Š. m. birželio 24 d. parduotuvės nedirbs. Išskyrus AUTOAIBĖ Šiauliuose dirbs 09-16 val.
Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Sportiniai oro filtrai

Prekės ženklas:
Aukštis, mm:
Vidinis skersmuo, mm:
Išorinis skersmuo, mm:
Matmenys, mm:

Apie sportinius filtrus

Automobilyje filtras itin svarbus, nes jis tiesiogiai susijęs su transporto priemonės galingumu: kuo daugiau oro variklis gauna, tuo geriau jis veikia ir suteikia automobiliui daugiau galios. Sportiniai oro filtrai panašūs į įprastus: jų klasifikacija ir rūšys panašios, be to, juos paprasta sumontuoti, patyręs mechanikas gali pakeisti filtrą į sportinį per mažiau nei valandą. Pagrindinis sportinių ir įprastų filtrų skirtumas, galimybė pirmuosius išvalyti ir sumažinti automobilio eksploatavimo išlaidas. Plaunami filtrai patiks ir tiems, kurie labiau rūpinasi aplinkosauga, mat užuot filtrą išmetus jį galima kelis kartus išplauti ir jis vėl puikiai veiks.

Kokie sportinio filtro privalumai?

 • Galimybė sutaupyti: nebūtina nuolat keisti filtro, nes jį galimašplauti.
 • Mažiau kenkiama aplinkai, mažinamas išmetamų kenksmingų medžiagų kiekis, mat filtras neišmetamas, o išvalomas.
 • Tam tikri sportiniai oro filtrai gali paduoti daugiau oro varikliui ir taip padidinti automobilio galingumą, tačiau tai priklauso ir nuo filtro rūšies.

Kada sportinis filtras geriau nei įprastas?

 • Sportiniai oro filtrai gali būti geras pasirinkimas važinėjantiems asfaltuotais, tvarkingais keliais. Tačiau jie nieko nepakeis, jei gyvenate vietovėje, kur keliai prasti, arba tenka daug važiuoti bekele. Tokiuatveju filtras užsikimš taip pat greitai, kaip ir įprastas, o jame susikaupusius nešvarumus bus ganėtinai sudėtinga išplauti, todėl šį filtrą taip pat teks keisti.
 • Šie filtrai turi daugiau privalumų nei įprasti tik tuomet, jei nuolat valomi. Kitu atveju skirtumo nepajusite.

Sportinio oro filtro valymas

Jeigu filtro nereikia keisti, tuomet jis turėtų būti plaunamas maždaug kas 8 000 km, mat būtent nuvažiavus tokį atstumą atsiranda pokyčių: degalų sąnaudos paprastai padidėja net 7 proc. tokiu atveju pakanka tik išplauti filtrą. Tai nėra sudėtinga, galite atlikti tiesiog įprastai valydami automobilį.

 

Filtro valymo instrukcija:

 1. atidarykite kapotą;
 2. raskite filtrą ir nuimkite jo dangtį (jis būna užkabintas arba prisuktas);
 3. ištraukite filtrą;
 4. siurbliu nusiurbkite dulkes ir nuvalykite jį skudurėliu;
 5. galite įpilti specialios valomosios priemonės ir išvalyti dar kartą;
 6. leiskite filtrui išdžiūti;
 7. patepkite alyva ar kita reikiama priemone;
 8. įdėkite filtrą atgal ir uždėkite dangtį.

Sportiniai oro filtrai tinkamas pasirinkimas, jei norite sutaupyti arba rūpinatės aplinkosauga. Nuolat plaudami šį filtrą sumažinsite degalų sąnaudas, padidinsite variklio galią, nes jis bus tinkamai aprūpintas oru. Tačiau tai priklauso ir nuo paties filtro. Jei nesate tikri, koks filtras Jūsų automobiliui būtų optimaliausias, pasikonsultuokite su „Autoaibės“ specialistais.