Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Alyvos automatinei pavarų dėžei

Prekės ženklas:
Pakuotės tipas:
Svoris, Kg:
Tūris, l:
Atitinka OE specifikaciją:
Medžiaga:

Apie alyvą automatinei pavarų dėžei

Alyvos automatinei pavarų dėžei reikalingos, kad būtų užtikrintas automobilio judėjimas be priekaištų. Juk pavarai neveikiant automobilis negalės judėti iš vietos. Dėl to automatinės pavarų dėžės, priešingai nei mechaninės, alyva sensta greičiau, o aplinkinės dalys sparčiau dėvisi.

Kada reikėtų keisti alyvą?

Norint žinoti, ar nereikia keisti alyvos automatinei pavarų dėžei, būtina patikrinti jos būklę ir lygį. Jeigu Jūsų skydelyje nėra atskiros lemputės, rodančios alyvos lygį, tuomet reikia orientuotis pagal nuvažiuotus kilometrus arba jos spalvą. Jei pastebite, kad alyva patamsėjo, gali būti, kad ją reikia keisti. Jeigu nemokate patys pasikeisti alyvos, geriau automobilį nuvežkite į autoservisą, kad ją pakeistų profesionalai. Atsižvelgiant į automatinės pavarų dėžės tipą, anksčiau ar vėliau Jums vis tiek prireiks keisti alyvą. Jei Jūsų automobilio automatinė pavarų dėžė bepakopė, teks keisti anksčiau – nuvažiavus 30–50 tūkst. km. Jeigu automatinė pavarų dėžė su laipsniniu perjungimu, tuomet gali prireikti alyvą pakeisti nuvažiavus 50– 80 tūkst. km. Jeigu automobilio gamintojas nenurodo, kad reikia keisti alyvą, vis tiek kartkartėmis rekomenduojama jos lygį patikrinti. Pakeisti tiek alyvą, tiek filtrą reikia bent kas 250 tūkst. km. Jeigu netikrinsite ir nekeisite alyvos automatinei pavarų dėžei, greitai automobilis pradės trūkčioti, sunkiau persijungs pavaros. Blogiausiu atveju automobilis nebepajudės iš vietos. Prireikus pakeisti alyvą, jos reikiamą tipą galite rasti automobilio naudotojo vadove. Jeigu nesate tikri, kokią alyvą pilti, galite pasikonsultuoti su „Autoaibės“ specialistais, kurie, išanalizavę Jūsų automobilio techninį pasą, galės rekomenduoti geriausią variantą.

Kas svarbu keičiant alyvą?

Jeigu Jūsų automobilio pavarų dėžė automatinė, įprastai alyvą keisti netinka, nes įvairiose dalyse gali būti užsilikusios iki 2 litrų senosios alyvos. Prieš keičiant automatinės pavarų dėžės alyvą, pavarų dėžę reikia praplauti, kad neliktų senosios alyvos, kuri galėtų susimaišyti su naująja. Alyvos automatinei pavarų dėžei keitimo metu reikėtų pasikeisti ir filtrą, nes jame taip pat gali būti užsilikusios senosios alyvos. Likusi senoji alyva gali toliau kenkti automatinei pavarų dėžei ir skatinti dalių dėvėjimąsi, lemti gedimus. Paprastai tokių pavarų dėžių alyva keičiama naudojant pavarų dėžės siurblį: senas skystis išsiurbiamas ir ištraukiamos visos šiukšlės. Įpylus naujos alyvos jau galima matuoti, ar jos lygis tinkamas. Jeigu Jūsų automobilio pavarų dėžė automatinė ir pastebėjote, kad sumažėjo alyvos lygis, kokybę atitinkantį pakaitą galite rasti „Autoaibės“ parduotuvėse. Tiek interneto, tiek specializuotos „Autoaibės“ parduotuvės veikia tam, kad rastumėte geriausiai Jūsų automobiliui tinkančias prekes. Jeigu nesate tikri dėl alyvos rūšies, būtinai pasitarkite su parduotuvės specialistais: įpylus ne tos alyvos, gali sugesti automatinė pavarų dėžė .