Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Transporto priemonės būklė dažnai priklauso ir nuo pačio savininko: rūpinantis automobiliu jis ilgesnį laiką negenda, kėbulas išlieka tvarkingas. Vienos svarbiausių mašinos dalių yra akumuliatoriai ir lemputės. Pirmieji reikalingi visoms transporto priemonėms, kad užsivestų variklis, veiktų automobilio elektronika. Žibintų lempučių pagalba garantuojamas geras kelio matomumas net ir audringą naktį.

Akumuliatoriai

Šiuo metu prekyboje yra ne viena akumuliatorių rūšis, tad juos rinktis reikėtų pagal automobilį. Visgi, dvi akumuliatorių rūšys šiuo metu yra vienos populiariausių:

  • rūgštiniai: užpildyti skysčiu;
  • geliniai: turi neigiamas ir teigiamas plokšteles, beveik nereikalauja priežiūros, nebijo gilių iškrovų.

Akumuliatoriai ir lemputės pasirenkami ir pagal transporto priemonės tipą: paprastai automobiliams reikalingos vienokios įkraunamos baterijos ar žibintų lemputės, o motociklams ar valtims – kitokios. Nepaisant skirtumų, visi jie reikalauja priežiūros, ypatingai žiemos metu (akumuliatoriams tai itin aktualu, norint, kad šaltuoju metų laiku jie neišsikrautų). Akumuliatorių svarbu reguliariai įkrauti, nepatartina ilgai laikyti jį iškrautą, kadangi taip po kurio laiko gali sumažėti jo talpa. Lemputės.

Lemputės, dedamos į automobilio žibintus, turi tiesioginę įtaką kelionės saugumui. Tik ryškiai šviečiantys automobilio žibintai užtikrina normalų kelio dangos, kelkraščių ir eismo dalyvių matymą. Taigi, pastebėję, kad kažkuri viena lemputė mirkčioja ar išvis nustojo švietusi, nedelsdami pakeiskite ją nauja.

Jos skirstomos į keturias rūšis:

  • kaitrinės;
  • halogeninės;
  • LED;
  • ksenoninės.

Visų rūšių lemputės gali šviesti tiek balta, tiek geltona spalva. Patariama pirkti tokias lemputes, kurios nurodytos automobilio gamintojų paruoštame naudojimo gide.

Pasirinkimas

Akumuliatoriai ir lemputės pasirenkami pagal automobilio modelį. Pavyzdžiui, jei Jūsų transporto priemonė turi daug elektroninių prietaisų, ryškius žibintus, natūralu, jog reikės ir galingesnio akumuliatoriaus. Bet kokiu atveju, prieš pirkdami svarbias automobilio detales, atkreipkite dėmesį į kelis dalykus:

  • dydį. Tai ypač aktualu renkantis akumuliatorių, nes per didelis jis netilps į tam skirtą vietą.
  • gamintoją. Skirtingi prekės ženklai siūlo vis kitokios kokybės produktus, pasidomėkite gamintojų pasiūla, jų siūlomomis kainomis, detalės tarnavimo garantija;
  • rekomendacijas konkrečiam automobilio modeliui. Internetinėje parduotuvėje „Autoaibė“ pasirinkus reikalingą prekę pasirodo sąrašas, kuriame galite pasitikrinti, ar dalis atitinka Jūsų automobilio modelį;
  • eksploatavimo laiką. Nors tiek akumuliatoriai, tiek lemputės gali būti naudojami tam tikrą laiko tarpą, visada verta pasitarti su profesionalais ir pasidomėti apie rekomenduojamą akumuliatorių ar lempučių tarnavimo laiką.

Elektroninėje parduotuvėje „Autoaibė“ rasite pačias įvairiausias automobilių detales, aksesuarus, autochemiją. Kategorijoje ,,akumuliatoriai ir lemputės“ pateikiamos tokios naudingos priemonės, kaip įkrovimo įrenginiai, lizdai, saugikliai, kontaktiniai laidai. Rinkitės iš plataus prekių asortimento, o jei visgi kažko rasti nepavyksta, mūsų darbuotojai yra pasirengę Jums padėti. Susisiekite su jais naudodamiesi specialia funkcija „Pagalba gyvai“.