Informuojame, kad 06.24 d. visos AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs, išskyrus parduotuvę Šiauliuose, darbo laikas 09:00-16:00 val.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip pasirinkti akumuliatorių motociklui?

Kaip pasirinkti akumuliatorių motociklui?

Akumuliatorius motociklui yra tiek pat svarbus, kiek automobiliui. Būtent jis užtikrina, kad variklis sklandžiai užsives, veiks įvairūs prietaisai – taigi, galėsite netrukdomi nuvažiuoti gana didelius nuotolius. Tačiau dėl mažesnio motociklų populiarumo (lyginant su automobiliais), dažnai vairuotojai nežino ne tik kokį akumuliatorių pirkti, bet ir kokie jie būna, kokias savybes turi.

Visų pirma, motociklo akumuliatorius yra mažesnis nei automobilio. Jis naudojamas apie 3–5 metus. Panašiai kaip ir automobilinių akumuliatorių atveju, gamintojai teikia tinkamiausių modelių rekomendacijas. Neturint tokių nurodymų, akumuliatorių pasirinkti tampa sunkiau.

Motociklų akumuliatoriai skirstomi į kelias rūšis:

•          Tradiciniai atviro tipo (nuolat reikia papildyti vandeniu).

•          Vienkartiniai uždaro tipo (vandens užpilama vieną kartą).

Geriausia yra pirkti tokį akumuliatorių, kuris nereikalaus daug priežiūros. Tai gali būti gelinis akumuliatorius, kurio elektrolitai turi silicio rūgšties. Jis lieka savo vietoje net transporto priemonei apsivertus. Tačiau jei dažniau važiuojate prastais keliais, tuomet geriausia rinktis tradicinius (rūgštinius) akumuliatorius, mat jie tam labiau pritaikyti. Tiesa, tokius akumuliatorius reikės dažniau tikrinti, nes iš jų gali varvėti skystis. Dar vienas iš rekomenduojamų akumuliatorių motociklams yra AGM tipas, kurio stiklinės plokštelės prisotintos elektrolitų. Šio tipo akumuliatorius ilgai neišsikrauna, tad tinka didesnio atstumo kelionėms.

Motociklų akumuliatoriai taip pat skiriasi jiems reikalingo įkrovimo dažniu. Tad rinkdamiesi akumuliatorių atsižvelkite ir į šią ypatybę. Kuo ilgesnius nuotolius važiuojate, tuo labiau jums reikia akumuliatoriaus, kurio nereikia dažnai įkrauti. Nepamirškite, kad motociklo akumuliatorius turi sutapti su turimu įkrovikliu.

Panašiai kaip ir renkantis automobilio akumuliatorių, reikia atkreipti dėmesį į startinės srovės stiprį ir rezervinį talpumą. Rezervinis talpumas parodo, kaip galia išlaikoma toliau važiuojant. Šiam veiksniui įtaką daro jūsų motociklo dalių amžius – kuo senesnės dalys, tuo daugiau akumuliatoriaus energijos reikalaujama.

Renkantis, kokį akumuliatorių pirkti, svarbus ir dydis. Galiausiai atkreipkite dėmesį į gamintoją. Geriausia rinktis motociklų gamintojų rekomenduojamą prekinį ženklą.

Rinktis motociklo akumuliatorių reikia panašiai kaip ir automobilio. Atkreipkite dėmesį į skirtingus akumuliatorių tipus: ar jums labiau tiks tradicinio, atviro tipo, ar geriau rinktis naujesnius, uždaro tipo. Pažiūrėkite, koks nurodytas akumuliatoriaus rezervinis talpumas ir startinė srovė, ir, žinoma, ar jis tilps į tam skirtą vietą jūsų motocikle.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software