Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Dyzelinis ar benzininis variklis: kuris geriau?

Dyzelinis ar benzininis variklis: kuris geriau?

Vis daugėja automobilių, kurių varikliai varomi elektra, dujomis. Tačiau ir įprasti varikliai nuolat aptariami, stengiamasi išsiaiškinti, kurie jų pranašesni, ekonomiškesni. Taigi geriau dyzeliniai varikliai ar benzininiai? Abu jie turi privalumų ir trūkumų, jų pasirinkimą lemia tam tikri asmeniniai požymiai.

Pastaruoju metu daugėja sakančių, kad dyzelinis variklis – būtent tai, ką reikėtų rinktis. Visgi ar tai tiesa? Dyzelis lengviau apdorojamas nei benzinas, tačiau iš jo sunkiau pašalinti kenksmingas daleles. Vis dėlto dyzelis turi ir ne vieną privalumą: skaičiuojant litrais, jis turi daugiau energijos ir išskiria mažiau anglies dvideginio. Kartais dyzeliniai varikliai efektyvesni už benzininius apie 20 proc., nors ir sveria daugiau. Dyzelio sąnaudos mažesnės, jei visuomet važiuojama pastoviu dideliu greičiu. Visgi skirtumas akivaizdus tik tuomet, jei važiuojama labai didelius atstumus (bent 30 000 km). Kitu atveju dyzeliniai ir benzininiai varikliai mažai skiriasi, o nuvažiuojant tik iki 10 000 km apskritai labiau rekomenduojami benzininiai varikliai.

Renkantis tarp šių dviejų variklių įtakos gali turėti ir degalų kaina. Anksčiau dyzelis buvo brangesnis, tačiau dabar abiejų rūšių degalų kainos panašios. Dabar pasirinkimą lemia tiesiog pačių variklių skirtumai ir privalumai. Kuo toliau, tuo labiau dyzeliniai varikliai populiaresni pasaulyje, ypač atsiradus tylesnei konstrukcijai.

Pasirinkus benzininį variklį, jūsų automobilis greičiau įsibėgės (greitesnis įsidegimas ir paprastai benzininiai varikliai lengvesni), tad jis puikiai tinka daug važinėjantiems tankiai apgyvendintuose miestuose. Priešingai nei benzinas, dyzelis dega stabiliau, todėl naudingesnis važiuojant ilgus atstumus ir esant didelei apkrovai. Dėl šios priežasties dyzeliniai varikliai dažniau naudojami didelėse transporto priemonėse ir technikoje (ne tik automobiliuose) – traktoriuose, lokomotyvuose. Dyzelinių variklių efektyvumas mažėja, jei dažnai važiuojama skirtingais greičiais.

Koks labiau tiks jums, – benzininis ar dyzelinis variklis, – priklauso ir nuo paties automobilio modelio, jūsų poreikių.Reikia apgalvoti ir kiekvieno mėnesio automobilio priežiūros išlaidas: draudimas, galimas remontas, degalų kaina. Paprastai automobiliai su benzininiais varikliais reikalauja mažiau priežiūros, todėl siūlomi asmenims, kurių pajamos mažesnės.

Kokį variklį pasirinksite, priklauso tik nuo Jūsų. Tiek dyzeliniai, tiek benzininiai varikliai turi teigiamų ir neigiamų savybių. Daug priklauso ir nuo jūsų skiriamo dėmesio šiems varikliams. Jei tinkamai juos prižiūrėsite, reguliariai keisite alyvą, tai nesvarbu, kokio tipo variklis bus, jis tarnaus ilgai.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software