Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Pavarų svirties užvalkalai

Prekės ženklas:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Storis, mm:
Medžiaga:

Pavarų srirties rankenos ir užvalkalai

Kartais gali atrodyti, kad pasirinkti pavarų svirtį pakankamai paprasta užduotis – tiesiog reikia įsigyti tokią pat, kokia automobilyje buvo naudota anksčiau. Visgi pravartu atsižvelgti ir į kitus aspektus, jei norite, kad Jūsų pavarų svirties dalys būtų unikalios, išskirtų Jūsų automobilį iš kitų.

Pavarų svirties rankenos

Šios rankenos gali būti universalios, t. y. pritaikytos bet kokiam automobiliui, arba unikalios, pagamintos konkrečiam automobilio modeliui ar tipui. Pavarų svirties rankenos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų:

  • plastiko;
  • aliuminio;
  • stiklo;
  • gumos;
  • plieno;
  • medžio.

Kai kurios rankenos net gali būti kaulinės, tačiau tokios – itin retos ir paprastai skirtos tik itin prabangiems automobiliams. Iš kokios medžiagos pagamintą pavarų svirties rankeną reikėtų rinktis, priklauso nuo automobilio eksploatavimo, šalies, klimato sąlygų. Pavyzdžiui, plieninės rankenos nerekomenduojamos nei esant karštam, nei itin šaltam klimatui. Pirmuoju atveju jos gali nudeginti odą, antruoju – ranka gali prišalti.

Pavarų svirties dalys, o ypač rankena, gali būti suasmeninta pagal vairuotojo pomėgius. Ji gali būti su apšvietimu, dekoruota įvairiomis medžiagomis ir ornamentais, kurie dera prie automobilio salono. Tačiau dažniausiai pasirenkamos įprastos, su odiniu užvalkalu rankenos, mat tokios – patogiausios delnui.

Pavarų svirties rankenos gali būti ir su papildomu svoriu. Toks svoris naudingas, nes pasunkina rankeną, todėl ji greičiau reaguoja į pokyčius, jos pagreitis didesnis, tad perjungti pavaras lengviau, reikia mažiau vairuotojo jėgos. Be to, šiuo atveju pavaros perjungiamos tiksliau.

Norint pakeisti pavarų svirties rankeną, reikia apžiūrėti, ar ji nepritvirtinta varžtais, nes tuomet nuimant ją reikės juos atsukti. Tačiau dažniausiai rankena nusiima, tiesiog ją stipriau patraukus į viršų. Kaip nuimti, priklauso ir nuo sumontavimo būdo, taigi prieš keisdami patikrinkite, kaip pavarų svirties dalys nusiima, kad nieko nesugadintumėte.

Svirties užvalkalai

Norint pakeisti automobilio saloną, gali pakakti pasirinkti kitą svirties užvalkalą. Paprastai jie pagaminti iš natūralios arba dirbtinės odos – tai suteikia prabangos, solidumo įspūdį. Kaip ir rankenos, svirties užvalkalai gali būti unikalūs (tinkami tik vienam arba keliems automobilių modeliams) arba universalūs (tinkami įvairiems modeliams).

Tinkamas užvalkalas gali padaryti Jūsų automobilį išskirtinį. Nors, kaip buvo minėta, paprastai vairuotojai renkasi natūralią arba dirbtinę odą, svirties užvalkalas gali būti pasiūtas ir iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, lino.

Jeigu sunku išsirinkti tinkamą medžiagą, patogią, Jūsų lūkesčius atitinkančią rankeną, pasikonsultuokite su „Autoaibės“ specialistais. Profesionalūs konsultantai, dirbantys specializuotose ir interneto parduotuvėje, patars, kurios pavarų svirties dalys gali būti pritaikytos Jūsų automobiliui ir puikiai derės prie jo salono. Nepamirškite, kad šias dalis reikėtų rinktis atsižvelgiant ne tik į funkcionalumą, bet ir į automobilio salono spalvas bei medžiagas.