Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Lambda zondai

Prekės ženklas:
Tipas:
Montuojama:
Įtampa, V:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Aukštis, mm:
Sriegis:
Svoris, Kg:
Svoris, g:
Parametras:

Lambda sensorius dar yra vadinamas deguonies sensoriumi, kadangi jo paskirtis yra matuoti išmetamųjų dujų sudėtį. Ši dalis yra naudojama kone visuose šiuolaikiniuose vidaus degimo variklius turinčiuose automobiliuose. Kaip ir EGR bei kitos panašios sistemos, Lambda zondas taip pat yra ekologiją palaikanti dalis, kurios dėka nuolat matuojama išmetamoji tarša.

Pakalbėkime kiek išsamiau apie tai, kaip lambda zondas veikia ir kada jį reikia keisti.

Lambda zondo veikimas

Įprastai lambda zondas yra universali dalis, tačiau ji gali būti kelių rūšių. Kiekviena rūšis veikia skirtingai, tačiau principas yra panašus – viduje esantis elementas reaguoja į išmetamųjų dujų sandarą. Atitinkamas signalas yra siunčiamas į variklio valdymo bloką.

Ar tai svarbi dalis?

Lambda sensorius yra ypatingai svarbi automobilio dalis. Variklio valdymo blokas gauna informaciją iš oro įsiurbimo sklendės, variklio apsukų daviklio, aušinimo skysčio temperatūros daviklio, greičio daviklio bei lambda zondo. Pagal visą šią informaciją nuolat reguliuojamas purškiamo kuro kiekis.

Netinkamai veikiantis lambda sensorius padidina ne tik automobilio taršą, bet ir degalų sąnaudas, kadangi, dėl neteisingų duomenų, variklio valdymo blokas nebegali nustatyti optimalaus kuro tiekimo. Sugedus lambda zondui kuro sąnaudos gali šoktelėti net kelis kartus.

Kada reikia keisti lambda zondą?

Tai nėra dalis, kurią reikia keisti kartu su filtrais ar variklio alyva. Tačiau, rekomenduojama reguliariai atlikti kompiuterinę diagnostiką, kuri beveik visais atvejais leidžia nustatyti lambda zondo gedimus.

Sugedusio sensoriaus dėka turėtumėte pastebėti padidėjusias degalų sąnaudas, galima dažnai pajusti aitrų degalų kvapą, taip pat variklio galia gali sumažėti.

Lambda sensoriaus keitimas yra ganėtinai sudėtingas, kadangi jis yra įsuktas į duslintuvą, visai šalia variklio. Dėl didelių temperatūros pokyčių zondas gali būti pažeistas korozijos ir sunkiai išsiimti, netgi lūžti. Rekomenduojame keitimo darbus patikėti specialistams.

Kur įsigyti?

Lambda sensorių savo automobiliui galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Autoaibe.lt. Jūsų įsigytas prekes į namus pristatys kurjeris arba jas nemokamai galite atsiimti artimiausioje Autoaibė parduotuvėje.

Jeigu kyla klausimų, mūsų specialistai visada pasiruošę padėti išsirinkti ir įsigyti reikalingas dalis bei priedus. Su mumis galite susisiekti telefonu, el. paštu arba atvykę į bet kurią Autoaibė parduotuvę.

Taip pat reguliariai rengiamos akcijos, kurių metu tam tikras dalis bei priedus galite įsigyti ir pigiau.