Informacija apie atidarytas parduotuves! Sužinoti daugiau
Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Patarimai - apie salono priežiūra

2020-09-28
Automobiliniai kilimėliai

Apsaugokite savo automobilio saloną nuo netyčia išsipylusių gėrimų, purvo ir dėvėjimosi, suteikite kelionėms automobiliu komforto ir prabangos naudodami kokybiškus automobilinius kilimėlius. Šioje prekių kategorijoje rasite „Alburnus“, „Automax“, „Drift“, „Novline“, „Arostė“, „Smilga“ ir kitų žinomų bei patikimų gamintojų tekstilinius bei guminius kilimėlius ir jų komplektus. Mūsų parduodami automobiliniai kilimėliai puikiai atrodo ir ilgai bei patikimai tarnauja.


Kokią kilimėlio medžiagą rinktis – gumą ar tekstilę?


Renkantis automobiliui kilimėlį ar jų komplektą, visų pirma kyla klausimas, ar pirkti guminius kilimėlius, ar vis dėlto pasirinkti tekstilinius kilimėlius švarai ir jaukumui automobilio viduje užtikrinti. Į klausimą atsakysite lengviau, jei nuspręsite, kokio švaros lygmens automobilyje siekiate ir kiek jums svarbi automobilio salono išvaizda.


Guminiai automobiliniai kilimėliai


Guminius kilimėlius rekomenduojame itin praktiškiems žmonėms, kurie žino, kad jų automobilio kilimėlio laukia aibė išbandymų: purvu ar sniegu aplipę batai, augintinio plaukai ir įvairūs nešvarumai. Jei automobiliu naudojatės kasdien ir vykdote įvairią veiklą, po kelionių lengvai ir greitai sugrąžinsite salonui švarą, nes guminius kilimėlius lengva plauti ir džiovinti. Be to, į juos neįsigeria tepalai ir skysčiai bei ant batų į saloną patenkančios druskos.

Kai kurie guminių kilimėlių modeliai turi paaukštintus bortelius, todėl iš lauko į saloną patekęs vanduo ar ištirpęs sniegas nuo kilimėlių nenubėga. Taip automobilio dugnas geriau apsaugomas nuo drėgmės, purvo ir korozijos rizikos. Jei norite, kad kilimėliai būtų itin atsparūs trinčiai ir plyšimui, rekomenduojame rinktis poliuretano gumos kilimėlius.

Renkantis guminius kilimėlius svarbu atkreipti dėmesį į gumos kokybę, kadangi pigesni kilimėliai gali nudažyti batus, o šviesūs bateliai gali būti sugadinti nebepataisomai. Žiemą dažniausiai nešiojame tamsios spalvos avalynę, tad šiuo laikotarpiu tinka guminiai kilimėliai. O šiltuoju metu laiku, kai tamsius batus iškeičiame į šviesius, rekomenduojama rinktis tekstilinius automobilių kilimėlius.


Tekstiliniai automobiliniai kilimėliai


Tekstiliniai kilimėliai sukuria automobilyje ypatingos švaros ir išskirtinio jaukumo įspūdį, tačiau jiems reikia kiek kitokios priežiūros nei guminiams kilimėliams. Tekstilinius kilimėlius reikėtų dažniau siurbti ar purtyti, kad juose nesikauptų dulkės ir nešvarumai. Jei siekiate nepriekaištingos švaros, šiuos kilimėlius būtina reguliariai plauti, o išplovus – visada gerai išdžiovinti. Kitaip šie kilimėliai reaguoja ir į drėgmę. Vandenį kilimėlis sugeria į save, o esant palankioms sąlygoms greitai išgarina drėgmę, todėl tokią automobilio grindų apsaugą rekomenduojama rinktis tais atvejais, kai salone retai susidaro daug drėgmės.

Tinkamai prižiūrimi tekstiliniai kilimėliai ne tik puoš jūsų automobilio saloną, bet taip pat ant jų bus malonu būti basomis. Žiemos metu tekstiliniai kilimėliai suteiks šilumos pojūtį, nes tekstilės šiluminis laidumas yra mažesnis nei gumos, o tai reiškia, kad liečiant tekstilę ji atrodo šiltesnė.


Jūsų automobiliui siūlome tiek universalius, tiek modelinius kilimėlius


Jei ieškote automobilio grindų apsaugos už priimtiną kainą, įsigykite universalius automobilinius kilimėlius. Šie kilimėliai pagaminti taip, kad tiktų daugelio gamintojų automobiliams nepriklausomai nuo automobilio modelio.

Prieš pirkdami kilimėlį mūsų elektroninėje parduotuvėje galite patikrinti, ar jis tiks būtent jūsų automobiliui. Beje, pasirinkę įdomaus dizaino universalius kilimėlius galėsite išsiskirti iš tos pačios automobilio markės vairuotojų minios, suteikdami savo automobiliui unikalumo.

Jei vis dėlto norite idealiai jūsų automobiliui tinkančių kilimėlių ir siekiate išlaikyti automobilio interjerą tokį, koks jus pasitiko vos įsigijus automobilį, rinkitės modelinius kilimėlius. Būsite tikri, kad kilimėlis tobulai priglus prie automobilio grindų ir uždengs visą paviršių. Kilimėlių gamintojai siekdami tobulybės modelinius kilimėlius profesionaliai išpjauna naudodami lazerines technologijas, todėl kilimėliai tiesiog susilieja su automobilio erdve. Be to, modeliniai kilimėliai skirti ir tiems automobiliams, kuriuose kilimėliai prie automobilio grindų tvirtinami specialiais plastikiniais laikikliais.

2016-10-28
Automobilio salonas: keisti ar palikti originalų?

Nusipirkus naują automobilį, svarbu ne tik kaip jis važiuoja, bet ir kaip atrodo. Ne vienas vairuotojas kelia klausimą: pakeisti įsigyto automobilio saloną, atnaujinti jį, ar palikti originalų. Atsakymas į šį klausimą aiškus, jei perkate jau gerokai panaudotą automobilį. Tačiau net jei automobilis nėra senas, tam tikras dalis taip pat galite atnaujinti, kad jūsų automobilis taptų išskirtinis – toks, kokio norite.

Dažniausiai keičiamos automobilio detalės – automobilių sėdynių užvalkalai. Kiekvienas vairuotojas nori, kad jie gerai atrodytų, būtų puikios kokybės. Jei jie ne per daug sudėvėti, gali užtekti tiesiog kruopščiai išvalyti. Tačiau jei itin nusitrynę, prireiks naujų užvalkalų. Perkant naujus užvalkalus reikia atkreipti dėmesį į jų savybes. Pavyzdžiui, kai šaltas oras, geriausia tinka avies oda, o medvilnė – kai šilta. Lietuvoje taip pat dažnai naudojami neopreniniai užvalkalai: neoprenas atsparus vandeniui, taigi jis itin praktiškas šalyje, kurioje dažnai lyja, oro sąlygos sudėtingos.

Jei turite išskirtinį automobilį, gali tikti ne visi užvalkalai – kai kurie gaminami specialiai pagal vieną ar kitą modelį. Šiuo atveju puikus pasirinkimas gali būti universalūs užvalkalai, kurie dažnai – ir pigesni. Jei automobilio sėdynės su oro pagalvėmis, prieš atnaujindami užvalkalus įsitikinkite, kad neapribosite prieigos prie jų. Galiausiai, viską patikrinus, telieka pasirinkti, kokios spalvos bus naujieji automobilių sėdynių užvalkalai.

Visgi nebūtina keisti sėdynių apvalkalų. Dar vienas būdas atnaujinti savo automobilį – vairo aptraukimas oda arba kita medžiaga. Vairų apsiuvimas – paprastas būdas bent truputį pakeisti savo automobilio saloną. Be to, šis atnaujinimas leidžia geriau pritaikyti automobilį prie savo poreikių: juk vairą laikome visos kelionės metu. Taigi aktualu, kad jis būtų aptrauktas patogia laikyti, neslidžia medžiaga. Vienas populiariausių sprendimų – vairo aptraukimas oda ar guma. Pirmasis variantas itin tinka prabangiems automobiliams. Jei vairas apsiūtas oda, rekomenduojama nekeisti.

Jei norite nedidelių pokyčių, gali būti atnaujintos pavarų svirties dalys. Pavarų svirtis turi patogiai tilpti delne, kad vairuotojas galėtų lengviau ir paprasčiau perjungti reikiamą pavarą ir padidinti ar sumažinti greitį. Atnaujinus šią dalį galima pakeisti ir pavaros užvalkalą, kad jis geriau tiktų prie automobilio salono. Norėdami atnaujinti pavarų svirtį, galite pagalvoti ir apie įdomesnes formas: tai išskirs jūsų automobilį.

Automobilio salonas gali daug papasakoti apie jį vairuojantį asmenį. Taigi atsižvelgiant į tai reikėtų keisti tam tikras dalis (sėdynių, vairų apsiuvimas, pavarų svirties dalių keitimas). Kai kuriais atvejais sprendimas atnaujinti gali būti susijęs su funkcionalumu: automobiliu maloniau važiuoti, patogiau valdyti vairą ir pavarų svirtį. Jei naujojo automobilio salonas atitinka jūsų asmenybę, jums patinka, galite jo ir nekeisti. Priešingu atveju vairuoti bus kur kas maloniau, jei ryšitės pokyčiams: pakeitus, automobilio vidus jums bus priimtinas ir gerokai artimesnis.