Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Patikrinimas: ar Jūsų automobilis atlaikytų audrą?

Patikrinimas: ar Jūsų automobilis atlaikytų audrą?

Joks vairuotojas nenorėtų išbandyti automobilio audros metu. Pavojingomis sąlygomis geriausia būti namie ir palaukti, kol audra praeis. Tačiau pasitaiko atvejų, kai vairuotojas neturi pasirinkimo ir jam tiesiog tenka išvažiuoti į kelią blogomis sąlygomis. Todėl reikia būti iš anksto pasiruošus, kad pasitaikius tokiai situacijai galėtumėte išlikti nenukentėję.

Vienas pagrindinių būdų rūpintis Jūsų automobilio patikimumu bet kokiomis sąlygomis yra reguliari ir nuodugni jo patikra. Jei nebus laiku pastebėti tokie dalykai kaip akumuliatoriaus, variklio defektas, tuomet Jūs sumažinsite savo automobilio saugumą ne tik audros metu, bet ir kitu oru. Reguliariai vežkite savo automobilį pas mechaniką, sekite indikacines lemputes, degančias prietaisų skydelyje, kad žinotumėte, ar nereikia remontuoti tam tikros dalies. Tai padės išvengti nemalonios situacijos: blogomis oro sąlygomis sugebėsite pabėgti, užuot įstrigę kelio pakraštyje ir laukę mechaniko. Kad audros metu galėtumėte važiuoti saugiai, patikrinkite ir stabdžius (sunkiesiems automobiliams rekomenduojama turėti pneumatinę stabdžių sistemą, kuri padės išlaikyti automobilio kontrolę).

Norint, kad automobilis atlaikytų audrą (arba pūgą), labai svarbios padangos, kurios užtikrina tinkamą sukibimą su slidžiu keliu. Patikrinkite, ar padangų protektoriaus gylis atitinka numatytus reikalavimus šalyje (1.6 mm vasaros metu, 3 mm žiemos metu). Taip pat būtinai pasirūpinkite, kad jos būtų pripūstos optimaliai. Kad spėtumėte pabėgti nuo audros, o netyčia užsnigus galėtumėte išlaikyti automobilį šiltą, pravartu visuomet turėti bent puspilnį baką. Pasitaikius didelei pūgai ir prireikus sustoti, atsispirkite pagundai visuomet deginti variklį – geriau jį padeginti kokias 10 minučių kas valandą, kad jis visiškai nesustingtų, tačiau neišnaudotumėte visų degalų.

Audros metu labai svarbūs ir vairavimo įgūdžiai. Negalima viršyti greičio, staigiai stabdyti, nes dėl to galite prarasti automobilio kontrolę ir imti slysti. Todėl važiuojant mieste rekomenduojama palaikyti didesnį atstumą tarp automobilių. Patikrinkite savo mašinos stabdžius. Lengvuosiuose automobiliuose paprastai būna hidraulinė, o sunkiuosiuose – pneumatinė stabdžių sistema. Stabdžiais turi būti tinkamai pasirūpinta, o Jums verta mokėti stabdyti palaipsniui.

Kiekvieno vairuotojo automobilyje turi būti ne tik pirmosios pagalbos rinkinys, bet ir papildomos priemonės, kurios gali praversti, jei papultumėte į pūgą ir negalėtumėte važiuoti toliau. Pasiimkite kelis pledus, kastuvą, prožektorių, degtukų, priemonių sniegui nuvalyti. Automobilyje taip pat turėkite ir užkandžių, vandens, automobilinį telefono kroviklį. Šios priemonės pravers ir tuomet, jei patikros metu bus praleistas variklio defektas ir Jums teks laukti mechaniko šalikelėje.

Ruošdamiesi vairuoti žiemą, nepamirškite, jog svarbu ne tik didesnis padangų protektoriaus gylis. Žiemos metu vairavimo sąlygos yra sudėtingesnės, padaugėja pūgų, tad padidėja tikimybė Jūsų automobiliui įstrigti sniege, Jums gali būti sunku jį suvaldyti.

Norėdami pasiruošti netikėtai audrai, tuo labiau – pūgai, būtinai pasirūpinkite, kad visos automobilio dalys būtų švarios, be defektų, įsigykite atitinkamas priemones bei pasiruoškite papildomą rinkinį netikėtoms situacijoms.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software