lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip išsirinkti draudimą naujam ir naudotam automobiliui?

Kaip išsirinkti draudimą naujam ir naudotam automobiliui?

Įvairių dokumentų pildymas daugumai asmenų atrodo sudėtingas procesas: popierių paprastai būna daug, o naudos iš to – ne visada sulaukiama. Tačiau tam tikros sutartys yra būtinos be išimties visiems. Pavyzdžiui, nusipirkus automobilį, yra būtinas jo draudimas. O kad jo techninė priežiūra patyrus avariją nenueitų perniek, patartina išsirinkti tinkamą draudimą. Su juo automobilių remontas bus kompensuotas. Tačiau kaip naujiems vairuotojams nepasiklysti tarp įvairių draudimų ir žinoti, ką jų atveju rinktis yra geriausia?

Privalomasis draudimas


Tai draudimas, kurį būtina mokėti visiems automobilių savininkams. Privalomojo draudimo mėnesinė įmoka apskaičiuojama pagal Jūsų automobilio variklio galingumą (taip pat įmokos dydžiui įtakos turi ir faktas, ar jam reikalinga intensyvi techninė priežiūra), vairuotojo amžių ir stažą, drausmingumą (jei vairuotojas yra gavęs nuobaudų, draudimas kainuoja daugiau). Įsigytas draudimas veikia Europos ekonominės erdvės šalyse. Jei nuspręsite išvažiuoti už šios erdvės ribų, Jums reikės specialios žalios kortelės. Tai neturėtų sukelti papildomų rūpesčių, nes ji išduodama nemokamai visose draudimo įmonėse.
Pagal šį draudimą automobilių remontas yra kompensuojamas tai šaliai, kuri buvo nekalta eismo įvykio metu. Tiems, kas sukėlė avariją, žala neatlyginama. Todėl kartu su privalomu draudimu patariama įsigyti ir papildomus draudimus, kurie kompensuoja tam tikrą žalą, pavyzdžiui, padeda išvežti nebevažiuojančią transporto priemonę.

KASKO


Kas yra KASKO draudimas? Tai – draudimo rūšis, pagal kurią Jums gali būti atlyginami nuostoliai už patirtą žalą asmeniniam automobiliui. Toks draudimas ypač naudingas, jei po tam tikro įvykio reikalingas automobilių remontas. Pagal šio draudimo sąlygas, nuostoliai atlyginami šiais atvejais:
•    įvyko avarija;
•    pavogtos automobilio dalys;
•    stichinės nelaimės sugadino automobilį;
•    kiti nelaimingi atsitikimai.
Kokią sumą jums reikės mokėti, priklauso nuo automobilio rinkos vertės bei pasirinktų papildomų draudimų: galite apdrausti stiklus, valstybinius numerius, kiti atskiri pasiūlymai priklauso nuo draudimo įmonės. Jei automobiliui reikalinga nuolatinė techninė priežiūra (o tai sumažina jo vertę), draudimas gali būti brangesnis. Ne senesnio nei dviejų metų automobilio draudžiamoji suma gali būti ir jo naujoji vertė. Bet kokiu atveju prieš sudarant sutartį automobilis yra fotografuojamas, užfiksuojama pradinė jo būklė.

Pildydami dokumentus taip pat turite pasirinkti, kokioje teritorijoje galios draudimas. Jei savo automobiliu neketinate išvykti iš Lietuvos, galite pasirinkti kiek pigesnį draudimą. Kai kuriose draudimo įmonėse galimas dalinis KASKO draudimas, kuriuo nėra draudžiami visi atvejai, todėl apie juos turite pasiskaityti iš anksto.
Rinkdamiesi draudimą, atkreipkite dėmesį ne tik į įmokų dydžius, galutinę sumą, bet ir siūlomas sąlygas. Pavyzdžiui, kai kurie draudimo tipai apmokės neveikiančios transporto priemonės nuvežimą į servisą, o kiti – ne. Skirkite laiko visų nurodytų draudimo sąlygų perskaitymui, kad vėliau nesijaustumėte apgauti.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software