Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Alyva, tepalas gali paveikti automobilio eksploatavimą, kuro sąnaudas, dujų išmetimą. Tiek alyva, tiek tepalas būtini, kad apsaugotų dalis nuo nusidėvėjimo, išlaikytų variklio švarą ir pailgintų variklio eksploatavimo trukmę. Parduotuvėse galite rasti didelį alyvų, tepalų pasirinkimą, nes kiekvienam automobiliui, motociklui reikia skirtingų. Nors kartais galima alyvą, tepalą maišyti, – naudoti ne gamintojo nustatytą, – geriausia visgi rinktis originalų produktą. Be to, labai svarbi alyvos, tepalo kilmė.

Kaip minėta, šie lubrikantai gali būti sintetiniai arba tradiciniai – pagaminti iš mineralų. Palyginti su tradiciniais, iš mineralų pagamintais, sintetiniai alyvos ir tepalai yra ekologiškesni, mat padeda sureguliuoti išmetamųjų dujų kiekį. Tradiciniuose lubrikantuose daug hidrokarbonatų, sulfatų. Vis daugiau sintetinės alyvos gaminama taip, kad esant šaltam orui netirštėtų. Kai kurie lubrikantai turi ir energijos taupymo sertifikatą.

Skirtingos alyvų, tepalų rūšys

Atsižvelgiant į pagaminimo tipą skiriasi alyvos, tepalo savybės. Pasirinkus reikiamą alyvą ar tepalą, galima geriau užtikrinti patikimą automobilio veikimą ir sumažinti galimą dalių nusidėvėjimą. Taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vieno labai svarbaus aspekto – alyva turi būti keičiama periodiškai. Apie tai gali išduoti specialūs indikatoriai prietaisų skydelyje. Be to, reikėtų sekti ir automobilio nuvažiuotą atstumą.

„Premium“ tradicinis tepalas ar alyva: standartiniai, vidutinio klampumo. Tinka lengviesiems automobiliams, tačiau jų populiarumas pastaruoju metu mažėja. Dažniausiai naudojami naujiems automobiliams. Tiek alyvą, tiek filtrą reikia keisti kas 4 mėnesius. Rečiausiai – dukart per metus.

Visiškai sintetinė alyva: pagaminta aukštųjų technologijų varikliams, todėl jos kokybė labai aukšta. Gali išlaikyti tokią pačią kokybę bet kokiomis oro sąlygomis. Tačiau jei nenurodyta gamintojų, kad tinka Jūsų automobilio modeliui, įpylę šios alyvos į automobilį, nesitikėkite, kad kokybė staiga šoktels į viršų. Ji brangi, tinka ne kiekvienam varikliui.

Sintetikos mišinys: tai „premium“ tradicinė, maišyta su sintetine alyva. Tokie alyvos ir tepalai labiau tinka didesnių matmenų, sunkiesiems automobiliams. Paprastai kainuoja brangiau, tačiau reikia keisti rečiau, nes užtenka ilgiau – mažiau išgaruoja.

Ilgai važiuoti pritaikyta alyva – pridedama į alyvą specialių dalelių, kurios išlaiko variklio kokybę. Vėlgi tinka tik kai kuriems automobiliams. Todėl prieš renkantis šį variantą reikėtų įsitikinti ar jūsų automobiliui jis bus tinkamas.

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į automobilio gamintojo rekomendacijas. Ir būtent tai turėtų būti pats pagrindinis bei svarbiausias pasirinkimo kriterijus. Aišku, net ir atsižvelgiant į tai bus galima rinktis iš tikrai plataus asortimento. Ir tuomet jau galima vadovautis visais kitais kriterijais.

Automatinėms pavarų dėžėms neretai yra naudojama kiek kitokia alyva. Todėl renkantis ir turint tokį automobilį reikėtų atkreipti dėmesį ir į šį aspektą. Tiesa, ji keičiama gerokai rečiau, negu įprasta variklio alyva.

Motociklams taip pat turėtų būti naudojama specialiai šioms transporto priemonėms pritaikyta alyva, kadangi skiriasi ir jų eksploatavimas. Šioje vietoje dar galima išskirti atskirą produktą, kuris skirtas automobilių amortizatoriams.

Alyvos, tepalo klampumas

Atsižvelgiant į variklį, jo eksploatavimo sąlygas, gali reikėti skirtingo klampumo alyvos ar tepalo. Klampumas žymimas skaičiais ir W raide – pažymima, kiek jis sutirštėja žiemą ir kiek suskystėja vasarą. Pavyzdžiui, 5W-30 greičiau sutirštės orui pasiekus 5 °C. Tokio klampumo alyvos ir tepalai naudingi šaltuoju metų laiku, tačiau šiltuoju metų laiku eksploatuojamiems automobiliams reikėtų klampesnių alyvos ar tepalo, kad per daug nesuskystėtų. Žemoje temperatūroje alyva turi būti atsparesnė sutirštėjimui, kad galėtų lengviau patekti į visas judančias variklio dalis. Antras skaičius (30) rodo kaip greitai suskystės alyva pasiekus 100 °C. Taigi tie alyvos ir tepalai, kurių antras – klampumo – skaičius 30, suskystės greičiau, nei tie, kurių 40.

Aišku, mes turime visu metų laikus, pradedant nuo karštų vasaros dienų ir baigiant kai kuriomis itin šaltomis žiemos dienomis. Tačiau pastarųjų pasitaiko vis mažiau. Todėl būtų geriau rinktis universalesnį variantą, kuris nebūtų toks tirštas nukritus temperatūrai žemiau nulio laipsnių.

Jeigu Jūsų automobiliui būtina konkrečios rūšies alyva ir tepalai, galite nedvejodami kreiptis į „Autoaibės“ specialistus. Darbuotojai parinks lūkesčius pateisinsiančias prekes, kad važiuotumėte puikiai suteptu ir gerai riedančiu automobiliu.

Kiti tepalai ir priedai

Jie taip pat gali būti naudingi norint užtikrinti tinkamą automobilio eksploataciją ir prailginti įvairių detalių tarnavimo laiką. Be to, kai kurie priedai gali išspręsti netgi tam tikras problemas. Pavyzdžiui, padidėjusį dūmingumą. O tuo tarpu priedai naudojami jau visai kitoms funkcijoms atlikti, kurių yra daugybė. Pradedant nuo varžtų atlaisvinimo ir baigiant surinkimu. Kas labai svarbu, kuomet atliekami rimtesni variklio remonto darbai. Šie priedai gali būti tiek tepami, tiek ir purškiami.