Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį
Grįžti į sąrašą

apie lemputes - Kokie žibintai būtini automobilyje?

blog-entry-img

Kai orai prasti, iš karto pablogėja matomumas gatvėse, taigi automobiliui būtini ne tik kokybiški priekiniai žibintai, bet ir galiniai. Kai kurie žibintai naudojami gana dažnai (dienos šviesos, numerio ženklo apšvietimo, posūkių, stabdžių, atbulinės eigos), o kai kurie – tik išskirtiniais atvejais: artimųjų, tolimųjų ir rūko automobilių žibintai.

Dienos šviesos žibintai turi būti įjungti veikiant varikliui ir išjungti įjungus kitas šviesas (artimąsias, tolimąsias). Jie naudojami ne keliui apšviesti, o dėmesiui atkreipti. Nuo 2011 m. šie žibintai visada turi būti įjungti, mat buvo pastebėta, kad įjungus juos automobiliai labiau pastebimi. Šie priekiniai žibintai suvartoja mažiau energijos nei kiti.

Kasdien naudojami žibintai – ir atbulinės eigos. Automobilyje turi būti bent vienas arba du atbulinės eigos rodmenys. Jei yra tik vienas, jis turi būti arba per vidurį, arba dešinėje pusėje. Ne visuomet pastebimi posūkio žibintai turi būti tiek priekyje, tiek gale. Jungiami žibintai ir kairėje, ir dešinėje parodant, į kurią pusę suka automobilis.

Kai matomumo sąlygos prastos, naudojami artimieji, tolimieji, priešrūkiniai žibintai. Pastarieji žibintai, kai matomumas geras, nenaudojami: jie gali išprovokuoti eismo įvykį, nes akina kitus vairuotojus. Tačiau sugedus artimajam kairiajam žibintui, leidžiama įjungti rūko žibintus. Artimieji ir tolimieji priekiniai žibintai įjungiami sutemus.

Automobilių žibintai gali būti skirstomi ir pagal spalvą:

Baltos spalvos žibintai paprastai būna LED, ksenoniniai arba halogeniniai. Geriausios kokybės šviesą skleidžia LED žibintai, kurie suvartoja ir mažiau automobilio energijos. Šie žibintai dažniausiai montuojami naujuose automobiliuose.

Kokie žibintai ir kada turi būti įjungti apibendrina kelių eismo taisyklės:

Prieš vykstant automobiliu reikėtų patikrinti, ar veikia visi žibintai. Jungimo rankenėlę sukite pagal laikrodžio rodyklę ir kas kartą išlipę iš automobilio patikrinkite, ar įsijungė gabaritinės, artimosios bei tolimosios šviesos. Numerio apšvietimas ir dienos šviesos turi būti įjungta visuomet įjungus variklį.

Grįžti į sąrašą