą. Kai kurios GPS navigacijos sistemos gali parodyti spūstis tikruoju laiku, kad jas galėtumėte aplenkti. Tai ypač patogu, jei dirbate dideliame mieste, tačiau tuomet Jums gali prireikti ir belaidžio ryšio.

Jei perkate automobilio statymo sistemą, atkreipkite dėmesį į skirtingų prietaisų charakteristikas ir kainas. Šios sistemos labai patogios, kai reikia „įsisprausti“ į nedidelę vietą automobilį statant lygiagrečiuoju būdu. Prieš perkant tokią sistemą, svarbu atkreipti dėmesį, ar ji gali būti pritaikyta Jūsų automobilio modeliui. Atsižvelgiant į automobilio matmenis skiriasi ir jutiklių galingumas. Jutikliai gali būti elektromagnetiniai arba ultrasoniniai. Pastarieji turi šešis ant buferio montuojamus jutiklius (apskritai gali būti šeši arba keturi jutikliai). Tokia sistema labai patikima ir puikiai atlaiko didelius temperatūros pokyčius. Elektromagnetiniai jutikliai montuojami buferio viduje, todėl juos daug lengviau pritvirtinti ir pradėti naudoti. Vis dėlto jie ne itin tinka tiems vairuotojams, kurie dažnai sustoja statydami automobilį, nes šie jutikliai pamiršta artėjančias kliūtis, jei transporto priemonė nejuda.

Navigacijos, parkavimo sistemos veikia skirtingai. Navigacijos sistemos naudoja GPS signalą, kuris ateina iš Žemės palydovų. Šis signalas ir parodo, kur reikia važiuoti. Turbūt teko patirti, kad sistemoje nebuvo parodyti tam tikri keliai. Taip nutiko todėl, kad palydovas nebuvo atnaujintas, tad jo atmintyje neišliko naujai nutiesti keliai. Automobilių statymo sistemos veikia naudodamos jutiklius, t. y. jos „jaučia“ ir parodo, ar šalia automobilio nėra tam tikros kliūties, kuri trukdytų saugiai pastatyti transporto priemonę.

Nesvarbu, ko Jums prireikė, – navigacijos, parkavimo sistemos, – būtinai patikrinkite jų charakteristikas. Ieškokite tokių prietaisų, kurių ekranas patogus, lengvai matomas ir įskaitomas. Jei Jūsų regėjimas nėra pats geriausias, tuomet rinkitės prietaisus, kurių ekranai ir simboliai didesni. Tiek navigacijos, tiek automobilių statymo sistemos gali būti belaidės arba laidinės. Jei norite paprasčiau montuojamų, rinkitės belaides sistemas.

Jei Jūsų automobilyje dar nėra navigavijos, parkavimo sistemos, ganėtinai paprastai galite ją įsidiegti patys. Tam tikrai nereikia vykti pas meistrą. Aišku, jei nesate tikri, kaip šias sistemas pritvirtinti (pavyzdžiui, ultrasoninei parkavimo sistemai įdiegti reikia gręžti buferį), galite tai palikti profesionalams.