Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Alkotesteriai

Prekės ženklas:
Svoris, g:
Matmenys, cm:
Matmenys, mm:
Parametras:

Alkoholio vartojimas ir vairavimas – nesuderinami dalykai. Situacijų būna įvairių. Vakare vartojote alkoholio, vakarėlis užtruko iki vėlumos, ryte jaučiatės žvalūs ir pailsėję, bet ar tikrai galite vairuoti? Jums tikrai pravers alkotesteris.

Nesiruošiantiems vairuoti, bet vartojusiems alkoholinių gėrimų ir norintiems sužinoti kokia yra organizmo reakcija, galima drąsiai tikrintis ir eksperimentuoti asmeniniais alkotesteriais. Alkotesteriai yra populiari gimtadienių ir kitų švenčių asmeninė ar verslo dovana. Geriausi asmeninių alkotesterių modeliai patikimumu artimi profesionaliems, todėl darbdaviai kartais juos naudoja neformaliam darbuotojų blaivumo patikrinimui.

Naujausios alkotesterių technologijos

Alkotesteriai skirstomi į dvi dideles grupes – profesionaliam ir asmeniniam naudojimui. Profesionalius alkotesterius naudoja policijos pareigūnai, medikai ir darbdaviai, tikrinantys darbuotojų blaivumą. Asmeniniai alkotesteriai naudojami blaivumo pasitikrinimui ir padeda priimti teisingą sprendimą nevairuoti išgėrus ir neatlikti kitos rizikingos veiklos.

Naujausiuose asmeniniuose alkotesteriuose yra naudojami elektrocheminiai jutikliai, tačiau asmeninių alkotesterių konstrukcija yra paprastesnė nei profesionalių. Geriausius asmeninius alkotesterius pagamina profesionalių alkotesterių technologijų lyderiai, savo sukurtas naujoves nuolat perkeliantys ir į asmeniniam naudojimui skirtus prietaisus.

Kodėl reikia tikrintis blaivumą?

Vairuotojams, neturintiems 2 metų vairavimo patirties, motociklininkams, taksi, autobusų, vilkikų, kelių priežiūros ir remonto technikos ir kitiems profesionaliems vairuotojams Lietuvoje yra nustatytas 0.00 promilių alkoholio koncentracijos kraujyje reikalavimas. Kiti vairuotojai yra baudžiami, jei patikrinus blaivumą išmatuojama alkoholio koncentracija viršija 0.40 promilės.

Už šį pažeidimą gresia administracinė atsakomybė, didelės baudos, galite prarasti vairuotojo pažymėjimą. Peržengus 1.5 promilės ribą, gresia baudžiamoji atsakomybė: laisvės atėmimas, didelės baudos ir automobilio konfiskavimas.

Tikrinantis blaivumą asmeniniu alkotesteriu, būtina laikytis taisyklių . Gali būti taip, kad alkoholio vartojęs asmuo, dar būdamas girtėjimo fazėje atliks blaivumo testą, alkotesteris rodys, kad leistina vairuoti riba neviršyta. Nesuklyskite! Alkoholio koncentracija kraujyje kurį laiką dar gali didėti. Jei alkotesteris parodys nors kiek alkoholio, net jei rodomos promilės neviršys leistinos vairuoti ribos, geriausia palaukti, kol alkotesteris nebeaptiks alkoholio. Nors kiek išgėrus alkoholio, prie vairo geriau visai nesėsti.

Kaip išsirinkti alkotesterį?

Rinkitės alkotesterius su elektrocheminiais jutikliais, didesnis jutiklis – ilgesnis tarnavimo laikas. Pirkite alkotesterį toje šalyje, kurioje jis bus naudojamas, nes alkotesteriams reikalingas kalibravimas ir garantinė priežiūra atliekama autorizuotose laboratorijose. Jei alkotesteriu naudosis ne vienas žmogus, rinkitės alkotesterį su keičiamais antgaliais.

Išsirinkite „Autoaibės“ specializuotose arba interneto parduotuvėse Jūsų poreikius atitinkantį alkotesterį!