Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Akumuliatoriai automobiliams

Prekės ženklas:
Cokolis/tipas:
Ampervalandės, Ah:
Srovė, A:
Įtampa, V:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Aukštis, mm:
Polių išdėstymas:
Matmenys, mm:

Akumuliatoriai automobiliams

Viena iš svarbiausių autodalių yra automobilių akumuliatorius. Automobiliui akumuliatorius yra reikalingas kaip ir visoms transporto priemonėms, kad užsivestų variklis, veiktų automobilio elektronika.

Šiuo metu prekyboje yra ne viena akumuliatorių rūšis, tad juos rinktis reikėtų pagal automobilį. Visgi, trys akumuliatorių rūšys šiuo metu yra vienos populiariausių:

 • Švino rūgštiniai, akumuliatoriai: yra seniausias labiausiai paplitęs ir pigiausias akumuliatorių tipas.
 • AGM akumuliatoriai: pagaminti naudojant pažangiausią AGM (Absorbent Glass Mat) technologiją skirti eksploatuoti naujausios kartos automobiliuose su padidinto lygio „Start-Stop“ sistema ir stabdymo energijos rekuperavimo sistema. Pagal šią technologiją pagamintuose akumuliatoriuose nėra skysto elektrolito – jis yra absorbuotas į specialų stiklo pluošto audinį.
 • EFB akumuliatoriai - tai „tarpinis“ variantas tarp AGM ir švino-rūgštinių baterijų. Gaminami naudojant naujausią technologiją. Carbon EFB akumuliatorių plokštelės gaminamos naudojant 3Dx technologiją su anglies grafito taip pat idealiai tinka paprastiems automobiliams , kaip aukščiausios klasės akumuliatorius. Jų veikimas be gedimų, didelis ilgaamžiškumas ir puikūs elektriniai parametrai išskiria juos iš kitų akumuliatorių.

Automobilių akumuliatoriai pasirenkami pagal transporto priemonės tipą: paprastai automobiliams reikalingos vienokios įkraunamos baterijos, o motociklams ar valtims – kitokios. Nepaisant skirtumų, visi jie reikalauja priežiūros, ypatingai žiemos metu (akumuliatoriams tai itin aktualu, norint, kad šaltuoju metų laiku jie neišsikrautų). Akumuliatorių svarbu reguliariai įkrauti, nepatartina ilgai laikyti jį iškrautą, kadangi prasideda plokštelių sulfatacija ir procesas tampa negrįžtamas.

Pasirinkimas

Akumuliatoriai pagal automobilio modelį. Pavyzdžiui, jei Jūsų transporto priemonė turi daug elektroninių prietaisų, ryškius žibintus, natūralu, jog reikės ir galingesnio akumuliatoriaus. Bet kokiu atveju, prieš pirkdami svarbias automobilio detales, atkreipkite dėmesį į kelis dalykus:

 • Dydį: tai ypač aktualu renkantis automobilio akumuliatorių, nes per didelis akumuliatorius netilps į tam skirtą vietą.
 • Gamintoją: skirtingi prekės ženklai siūlo vis kitokios kokybės produktus, pasidomėkite akumuliatorių gamintojų pasiūla, jų siūlomomis akumuliatorių kainomis, ir akumuliatoriaus tarnavimo garantija;
 • Rekomendacijas: konkrečiam automobilio modeliui. Internetinėje parduotuvėje „Autoaibė“ pasirinkus reikalingą prekę pasirodo akumuliatorių internetu sąrašas, kuriame galite pasitikrinti, ar akumuliatorius atitinka Jūsų automobilio modelį;
 • Eksploatavimo laiką: nors automobilių akumuliatoriai gali būti naudojami tik tam tikrą laiko tarpą, visada verta pasitarti su profesionalais ir pasidomėti apie rekomenduojamą akumuliatoriaus automobiliui tarnavimo laiką.
 • Kada laikas keisti akumuliatorių?

  Akumuliatorių veikimo trukmė priklauso nuo gamintojo. Visi akumuliatoriai negali veikti vienodai. Kad akumuliatorių jau reikia keisti, Jus gali įspėti šie ženklai:

  • jau praėjo 5 metai nuo jo įsigijimo pradžios. Net jei atrodo, kad užteks pataisyti, geriausia pakeisti akumuliatorių, nes jis pamažu veiks vis silpniau. Automobilį vis sunkiau užvesti, nors akumuliatorius įkrautas.
  • Salone esančios lemputės blykčioja dažniau nei įprasta. Tai ypač matyti mėginant užvesti variklį.
  • Jūsų akumuliatorių patikrino mechanikas specialiu prietaisu ir nustatė jo prastą būklę.
  • Akumuliatorius praleidžia skystį arba sugedo.
  • Ant akumuliatoriaus matyti akivaizdžios korozijos žymės.

  Jei akumuliatorių prireikė keisti, geriausia tai leisti atlikti patyrusiems mechanikams. Taisant ar keičiant akumuliatorių namuose galite praleisti tam tikrus momentus, ir automobilį vis tiek teks vežti į autoservisą.

  Prireikus pirkti naują akumuliatorių, svarbu atsižvelgti į tam tikras jo savybes. Beveik visi akumuliatoriai pasirenkami panašiai: reikia patikrinti jų rezervinę talpą, startinę srovę, dydį. Jei perkate naudotą, tuomet reikia tikrinti ir amžių. Amžių galite patikrinti pažiūrėję į simbolius, esančius ant paties akumuliatoriaus. Paprastai užrašas būna šalia prekės ženklo lipduko. Kaip užrašyta data – priklauso nuo gamintojo. Pavyzdžiui, „Energizer“ akumuliatorių datą (užrašo 4, 5, 6 skaitmenis) reikia tikrinti pagal specialią lentelę, mat nuo 2014 m. pakeisti mėnesių simboliai: „17“ reiškia sausį, o „60“ – gruodį. Jei perkate ZAP akumuliatorių, jo pagaminimo datą galite rasti ant dangtelio briaunos. Tikrinti reikia paskutinius tris skaitmenis: pirmieji reiškia dieną, o paskutinis – metus. „Mutlu“ akumuliatoriai – panašūs, jų data nurodoma ten pat: pradedant antruoju skaitmeniu galima nustatyti pagaminimo metus, mėnesį, dieną.

  Akumuliatorių startinė srovė ir rezervinė talpa parodo energijos sąnaudas automobiliui užvesti bei laiką, t. y. kiek bus išlaikyta ta pati srovė. Paprastai reikiamus parametrus nurodo automobilių gamintojai, todėl jei renkatės naują akumuliatorių, geriausia vadovautis esančiais nurodymais. Tam tikrų poreikių gali kilti ir dėl gyvenamosios vietos – pavyzdžiui, šaltose vietovėse reikės konkrečios startinės srovės, kad akumuliatorius veiktų be problemų ir kai temperatūra nukris žemiau nulio. Rezervinė talpa turėtų būti didesnė, jei automobilyje daug elektronikos prietaisų – ventiliatorių, įjungtas kroviklis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad naudojant akumuliatoriaus energiją rezervinė talpa mažėja.

  Galiausiai akumuliatoriai skiriasi dydžiais. Renkantis jį taip pat reikėtų atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas. Jei akumuliatorius netilps arba bus per didelis, tuomet jis neveiks tinkamai. Akumuliatorių dydžiai nurodomi grupėmis, pavyzdžiui, 34 grupės akumuliatorius tiks „Chrysler“ automobiliams, o 35 – „Honda“ arba „Nissan“ (naujojo tipo). Žinodami visas šias specifikacijas, galėsite lengviau išsirinkti Jūsų automobiliui geriausiai tinkantį akumuliatorių.

  Elektroninėje parduotuvėje „Autoaibė“ rasite pačias įvairiausias automobilių detales, aksesuarus, autochemiją. Kategorijoje ,,Akumuliatoriai automobiliui“ pateikiamos tokios naudingos priemonės, kaip akumuliatoriaus pakrovėjas; akumuliatoriaus gnybtai; įkrovimo įrenginiai, lizdai, saugikliai, kontaktiniai laidai. Rinkitės iš plataus akumuliatorių pasirinkimo ir kitų autodalių prekių asortimento, kuriame galite rasti ir akumuliatorius internetu, ir akumuliatorius pigiau, o kartais net ir akumuliatorius su akcija, o jei visgi kažko rasti nepavyksta, mūsų darbuotojai yra pasirengę Jums padėti. Susisiekite su jais naudodamiesi specialia funkcija „Pagalba gyvai“, ir jie Jus pakonsultuos dėl akumuliatoriaus kainos ir akumuliatorių internetu ar mūsų parduotuvėse akumuliatoriai Vilniuje; akumuliatoriai Kaune; ar kt., miestuose kuriuose yra mūsų parduotuvės įsigijimo.