Informuojame, kad 06.24 d. visos AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs, išskyrus parduotuvę Šiauliuose, darbo laikas 09:00-16:00 val.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kokių detalių negalima taisyti ar keisti patiems?

Kokių detalių negalima taisyti ar keisti patiems?

Ką daryti, kai sugenda kuri nors automobilio dalis? Keisti arba taisyti. Nusprendus taisyti, Jūsų laukia dar vienas pasirinkimas: tai daryti patiems ar patikėti automobilio remontą nepažįstamajam autoserviso darbuotojui. Jei žinote kaip, kai ką galite pataisyti patys, ypač, jeigu įrankiai automobilių remontui jau guli Jūsų garaže. Tačiau tam tikras dalis reikėtų patikėti tik profesionaliems mechanikams. Kokias?
Retai keičiamos detalės
Kai kurios detalės keičiamos gana retai, todėl tik autoserviso darbuotojai tiksliai žino, kaip jas sutaisyti kokybiškai. Viena tokių – pagrindinis diržas. Jis turi būti patikrinamas nuvažiavus daugiau nei 80 000 km. Taigi, jei kasdien darbo reikalais važiuojate iš Kauno į Vilnių ir atgal, šį diržą reikėtų patikrinti bent kartą per metus. Dėl nuvažiuoto didelio atstumo šį diržą gali reikėti ir pakeisti, mat po kurio laiko jis paprasčiausiai sudyla. Važiuoti su susidėvėjusiu diržu nepatariama, nes automobilis gali visai sustoti. Palikite pagrindinio diržo keitimą kvalifikuotiems autoserviso darbuotojams. Patiems remontuojant šią detalę gali atsirasti kitų gedimų, kurių taisymas kainuos daugiau nei vien diržo pakeitimas.
Sugedo sistemos dalis
Tam tikri gedimai paliekami profesionalams dar ir todėl, kad tos dalys yra pagrindiniai kurios nors sistemos elementai. Sugedus tiems mechanizmams, darbas nutrūksta visoje sistemoje. Taip gali būti sugedus:
•    turbokompresoriui;
•    transmisijos sistemai;
•    automatinių pavarų dėžėms.
Net patyręs vairuotojas kartais neranda, kuri detalė sugedo, o esant sunkiam gedimui turimi profesionalūs įrankiai mažai ką gelbsti. Panašiose situacijose Jūsų automobiliui turi būti parinktos tinkamos detalės, kurios nepablogintų visos sistemos veikimo. Taisydami šias dalis patys, galite netyčia paveikti svarbią dalį, o tada susidursite su dar eile kitų gedimų.

Sunkūs gedimai


Šio tipo gedimus turėtumėte palikti mechanikams vien todėl, kad jie yra itin sudėtingi. Prie tokių gali būti priskiriami pagrindinio diržo keitimas, variklio, važiuoklės gedimai. Jų nustatymui reikalinga profesionali diagnostika, galinti atskirti, kuri detalės dalis nefunkcionuoja ir kodėl. Praleidus šį žingsnį rizikuojama pataisyti ne tą gedimą arba tik sugadinti kitą dalį. Kai kurie sunkūs gedimai net negali būti taisomi namų sąlygomis; pavyzdžiui, perkaitus varikliui, gali būti problemų su aušinimo sistema. Neturint tinkamų įrankių, asmuo gali netyčia sugadinti dalis.
Be to, svarbu atsiminti, jog po dalių remonto jų garantija nebegalios, tad apie tai irgi pasvarstykite prieš pradėdami taisyti dalis. Žinoma, jei mechanizmas jau naudojamas ilgiau nei garantijos galiojimo laikas, turite teisę ją taisyti pats. Kitais atvejais patariama vykti į autoservisą, kur yra visi specialūs įrankiai automobilių remontui bei dirba profesionalai, gebantys atskirti įvairius gedimus.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software