lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Patarimai saugiam vairavimui šiltuoju metų laiku

Patarimai saugiam vairavimui šiltuoju metų laiku

 

Karšta vasara, dulkėtas kelias, transporto kamščiai kurortiniuose miestuose – visa tai gali daryti įtaką jūsų vairavimui šiltuoju metų laiku. Jei norite mėgautis saugiu ir patogiu automobiliu, reikia juo tinkamai rūpintis. Vasara yra geriausias laikas atlikti priežiūros darbus. Dėmesio verti keli patarimai, kaip pasiekti optimalų automobilio darbą vasaros laikotarpiu. Jei norite, kad jūsų transporto priemonė būtų apsaugota nuo įvairių problemų, reikia pasirūpinti ne tik automobilio salonu, tačiau ir papildyti skysčių talpas. Distiliuotas vanduo padės tinkamai funkcionuoti variklio aušinimo sistemai, o tinkama elektros instaliacija leis išvengti gaisro rizikos. Visada pasitikrinkite automobilio kondicionavimo sistemą. Nuo to priklausys jūsų kelionės patogumas ir saugumas. Visa tai išsamiau aptarsime šiame straipsnyje.

 Pasirūpinkite aušinimo sistema

Atkreipkite dėmesį, kaip veikia automobilio aušinimo sistema. Kai vasara karšta, labai svarbu pasirūpinti, kad jūsų automobilio variklis būtų pakankamai aušinamas. Kartais vairuotojai vasarą susiduria su variklio perkaitimo problema. Kaitra, aukšta variklio temperatūra lemia tai, kad aušinimo skystis garuoja ar kitaip nuteka iš sistemos. Todėl labai svarbu tikrinti aušinimo skysčio lygį.

Kaip aušinimo skystis turi būti naudojamas antifrizas arba distiliuotas vanduo. Toks mišinys turi būti naudojamas visą laiką. Patariama naudoti kokybišką aušinimo skystį: esant aukštai temperatūrai, jis apsaugo aušinimo sistemą nuo korozijos ir veikia kaip tepalas ten, kur yra judančių dalių, pvz. vandens siurblyje.

 Įvertinkite elektros instaliacijos būklę

Jei norite išvengti gaisro rizikos, būtina reguliariai skirti dėmesio elektros instaliacijai. Netinkamai sutvarkyti, oksiduoti kontaktai, per didelės apkrovos dėl naujų ar nekokybiškų prietaisų jungimo gali pridaryti rimtos žalos. Elektros laidai gali sukelti trumpąjį jungimą, ir automobilis užsiliepsnos. 

Taip pat patikrinkite visas prietaisų skydelio lemputes. Atkreipkite dėmesį, ar akumuliatorius veikia taip, kaip turėtų. Jei yra kokia nors problema, nedelsdami kreipkitės į meistrus.

Skirkite dėmesio kondicionavimo sistemai

Būtina reguliariai įvertinti ir automobilio oro kondicionavimo sistemos būklę. Pradžioje reikėtų įsitikinti, ar jūsų automobilio kondicionierius veikia tinkamai. Patikrinkite, kaip jis vėsina. Temperatūra salone per trumpą laiką turėtų atvėsti iki, pavyzdžiui, 20 laipsnių. Vasarą taip pat derėtų pakeisti ir kondicionieriaus filtrą, jei toks yra.

Kai jau nustatėte, kad distiliuotas vanduo ir antifrizas atlieka savo darbą: tinkamai funkcionuoja automobilio aušinimo sistema, kondicionierius, elektros instaliacija saugi, galite atlikti ir kitus smulkius patikrinimus, kurie taip pat suteiks daugiau saugumo. Apžiūrėkite automobilio padangas – įvertinkite, ar nėra jokių pažeidimų, įsitikinkite, kad jos yra pripūstos, pamatuokite, koks yra padangų protektoriaus gylis. Važiuodami į tolimas keliones nepraraskite savo budrumo ir dažnai darykite pertraukas, pailsėkite. Tai padės išlaikyti dėmesį kelyje. Vairuodami automobilį nenuobodžiaukite, klausykite mėgstamos muzikos ar radijo. Tuomet kiekviena kelionė džiugins tik maloniais įspūdžiais.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software