Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Keltuvai

Prekės ženklas:
Kiekis pakuotėje, vnt.:
Keliamoji galia, kg:
Svoris, Kg:
Tipas:

Šiais laikais be automobilio įsivaizduoti kasdienybę sudėtinga – kiekvieną dieną automobiliu važinėjame į darbus, studijas, abiturientai už vairo keliauja netgi į mokyklas. Tačiau, kai automobilių paklausa taip auga, o technologijos tobulėja, automobiliuose naudojamos vis sudėtingesnės sistemos, kurių remontas vis sudėtingesnis ir dažnesnis.

Didelei daliai remonto darbų reikalingi keltuvai arba, bent jau, domkratai. Domkrato dėka, galima kilstelėti vieną automobilio kampą taip, kad būtų įmanoma nuimti ratą. Vieni domkratai gali atlaikyti apie toną, o kiti – net penkias tonas ir dar daugiau. Tai dažniausiai priklauso nuo jo struktūros ir veikimo principo.

Ši informacija ne tik supažindins jus su domkratų tipais, jų veikimo principais, bet ir padės išsirinkti tinkamiausią jums.

Kaip veikia domkratas?

Kaip jau supratote, domkratų tipai gali būti įvairūs, o nuo to priklauso ir jų veikimo principas. Trumpai apibūdinome pagrindinius šiuo metu populiarių domkratų tipus.

Hidrauliniai

Įprastai, šio tipo domkratai gali atlaikyti didesnį svorį. Šie itin tvirtos konstrukcijos domkratai naudoti hidraulinį skystį, kuris pumpuojamas rankiniu būdu, taip keičiant domkrato aukštį. Automobilių remontui dažniausiai siūlomi du hidraulinių domkratų tipai – pastatomi arba su ratukais. Domkratai su ratukais yra ganėtinai platūs ir ilgi, tačiau žemi, todėl puikiai telpa po automobiliu. Tuo tarpu, pastatomi yra kompaktiški, bet gana aukšti.

Pneumatiniai

Tai oro pagalba veikiantys domkratai, kuriems būtinas oro kompresorius. Šio tipo domkratai ilgą laiką buvo populiarūs sunkvežimių remonte, tačiau, pastaruoju metu, tapo populiarūs ir autoservisuose. Pneumatinis modelis yra brangesnis už kitas rūšis, tačiau yra itin patogus ir greitas.

Srieginiai (rankiniai)

Galiausiai, tai yra visiems puikiai žinomi domkratai, kuriuos reikia sukti ranka, o automobilis kyla sriegio dėka. Jie yra pigūs, bet tvirti, todėl juos visada renkasi automobilių gamintojai. Rankiniai domkratai gali būti žirkliniai arba y formos. Nors pastarieji tinka ratų keitimui ir kitiems nedideliems darbams, žirkliniai modeliai yra tvirtesni ir patogesni naudoti.

Kur domkratai naudojami?

Plačiausiai domkratai yra naudojami automobiliuose. Vairuotojai juos vežiojasi bagažinėje, kad, pradūrus padangą, ją būtų galima pakeisti vietoje. Taip pat pravartu kartu vežiotis ir nedidelę medinę lentelę, kuri neleistų domkratui susmegti į žvyrą, jeigu padangą nuleistų atokesnėje vietoje.

Nors autoservisams domkratai nėra tokie reikalingi dėka specialių keltuvų, nedidelėse padangų remonto ir keitimo dirbtuvėse bei naujai įsikūrusiuose autoservisuose dažnai naudojami ir domkratai, ypatingai hidrauliniai.

Įsigyti galite ir internetu

Įvairių rūšių domkratus galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Autoaibe.lt. Čia siūlomas didelis domkratų ir automobilių dalių bei priedų pasirinkimas geromis kainomis. Autoaibė parduotuvėje reguliariai siūlomos įvairios akcijos, suteikiančios galimybę įsigyti reikalingas prekes pigiau.

Kaip jau minėjome, prekes galite įsigyti internetu, tačiau taip pat esate laukiami bet kurioje Autoaibė parduotuvėje Lietuvoje. Visada esame pasiruošę atsakyti į kylančius klausimus ir padėti atrasti ieškomas dalis.