Informacija apie atidarytas parduotuves! Sužinoti daugiau
Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Patarimai - apie kuro sistemą

2016-10-28
Dyzelinis ar benzininis variklis: kuris geriau?

Vis daugėja automobilių, kurių varikliai varomi elektra, dujomis. Tačiau ir įprasti varikliai nuolat aptariami, stengiamasi išsiaiškinti, kurie jų pranašesni, ekonomiškesni. Taigi geriau dyzeliniai varikliai ar benzininiai? Abu jie turi privalumų ir trūkumų, jų pasirinkimą lemia tam tikri asmeniniai požymiai.

Pastaruoju metu daugėja sakančių, kad dyzelinis variklis – būtent tai, ką reikėtų rinktis. Visgi ar tai tiesa? Dyzelis lengviau apdorojamas nei benzinas, tačiau iš jo sunkiau pašalinti kenksmingas daleles. Vis dėlto dyzelis turi ir ne vieną privalumą: skaičiuojant litrais, jis turi daugiau energijos ir išskiria mažiau anglies dvideginio. Kartais dyzeliniai varikliai efektyvesni už benzininius apie 20 proc., nors ir sveria daugiau. Dyzelio sąnaudos mažesnės, jei visuomet važiuojama pastoviu dideliu greičiu. Visgi skirtumas akivaizdus tik tuomet, jei važiuojama labai didelius atstumus (bent 30 000 km). Kitu atveju dyzeliniai ir benzininiai varikliai mažai skiriasi, o nuvažiuojant tik iki 10 000 km apskritai labiau rekomenduojami benzininiai varikliai.

Renkantis tarp šių dviejų variklių įtakos gali turėti ir degalų kaina. Anksčiau dyzelis buvo brangesnis, tačiau dabar abiejų rūšių degalų kainos panašios. Dabar pasirinkimą lemia tiesiog pačių variklių skirtumai ir privalumai. Kuo toliau, tuo labiau dyzeliniai varikliai populiaresni pasaulyje, ypač atsiradus tylesnei konstrukcijai.

Pasirinkus benzininį variklį, jūsų automobilis greičiau įsibėgės (greitesnis įsidegimas ir paprastai benzininiai varikliai lengvesni), tad jis puikiai tinka daug važinėjantiems tankiai apgyvendintuose miestuose. Priešingai nei benzinas, dyzelis dega stabiliau, todėl naudingesnis važiuojant ilgus atstumus ir esant didelei apkrovai. Dėl šios priežasties dyzeliniai varikliai dažniau naudojami didelėse transporto priemonėse ir technikoje (ne tik automobiliuose) – traktoriuose, lokomotyvuose. Dyzelinių variklių efektyvumas mažėja, jei dažnai važiuojama skirtingais greičiais.

Koks labiau tiks jums, – benzininis ar dyzelinis variklis, – priklauso ir nuo paties automobilio modelio, jūsų poreikių.Reikia apgalvoti ir kiekvieno mėnesio automobilio priežiūros išlaidas: draudimas, galimas remontas, degalų kaina. Paprastai automobiliai su benzininiais varikliais reikalauja mažiau priežiūros, todėl siūlomi asmenims, kurių pajamos mažesnės.

Kokį variklį pasirinksite, priklauso tik nuo Jūsų. Tiek dyzeliniai, tiek benzininiai varikliai turi teigiamų ir neigiamų savybių. Daug priklauso ir nuo jūsų skiriamo dėmesio šiems varikliams. Jei tinkamai juos prižiūrėsite, reguliariai keisite alyvą, tai nesvarbu, kokio tipo variklis bus, jis tarnaus ilgai.

2016-08-04
Kaip sumažinti automobilio kuro sąnaudas?

Automobiliui išlaikyti gali tekti skirti pakankamai laiko ir pinigų. Apskritai automobilį reikia nuolat prižiūrėti ir pilti degalus, o jų kainos neretai tiesiog auga akyse. Todėl vairuotojams aktualu rasti būdų, kurie padėtų išsaugoti automobilio galingumą ir naudingumą, tačiau sumažintų išlaikymo išlaidas. Vienas tokių būdų – kuro sąnaudų mažinimas, kartu sumažinantis ir vizitų į degalinę skaičių.

Kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas?

Automobilių kuro sąnaudos gali skirtis ne tik dėl transporto priemonės modelio. Joms įtaką daro ir degalų kokybė, vairavimo stilius. Patiems išsiaiškinti, kokios vidutinės kuro sąnaudos, nesunku. Svarbu pastebėti, kad nustatant vidutines sąnaudas neužtenka tiesiog nuvažiuotą atstumą dalyti iš sunaudotų degalų kiekio. Reikia atsižvelgti į padangų plotį, kuris sukuria ± 5 proc. paklaidą, automobilio techninę būklę, oro temperatūrą. Pavyzdžiui, jei automobilis su automatine pavarų dėže, juo važinėjama žiemą, dažnai sustojama ar akseleruojama (tai būna važiuojant mieste), tuomet kuro sąnaudos bus didesnės nei gautos dalijant. Žinant, kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas, galima pradėti planuoti, kaip jas sumažinti.

Kuro sąnaudų mažinimo būdai

Dažnai automobilių kuro sąnaudos būna didesnės dėl netinkamo vairavimo stiliaus. Norint tai pakeisti, reikėtų vadovautis šiais patarimais:

  • stabdžių ir akseleratoriaus pedalus reikia spausti pamažu. Staigus stabdymas, „gazavimas“ gali pagreitinti dalių dėvėjimąsi, padidinti kuro sąnaudas. Vairuodami pasistenkite manevruoti, kad netektų staigiai stabdyti.

  • Vairuodami sekite greičio apribojimus: ženklai nėra pastatyti vien dėl saugumo. Važiuojant nustatytu greičiu, jo neviršijant, galima išsaugoti ir daugiau kuro. Kuo daugiau viršysite greitį, tuo Jūsų automobilio kuro sąnaudos bus didesnės.

  • Nepalikite įjungto variklio. Jei sustojote palaukti bendrakeleivių ir reikės stovėti bent kelias minutes, išjunkite variklį. Šiuolaikiniai automobiliai pagaminti taip, kad jiems nereikėtų laiko sušilti ir galėtumėte pradėti važiuoti iš karto.

  • Susitvarkykite savo automobilį, nesivežiokite nereikalingų daiktų. Papildomas svoris – papildomos kuro sąnaudos.

Jeigu Jūsų vairavimo stilius nepriekaištingas, tuomet reikėtų patikrinti automobilį. Dažnai didesnės automobilių kuro sąnaudos atsiranda dėl per vėlai atrastų techninių problemų ar nesilaikant gamintojų nurodymų.

  • Laikykitės padangų gamintojų rekomendacijų: jos visada turi būti tinkamai pripūstos ir subalansuotos. Tai gali sumažinti kuro sąnaudas 3–4 proc., sulėtinti padangų dėvėjimąsi. Oro spaudimą reikėtų tikrinti kartą per mėnesį.

  • Kuro sąnaudos didėja ir dėl karščio – stenkitės mieste važiuoti atidarę automobilio langus, o kondicionierių įjunkite tik važiuodami didesniu nei 70 km/val. greičiu. Palikę automobilį stovėjimo aikštelėje, langus uždenkite saulės spindulius atspindinčia medžiaga – tai sumažins salono karštį ir nereikės naudoti oro kondicionieriaus pilnu pajėgumu.

  • Patikrinkite variklį, akumuliatorių ir oro filtrą – svarbu, kad būtų pakeista alyva, tepalai, filtras būtų švarus, o variklis veiktų sklandžiai.

  • Pirkite tik kokybiškus degalus.

Žinodami kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas ir jas mažinti galėsite rečiau lankytis degalinėse, išlaikyti vienodą automobilio efektyvumą. Tai leis sumažinti bendrąsias automobiliui išlaikyti skirtas išlaidas.