Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip pasirūpinti savo varikliu?

Kaip pasirūpinti savo varikliu?

Variklis yra viena svarbiausių automobilių dalių, todėl jam būtina nuolatinė priežiūra. Tai turi daryti ne tik profesionalus mechanikas, bet ir atsakingas automobilio vairuotojas. Jums tiesiog privalu žinoti kelis būdus, kurie padės išlaikyti sklandų variklio darbą. Jei šie priežiūros metodai nenaudojami, padidėja rizika, kad greitai bus reikalingas variklio remontas.

Kiekvienas vairuotojas turi aktyviai rūpintis varikliu – neužtenka tiesiog kartą metuose nuvažiuoti į autoservisą ir tikėtis, kad ši automobilio dalis bus tokios pat geros būklės. Būtini reguliarūs variklio priežiūros darbai. Vienas jų – užtikrinti, kad variklio tepalai ir alyva būtų periodiškai keičiami, papildomi. Būtent dėl šių priemonių visos variklio detalės mažiau pasiduoda korozijai ir ilgiau išlieka efektyvios. Tad variklio alyvą tikrinkite reguliariai – ją pakeisti dažniausiai prireikia nuvažiavus 10 000 km. Tikslesnis keitimo laikas priklauso nuo automobilio modelio ir individualių vairavimo ypatumų. Keičiant alyvą, taip pat reikia įsigyti naujus alyvos ir oro filtrus.

Privalu pasirūpinti ir automobilio dalimis, kurios veikia variklio darbą. Tai  – aušinimo ir kuro sistemos. Aušinimo sistema susideda iš termostato, vandens siurblio, aušinimo radiatoriaus. Ši sistema užtikrina, kad variklis neperkaistų ir variklio remontas būtų reikalingas kuo vėliau. Tokioje sistemoje būtinas aušinimo skystis. Termostatui nustačius, kad variklis per greitai kaista, vandens pompa ištraukia aušinimo skystį iš talpos ir užtikrina jo cirkuliavimą variklyje. Kuro sistema susideda iš siurblių, filtro ir purkštukų. Šios dalys padeda cirkuliuoti degalams – kuro siurbliai juos traukia iš talpos, filtras išvalo, o purkštukai įpurškia į variklį. Jei nevalomas kuro filtras ir siurblys, dažnai važiuojama iki kol baigiasi degalai, variklį gali greičiau pasiekti paviršius žalojantys, funkcijas sutrikdantys nešvarumai. Gedimai dažnai būna nematomi iki to momento, kuomet variklio remontas tampa būtinas.

Tikrindami savo variklį, neapleiskite ir jo diržų. Jų funkcija skiriasi priklausomai nuo automobilio modelio, tačiau paprastai būtent variklio diržai užtikrina sklandų oro aušintuvo darbą. Diržai sukasi visą laiką, kol veikia variklis, tad jie gana greitai dėvisi. Dėl šios priežasties jums reikia reguliariai juos tikrinti: ar diržai vis dar tokios pačios būklės, ar jų nereikia pakeisti.

Neapleiskite ir automobilio skydelio simbolių – jie parodo, kada atsiranda rimtas gedimas ir kuomet būtinas variklio remontas. Tam tikrus gedimus galite pastebėti patys. Pavyzdžiui, jei prakiuro kuri nors skysčių talpa, tai užuosite važiuodami. Variklio darbą veikia ir su juo susijusių sistemų gedimai, pavyzdžiui, nustoję veikti kuro siurbliai. Bet kokiu gedimo atveju, geriausia automobilį nuvežti į autoservisą, kur jį galėtų patikrinti profesionalus mechanikas.

Sekdami išvardytais patarimais, galėsite lengviau pasirūpinti, kad automobilio variklis kuo ilgiau veiktų tarsi naujas. Tokiu būdu galėsite išlaikyti ir automobilio galingumą.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software