lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Ką įvertinti renkantis naudotą hibridinį automobilį?

Ką įvertinti renkantis naudotą hibridinį automobilį?

Hibridinis automobilis – tikro miestiečio transporto priemonė. Dėl šios priežasties susidomėjimas šia automobilių rūšimi yra labai didelis. Visgi renkantis tokią transportą pridaroma įvairių klaidų. Ką reikėtų žinoti prieš ieškant tokio automobilio?

Kuo hibridinis automobilis skiriasi nuo paprasto?

Pirmiausia reikėtų suprasti patį hibridinio automobilio veikimo principą. Auto dalys – dar ne viskas, kas skiriasi. Hibridiniai automobiliai turi du variklius – benzininį ir elektrinį. Elektrinis variklis užvedamas mygtuko paspaudimu. Jį maitina dažniausiai už galinių sėdynių talpinama baterija.

Paprastai kai elektrinis varikliu varomas automobilis pasiekia 50 km/h greitį, perjungiamas benzininis variklis. Elektrinio automobilio baterija įkraunama ne tik iš elektros tinklo, bet ir nuo kiekvieno stabdymo. Miestuose greitis nedidelis, o stabdoma dažnai, todėl elektrinis variklis naudojamas būtent tokioje aplinkoje. Važiuojant greitkeliu jis nenaudojamas – tuomet įsijungia itin efektyvus benzininis variklis.

Hibridiniai automobiliai turi šiek tiek mažiau mechanizmų nei Lietuvoje įprasti dyzeliniai. Kadangi automobilis pradeda riedėti varomas elektrinio variklio, nebereikia įprastų užvedimui starterių ir generatorių.

Rinkdamiesi hibridinį automobilį taip pat reikėtų įvertinti ir keletą kitų dalykų.

Auto dalys

Automobilio dalys ir jų kaina yra vienas iš svarbiausių kriterijų, lemiančių tam tikrų naudotų automobilių pasirinkimą. Lietuvoje populiariausi hibridinių automobilių modeliai yra „Toyota Prius“, todėl šių automobilių detalės nėra itin brangios.

Akivaizdu, kad naujų modelių dalys yra brangesnės nei senesnių, tačiau reikia įvertinti ir naudą. Hibridinių automobilių detalės dyla lėčiau dėl mažiau naudojamų hidraulinių sistemų (jos reikalingos tik įsijungus benzininiam varikliui). Dėl to tokio tipo transporto priemonės priežiūra gali kainuoti kur kas mažiau nei įprasto dyzelinio automobilio.

Automobilio amžius

Reikėtų atsargiai rinktis automobilius pagal jų amžių. Prie 10 metų ribos priartėję hibridiniai automobiliai smarkiai atpinga. Priežastis paprasta – baterijai gamintojas suteikia 8–10 metų garantiją. Tai reiškia, kad per tą laiką baterijos gedimus atstovai šalina nemokamai. 

Pasibaigus garantiniam laikotarpiui baterijos keitimas gali šiek tiek kainuoti. Kuo naujesnis modelis, tuo baterija kainuoja brangiau. Derėtų atkreipti dėmesį, kad už senąją bateriją mokama kompensacija, tad pats pakeitimas kainuoja mažiau. Kiek tiksliai – priklauso nuo transporto priemonės amžiaus. Visgi dėvisi ne tik baterija, bet ir kitos auto dalys.

Rida

Gamintojai baterijai garantiją duoda ir pagal ridą. Ji yra 100 000 mylių arba 160 000 kilometrų. Jei rida didesnė, garantija gali nebegalioti ir bateriją atsinaujinti teks už savo pinigus. Tai – keli šimtai ar net tūkstantis eurų, kuriuos reikėtų bent mintyse pridėti prie naudoto hibridinio automobilio kainos.

Sedanas ar SUV?

Rinkdamiesi hibridinį automobilį, atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kokios brangios yra dalys, bet ir į transporto priemonės tipą. Aišku, kad hibridiniai miesto visureigiai (SUV) yra brangesni nei įprasti sedanai. Jei reikia talpesnio automobilio, SUV nebūtina pirkti. Pakaks paieškoti ir didesnio sedano, pavyzdžiui, „Toyota Prius Plius“, kuris turi net 7 vietas (tiesa, paskutinėse atlenkiamose sėdynėse tilps tik vaikai).

Kaina

Miesto vairuotojas skaičiuoti moka, todėl hibridinio automobilio pasirinkimas priklauso ir nuo kainos. Jei naudotas automobilis kainuoja panašiai, kaip ir kitas panašaus galingumo dyzelinis, daugelis renkasi hibridinį. Jei hibridinio automobilio kaina didesnė ne itin ženkliai, užtenka suskaičiuoti galimas kuro sąnaudas, įvertinti, kiek kainuoja įvairios naujos auto dalys. Galbūt dėl to daugelis pavėžėtojų automobilių yra jau nebe dujiniai, o hibridiniai – taip labiau apsimoka.

Hibridiniai automobiliai vis dar apipinti įvairiomis legendomis ir mitais, kurie trukdo šioms transporto priemonėms tapti tikrų miestiečių transporto priemone. Visgi verta remtis patikima informacija: taip kelionės bus ir saugesnės, ir patogesnės, ir pigesnės.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software