Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Gyvūnų baidymo priemonės

Prekės ženklas:
Kiekis pakuotėje, vnt.:
Įtampa, V:
Apsaugos klasė:
Matmenys, mm:

Patikimos gyvūnų atbaidymo priemonės

Jeigu dažnai tenka važiuoti keliais, kuriuose pasitaiko nedidelių ar didesnių žvėrių, Jums praverstų gyvūnų baidymo priemonės. Šios priemonės būtinos tam, kad gyvūnai nebūtų partrenkti. Jei partrenkiamas didesnis gyvūnas, pavyzdžiui, stirna, briedis, šernas, tuomet būtina skambinti policijai, o ši kviečia aplinkosaugininkus. Tada tiriamas važiavimo greitis, įvairios vairavimo sąlygos ir tikrinama, ar buvo galima žvėrį pastebėti, nubaidyti. Jei vairuotojas pripažįstamas kaltu, tuomet jam reikia mokėti nustatyto dydžio baudą. Vairuotojas bus pripažintas nekaltu, jei nebuvo viršytas leistinas greitis, buvo laikomasi kelio ženklų ir nebuvo nusižengta kelių eismo taisyklėms.

Važiuojant miškingais keliais geriausia pasirūpinti apsauga, kurią gali suteikti gyvūnų baidymo priemonės. Pasirūpinus ja – mažesnė tikimybė, kad partrenksite į kelią išbėgusį gyvūną. Nepamirškite, kad partrenkus didesnį gyvūną (pavyzdžiui, briedį) ne tik gali grėsti bauda, bet gali ir prireikti taisyti savo automobilį, todėl labai svarbu pasistengti gyvūną atbaidyti.

Gyvūnų baidymo priemonės skleidžia ultragarsinį signalą. Signalas skleidžiamas pulsais važiuojant tam tikru greičiu (dažniausiai 50 km/val.), o pats garsas sklinda apie 400 m spinduliu. Šio garso visiškai negirdi žmonės. Pavyzdžiui, ultragarsiniai švilpukai labai lengvai sumontuojami automobilio išorėje ir negadina jo išvaizdos, mat jų beveik nesimato. Dažniausiai jie montuojami šalia šoninių veidrodėlių, tarp grotelių, ant priekinio buferio. Juos pritvirtinti nesudėtinga, tad galėsite tai padaryti patys – nereikės kviesti meistrų.

Pagal tai, ką reikia nubaidyti, gyvūnų baidymo priemonės gali veikti skirtingais dažniais. Paprastai jos veikia 16 kHZ arba 20 kHz dažniu. Priemonės efektyvumas priklauso nuo pasirinkto garso dažnio ir jo stiprumo. Besirinkdami šias priemones, patikrinkite jų veikimo sąlygas. Kai kurioms priemonėms sumontuoti gali tekti sujungti laidus ir tam tikro energijos šaltinio. Ultragarsinis signalas pulsuoja, t. y. jis siunčiamas į išorę kas 10 sekundžių. Be to, šios priemonės gali skirtis darbine temperatūra. Jei norite naudoti šią priemonę Lietuvoje, prieš pirkdami įsitikinkite, kad ji veikia gana žemoje temperatūroje, bent iki – 30 °C, ir aukštoje temperatūroje, bent + 40 °C.

„Autoaibės“ interneto ir specializuotose parduotuvėse galite rasti kelių prekių ženklų gyvūnų baidymo priemones – tai „Kemo“ ir „Automax“. Pirmieji gamintojai įsikūrę Vokietijoje, jų specializacija – automobiliams ir namams skirtos įvairios elektronikos prekės. „Kemo“ veiklą vykdo jau 30 metų ir kiekvienais metais stengiasi pasiūlyti naujų produktų, galinčių pagerinti klientų gyvenimą. „Automax“ – Kinijoje įsikūrę elektronikos gamintojai, tam tikras prekes pritaikantys ir automobiliams.

Jei norite dar geresnės gyvūnų apsaugos, tuomet stenkitės važiuoti lėčiau miškingose vietovėse, rečiau vykite į keliones prietemoje. Stebėkite kelio ženklus, taisykles ir galėsite ramiau važiuoti.