Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Karteriai, alsuokliai

Prekės ženklas:
Tipas:
Montuojama:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Aukštis, mm:
Storis, mm:
Vidinis skersmuo, mm:
Išorinis skersmuo, mm:
Svoris, Kg:
Svoris, g:
Forma:
Medžiaga:

Automobiliuose naudojamas karteris yra variklio alyvos rezervuaras. Jų dydžiai būna įvairūs ir dažniausiai priklauso nuo variklio darbinio tūrio bei galios. Turbūt esate ne kartą girdėję siaubo istorijas, kaip netyčia pradaužiamas karteris ir per keletą minučių be alyvos dirbantis variklis tiesiog “užkala”.

Taigi, kada reikia keisti karterį ir kodėl nereikėtų ignoruoti netinkamai veikiančio alsuoklio?

Kada reikia keisti karterį?

Yra keletas priežasčių karterio keitimui, bet pati populiariausia yra jo pramušimas. Karteris yra pati žemiausia variklio vieta. Ten yra laikoma variklio alyva, kurią tepalo siurblys paskirsto į visas trintį patiriančias variklio vietas. Jeigu alyvos kiekis yra per mažas, velenai, stūmokliai ir kitos detalės nėra tinkamai sutepamos ir sudyla itin greitai.

Kadangi karteris yra žemiausias variklio taškas alyvos keitimo patogumui ir siekiant apsaugoti variklį nuo nuosėdų, jį gana lengva pramušti užvažiavus ant akmens, šaligatvio, ar pataikius į duobę. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte pastebėti prakirtus karterį, turėtų būti užsidegusi alyvos slėgio lemputė – tada reikia kuo greičiau užgesinti variklį.

Kai kurie vairuotojai prakirstą karterį tiesiog klijuoja, bet siekiant apsisaugoti nuo erzinančio alyvos prasisunkimo ir pakartotinio prakiurimo rizikos, rekomenduojama karterį pakeisti nauju.

Kokią funkciją atlieka alsuoklis ir kodėl jo veikimas svarbus?

Kadangi vidaus degimo varikliuose esantys stūmokliai ir cilindrų sienelės visada praleidžia nedidelę dalį išmetamųjų dujų, jos turi būti pašalinamos iš karterio. Kuo variklis senesnis, tuo tų dujų jis praleidžia daugiau, todėl alsuoklio veikimas tampa dar svarbesnis.

Alsuoklis yra vamzdelis su vožtuvu jame. Šis vamzdelis įprastai jungia variklio bloką su oro įsiurbimo žarna. Visas dujų perteklius per alsuoklio vamzdelį patenka į įsiurbimo kolektorių. O tam, kad karteryje nesusidarytų vakuumas, kitas vamzdelis tiekia šviežią orą.

Jeigu alsuoklio vamzdelis yra užsikimšęs arba neveikia jame esantis vožtuvas, karteryje gali susidaryti didelis slėgis, dėl kurio alyva gali pradėti sunktis pro tarpines bei riebokšlius. Taip pat dažnai užsidega „Check engine“ lemputė, sumažėja variklio galia.

Kur įsigyti šias dalis?

Šias ir bet kokias kitas naujas dalis savo automobiliui galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Autoaibe.lt. Kviečiame pasinaudoti mūsų patogia autodalių paieška ir išsirinkti reikalingas prekes už patrauklią kainą. Jeigu turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis telefonu, el. paštu, arba atvykti į bet kurią Autoaibė parduotuvę.

Reguliariai skelbiame įvairias nuolaidas ir akcijas, kurių metu tam tikrų gamintojų produkciją galite įsigyti dar pigiau.