Informacija apie atidarytas parduotuves! Sužinoti daugiau
Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Patarimai - apie akumuliatorius

2020-05-12
Kaip išsirinkti akumuliatoriaus kroviklį?

Išsikrovus akumuliatoriui ne visuomet būtina pirkti naują, galima rasti ir kitą išeitį. Tokiais atvejais gali praversti akumuliatorių pakrovėjas. Nepaisant to, kad dažniausiai jis naudojamas žiemos metu, kai automobiliai neužsiveda dėl šalčio, tokį prietaisą verta turėti visuomet. Taigi, kaip išsirinkti labiausiai sau tinkantį?


Išsiaiškinkite, koks jūsų akumuliatorius

Prieš įsigyjant kroviklį, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokios rūšies jūsų akumuliatorius. Priklausomai nuo to gali skirtis jam įkrauti reikalinga įtampa. Jei ji per didelė, akumuliatorių galima sugadinti. Automobiliuose naudojami rūgštiniai (švino) akumuliatoriai skirstomi į:

· Standartinius skysto elektrolito (WET). Jie yra pigesni, pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. Šie akumuliatoriai pripildyti elektrolitu, į kai kuriuos reikia įpilti distiliuoto vandens.

· Uždaro tipo (VRLA), kurie dar skirstomi į AGM ir GEL.Jie yra brangesni ir greičiau pasikrauna. Tokiuose akumuliatoriuose kur kas mažiau elektrolito, todėl distiliuoto vandens pilti nereikia. Jiems įkrauti tinka ir didesnės įtampos akumuliatorių pakrovėjas.

Išsiaiškinus, kokios rūšies akumuliatorius naudojamas, galima pereiti prie kitų aspektų.


Susipažinkite su prietaisų rūšimis

Tai pat kaip akumuliatoriai, jų krovikliai gali būti skirtingų rūšių. Jos yra dvi:

· Standartiniai.

· Su užvedimo funkcija. Toks akumuliatoriaus įkrovimo įrenginys veikia kaip atskiras energijos šaltinis ir labai praverčia, kai reikia užvesti automobilį, kurio akumuliatorius yra visiškai išsikrovęs.

Taigi, prieš perkant tokį prietaisą, vertėtų atidžiai apgalvoti, kuomet jo gali prireikti.


Nuspręskite, kokio galingumo reikia

Vertinant įrenginio galingumą, reikėtų atkeipti dėmesį į krovimo srovę, kuri nurodoma amperais (A). Kuo ji didesnė, tuo greičiau įkraunamas akumuliatorius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad greitas įkrovimas nėra gerai. Todėl rekomenduojama, kad įkroviklio srovė neviršytų akumuliatoriaus talpos daugiau nei 10 %. Pavyzdžiui, jei turimo akumuliatoriaus talpa yra 60 Ah, jam įkrauti pakanka 6 A srovės.


Pasirinkite veikimo būdą

Pagal veikimo būdą akumuliatoriaus pakrovėjas gali būti:

· Automatinis. Dažniausiai jis turi kelis įkrovimo etapus, per kuriuos pasiekiamas 100 % įkrovimo lygis ir maždaug toks pastoviai palaikomas.

· Rankinis. Jo įkrovimo etapus reikia prižiūrėti patiems: pagrindinio krovimo metu akumuliatorius įkraunamas iki 80 % talpos, gilaus krovimo – iki 100 %, o impulsinio palaikomojo – palaikomas 95–100 % įkrovimo lygis.


Autoaibe.lt galite išsirinkti norimą akumuliatoriaus įkrovimo įrenginį – čia jų pasirinkimas labai platus. Užsisakius prekes internetu, jos saugiai pristatomos į norimą vietą. Todėl jums nereikia niekur vykti – tai patogu ir greita.


2019-03-15
Priežastys, kodėl užsidegė indikacinė akumuliatoriaus lemputė

Kiekviena šiuolaikinė transporto priemonė turi įkraunamą 12 voltų akumuliatorių. Šis komponentas teikia energiją beveik kiekvienam automobilio elektriniam komponentui: užvedimo sistemai, variklio valdymo blokui, žibintams, radijui, kondicionieriui. Jei baterija visiškai nesikrauna ar sugenda, Jūsų automobilis paprasčiausiai neveiks. Visgi prietaisų skydelyje esanti akumuliatoriaus lemputė įsižiebia, kai akumuliatorius yra arti išsikrovimo ribos, todėl galite apsisaugoti nuo netikėto užgesimo atokioje vietoje. Akumuliatoriaus pakrovėjas per gana neilgą laiko tarpą įkraus akumuliatorių, kad galėtumėte tęsti kelionę. Tiesa, indikatoriaus įsižiebimo priežasčių gali būti ir daugiau, todėl pateikiame jas žemiau.

Visiškai nusilpęs akumuliatorius

Jei akumuliatorius yra senesnis nei 2 metai, jis gali išsikrauti labai greitai ir automobilis gali sustoti bet kuriuo metu. Ypatingai tai aktualu tiems, kurie savo transporto priemonę naudoja trumpiems atstumams arba važinėja sudėtingomis klimato sąlygomis – dideliame šaltyje ar karštyje. Šie veiksniai gerokai sumažina akumuliatoriaus ilgaamžiškumą.

Indikacinės akumuliatoriaus lemputės įsižiebimas įprastai yra pirmasis generatoriaus rėlės gedimo simptomas. Vairuotojas turėtų patikrinti generatoriaus veikimą, ypač šaltojo sezono metu. Tikėtina, kad blogai veikia generatoriaus relė, reguliuojanti įkrovą.

Neveikiantis generatorius

Automobilio generatorius atsakingas už tai, kad akumuliatorius būtų pilnai įkrautas, kai vairuojate automobilį. Jeigu jis neveikia, baterija nepasikraus. Laikinai problemą išspręs akumuliatoriaus pakrovėjas, tačiau generatoriaus sutrikimus vis tiek reikės kuo greičiau pašalinti. Kai generatorius visiškai išsenka, baterijoje likusi energija bus išeikvota per kelias minutes.

Apsaugos sistemos – slapti elektros energijos „vagys“

Gerai veikianti signalizacija automobiliui stovint naudoja labai minimalų energijos kiekį. Tačiau jei sumontuota itin sudėtinga apsaugos sistema, kiekvienas jos elementas – judesio, smūgio, perimetro apsaugos jutiklis, savaime įsikraunantis signalas – reikalauja papildomo energijos kiekio. Įtampos kritimas elektros instaliacijoje yra įprastas, kai užvedamas šaltas variklis ir ypač tuo atveju, jei akumuliatorius yra silpnas. Signalizacijai įsijungus, elektros poreikis staigiai pakyla kelis kartus, sunaudojama visa likusi energija ir akumuliatorius išsikrauna. Tokiu atveju pravers akumuliatoriaus pakrovėjas.

Pažeistas, nutrūkęs ar blogai prigludęs generatoriaus dirželis

Generatoriaus diržas jungia alkūninį veleną ir generatorių. Jeigu jis pažeistas, generatorius negalės tinkamai veikti. Jei akumuliatoriaus dirželis yra blogai prigludęs prie skriemulio, jis slysta ir generatorius nekrauna akumuliatoriaus. Dėl šios priežasties Jūsų automobilio akumuliatorius negaus pakankamos įkrovos, reikalingos automobilio elektriniams komponentams maitinti. Indikacinė akumuliatoriaus lemputė įsijungs ir tokiu atveju.

Pernelyg daug elektros prietaisų

Jei norite išsaugoti savo automobilio akumuliatoriaus energiją, transporto priemonėje turite naudoti kuo mažiau papildomų elektroninių priedų. Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių akumuliatorius taip greitai išsenka, yra elektroninių priedų gausa. Kad galėtumėte mėgautis galinga aparatūra, pasirūpinkite talpesniu akumuliatoriumi ir nepamirškite jo tinkamai įkrauti – tam taip pat bus reikalingas pakankamos galios akumuliatoriaus pakrovėjas.

Netinkamas įžeminimo laidas

Įžeminimo laidas prijungiamas prie neigiamo automobilio akumuliatoriaus gnybto. Jei įžeminimo laidas yra pernelyg pažeistas arba nusidėvėjęs, tai paveiks elektros energijos srauto tiekimą automobilio elektriniams komponentams bei privers akumuliatoriaus lemputę įsižiebti. Akumuliatoriaus pakrovėjas šiuo atveju nebus itin naudingas, tad nepulkite iškart krauti baterijos.

Ką reikėtų daryti, kai įsijungia automobilio akumuliatoriaus lemputė?

Kai kuriuos pagrindinius apžiūros veiksmus galite atlikti ir patys. Pateikiame keletą patarimų, kurie turėtų padėti įsijungus indikacinei lemputei.

Išjunkite viską, kas naudoja galią. Jei akumuliatoriaus lemputė dega, vadinasi, vis dar yra tam tikras energijos kiekis, tačiau jis gali greitai išsekti. Tuomet akumuliatoriaus pakrovėjas bus būtinas, kad galėtumėte bent jau kuriam laikui įpūsti gyvybės automobiliui. Išjunkite garso aparatūrą, oro kondicionierių, šildomas sėdynes ir viską, kas papildomai naudoja elektrą.

· Sustabdykite automobilį. Kartais užsidegusi indikatoriaus lemputė gali būti ir rimtesnių problemų priežastis. Jei pastebėjote, jog variklio temperatūra yra per didelė, sustabdykite transporto priemonę kelkraštyje, kad variklis nebūtų pažeistas.

· Pabandykite tęsti kelionę. Galbūt akumuliatorius tiesiog dar nespėjo pasikrauti? Atminkite, kad reikia važiuoti mažiausiai 20 minučių, kad tai įvyktų.

· Atidarykite variklio dangtį. Jeigu žinote, kur yra akumuliatorius ir generatoriaus diržas, pamėginkite kiek įmanoma geriau juos išoriškai apžiūrėti – galbūt akumuliatorius ar diržas yra pažeisti. Prieš atlikdami šiuos veiksmus, nepamirškite išjungti variklio. Variklis turi būti išjungtas ir kai krovimui naudojamas akumuliatoriaus pakrovėjas.

Jei manote, kad akumuliatorius negali būti išsikrovęs, tuomet problemos priežastys gali slypėti kitur. Apžiūrėję pagrindinius įkrovimo komponentus – akumuliatorių ir generatorių – žinosite situaciją tiksliau.

Pašalinkite koroziją nuo akumuliatoriaus gnybtų. Ant akumuliatoriaus gnybtų susidariusi korozija gali sumažinti srovę. Dėl šios priežasties starteris pradės suktis lėtai, o akumuliatoriaus pakrovėjas, tikėtina, taip pat nekraus taip, kaip turėtų.

· Gerai pritvirtinkite akumuliatoriaus gnybtus.

Patikrinkite, ar nėra generatoriaus diržo gedimų. Generatorius yra variklio priekyje ir jis varomas diržu.

· Apžiūrėkite generatoriaus jungtį, kad įsitikintumėte, jog ji yra prijungta ir sandari.

· Patikrinkite visus saugiklius.

· Detaliai patikrinkite akumuliatorių: ieškokite gnybtų korozijos ir kitų pažeidimų. Jei akumuliatorius yra pažeistas arba jis turi nuotėkio požymių, akumuliatoriaus pakrovėjas gali neduoti norimo efekto. Tokiu atveju teks išsikviesti profesionalų mechaniką ir pakeisti akumuliatorių.

Atlikę visus šiuos veiksmus, vėl įjunkite variklį, kad pamatytumėte, ar įkrovimo įspėjimo lemputė vis dar dega. Jei nė vienas iš žingsnių neišsprendė problemų, jos greičiausiai atsirado dėl sutrikusio generatoriaus darbo, tačiau šios dalies taisymą jau teks patikėti profesionalams.

2018-09-24
6 mitai apie akumuliatorius

Apie automobilio ir akumuliatoriaus dinamiką žino viską tik nedidelė vairuotojų dalis. Galbūt dėl to akumuliatoriai pagal automobilį tinkamai atsirenkami ne visuomet. Šios dalies pasirinkimą, naudojimą ir priežiūrą taip pat apsunkina tam tikri mitai. Žemiau pateikiamus klaidingus teiginius jūs, ko gero, žinote, tačiau kai kurie gali ir nustebinti.

Mitas Nr. 1. Techninės priežiūros nereikalaujančio (neaptarnaujamo) akumuliatoriaus iš tikrųjų nereikia prižiūrėti

Net jei ant pakuotės nurodyta, jog akumuliatorius nereikalauja priežiūros, tai nereiškia, kad galima juo visai nesirūpinti. Tiesa, jums nereikės papildyti ar palaikyti reikiamą akumuliatoriaus skysčio ar elektrolitų kiekį. Visgi rekomenduojama reguliariai tikrinti, ar nepažeisti akumuliatoriaus gnybtai ir jungtys. Taip pat – ar neatsiranda kokių kitų akumuliatoriaus dėvėjimosi požymių.

Mitas Nr. 2. Akumuliatorius visiškai įkraunamas vairuojant ar riedant laisva pavara

Akumuliatoriaus įkrovimas priklauso nuo daugybės veiksnių, taip pat ir nuo generatoriaus veikimo kokybės. Daugelis žmonių mano, kad visi pasirinkti akumuliatoriai pagal automobilį yra įkraunami generatoriaus. Visiškai iškrautą akumuliatorių gerokai lengviau įkrauti naudojantis įkrovikliu, o ne ilgiau važinėjant.

Mitas Nr. 3. Akumuliatorių reikėtų kartas nuo karto atjungti

Planuojate 2 savaites atostogauti, todėl nuo automobilio sistemos atjungiate akumuliatorių? Darote klaidą. Šiuolaikinių automobilių elektros sistemos naudoja akumuliatoriaus energiją net tuomet, kai šis tiesiog stovi nenaudojamas. Todėl rekomenduojama automobiliu važinėti nuolat arba palikti akumuliatorių įkrauti, investuoti į kokybišką įkroviklį.

Mitas Nr. 4. Aš pats galiu pakeisti automobilio akumuliatorių – kam už tai mokėti?

Yra manančių, kad pakeisti automobilio akumuliatorių labai paprasta. Nereiktų pamiršti, jog šiuolaikinių automobilių sistemoms nuolat, net ir keičiant akumuliatorių, reikia energijos. Todėl, jei nežinote, kaip elgtis su tam tikrais automobiliais, rekomenduojama patiems automobilio akumuliatoriaus nekeisti – patikėkite šį darbą profesionalams.

Mitas Nr. 5. Jei akumuliatorių statysite ant betoninių grindų, jo skysčiai nutekės ar išsilies

Dažnai manoma, kad tinkami tik tokie akumuliatoriai pagal automobilį, kurie nebuvo laikomi ant betoninių grindų. Taip pat tikima, kad ant tokio paviršiaus negalima detalės dėti ir patiems – rekomenduojama pakišti po ja medinę lentą. Tokie patarimai buvo aktualūs naudojantiems seno modelio dalis. Tačiau jei ant betoninių grindų laikysite šiuolaikinius akumuliatorius, jiems nieko nenutiks.

Mitas Nr. 6. Kuo stipresnė akumuliatoriaus tiekiama šalto užvedimo srovė (CCA), tuo jis geresnis

Kiekvienam automobiliui tinkamas tam tikras akumuliatorius. Naudojant netinkamą akumuliatorių, jis gali būti tinkamas naudoti gerokai trumpiau nei numatyta. Rinkitės akumuliatorių pagal automobilį – tokį, kokio reikia jūsų automobilio varikliui ir elektros sistemai.

Renkantis ir prižiūrint akumuliatorius svarbu sugriauti įsisenėjusius mitus. Žinoma, yra ir daugiau su jais susijusių klaidingų teiginių. Tikimės, jog ši informacija padės pasirūpinti, kad akumuliatoriai pagal automobilį būtų pasirinkti lengvai, o jų naudojimas, priežiūra – paprasta ir aiški. Kilus klausimų, visuomet galite kreiptis konsultacijos į „Autoaibės“ specialistus – jie padės tiek išsirinkti šią dalį, tiek užtikrinti nepriekaištingą jos veikimą.

2018-03-12
Gilaus iškrovimo akumuliatoriai: ko apie juos nežinome?
Akumuliatoriai yra skirstomi pagal panaudojimo paskirtį ir technologiją. Šiuo metu vystantis ekologiškoms transporto priemonėms, vis aktualiau tampa ir jiems pritaikyti akumuliatoriai. Su elektromobilių plėtra pamažu vystosi ir jiems pritaikytos dalys. Gilaus iškrovimo akumuliatoriai yra iš tų automobilio dalių, kuri yra panaudojama šiose transporto priemonėse.

Kuo pasižymi gilaus iškrovimo akumuliatorius?

Gilaus iškrovimo akumuliatoriai veikia taip, kad užtikrintų nuolatinę srovę. Tokia baterija suprojektuota, kad kiekvieną kartą išsikrautų giliai. Gilaus iškrovimo akumuliatoriaus rezervinis pajėgumas yra žymiai didesnis. Be to, gilios iškrovos akumuliatoriaus baterija gali atlaikyti keletą šimtų visiško išsikrovimo/įkrovimo ciklų.

Gilaus iškrovimo akumuliatoriai žymiai geriau atlaiko dažnus gilius iškrovimus ir jie gali būti naudojami su elektros prietaisais, kurie turi mažai galios.

Šie akumuliatoriai yra visiškai neaptarnaujami. Jie gali būti statomi bet kur, net ir vietose, kurios sunkiai prieinamos. Gilaus iškrovimo akumuliatoriai turi daugiau elektrolito, kuris mažiau susisluoksniuoja ir dėl to toks akumuliatorius greičiau atsistato po gilaus iškrovimo.

Renkantis šio tipo akumuliatorių reikėtų atsižvelgti ne tik į jo savybes, bet įsigyti ir jam pritaikytą gilaus iškrovimo akumuliatorių pakrovėją.

Kur naudojami šie akumuliatoriai?

Gilios iškrovos akumuliatoriai gana plačiai pritaikomi praktikoje, juos galima naudoti keltuvams, navigacijos ir apšvietimo sistemoms, valtims, jachtoms. Taip pat tokie akumuliatoriai tinkami ir elektriniuose dviračiuose, elektriniuose motocikluose, gatvių valymo mašinose, žaidimų automatuose, elektriniame neįgaliojo vežimėlyje, elektriniuose automobiliuose, golfo automobiliuose.

Tokie akumuliatoriai tinkami naudoti vandens transporto priemonėse, pramoginėse transporto priemonėse, saulės energijos sistemose.

2017-05-26
Akumuliatorių rūšys: kokios jos?

Automobilių akumuliatoriai ypač svarbūs automobiliams: nuo jų priklauso, ar galėsite lengvai užvesti transporto priemonę, ar veiks elektronika (radijas, šviesos). Ne veltui jiems yra skiriamas toks didelis dėmesys. Norint geriau suprasti, kokia turėtų būti teisinga šios transporto priemonės dalies priežiūra, reikia daugiau apie ją sužinoti, pradedant populiariausiomis rūšimis.
Rūgštiniai akumuliatoriai
Tokio tipo akumuliatoriuose yra naudojamas švinas, iš kurio pagamintos plokštelės, ir sieros rūgštis (naudojama kaip elektrolitas). Tai yra viena populiariausių akumuliatoriaus rūšių Lietuvoje. Jų veikimo trukmė labai priklauso nuo įkrovimo lygio, jiems būdingas gilus iškrovimas. Jei turite rūgštinį akumuliatorių, patariama išvažiuoti tik jei jis visiškai pakrautas. Taip pat, jei švininis akumuliatorius ilgam paliekamas iškrautas, po kiek laiko jis gali turėti kur kas mažesnę talpą.
Geliniai akumuliatoriai
Šių akumuliatorių gamybai naudojamos teigiamos ir neigiamos plokštelės, todėl jie yra hermetiškesni, nes susideda iš gelinio elektrolito, sandaresnių kamščių nei rūgštiniai, iš jų neišbėga skystis. Tokiu principu pagaminti akumuliatoriai, priešingai nei rūgštiniai, gali būti įkrauti net kurį laiką jiems buvus visiškai iškrautiems, tai nesumažins jų talpos net itin žemoje temperatūroje.
Gilaus iškrovimo akumuliatoriai
Šio tipo akumuliatoriai naudojami ilgiau nei įprasti. Jie gali būti užpildyti skysčiu (rūgštinio tipo) arba reguliuojami vožtuvais (VRLA). VRLA tipo akumuliatoriai yra itin sandarūs, nes dujos, skystis viduje kontroliuojami vožtuvu, jų taip pat nereikia tikrinti. Visai kaip įprasti geliniai akumuliatoriai, šie gali būti laikomi nenaudojami ilgą laiko tarpą, nesibaiminant sumažėjusios talpos.
AGM tipo akumuliatoriai
Juose yra naudojamos stiklo pluošto plokštelės, į kurias absorbuojamas elektrolitas. Jie dažniausiai yra pigesni nei geliniai akumuliatoriai. Priešingai nei rūgštiniams, jiems nėra didelio skirtumo, kokia temperatūra vyrauja aplinkoje. Jie taip pat ilgiau palaiko tą patį energijos lygį net ilgai sandėliuojami.

Kurį akumuliatorių rinktis?
Visi automobilių akumuliatoriai yra laikini: po tam tikro laikotarpio juos reikės keisti. Nors dažniausiai nustatomas laikas yra apie 2 metus, tačiau labai priklauso nuo to, kaip detalė buvo eksploatuojama. Detalė susidėvi ypač greitai, jei elektronika naudojama nuolat: žibintai, radijas, oro kondicionierius, tokiu atveju jo būklę reikėtų patikrinti dažniau. Paprasčiausia patikrinti akumuliatoriaus užkrovimo lygį tai pamatuoti įtampą tarp akumuliatoriaus gnybtų. Pilnai pakrauto akumuliatoriaus įtampa yra apie 12,65 V, pusiau pakrauto – 12,25. Žiemą akumuliatorių rekomenduojama įkrauti, jeigu jis išsikrovęs 25%, o vasarą – 50%. Žiemą pilnas akumuliatoriaus išsikrovimas yra ypač pavojingas, nes akumuliatoriuje esantis elektrolitas gali užšalti ir negrįžtamai suardyti akumuliatoriaus plokšteles. Užšalusio akumuliatoriaus požymis – jis išsiplečia, „suapvalėja“
Galingesni akumuliatoriai yra reikalingi dyzeliniams automobiliams. Be to, automobilio gide galima patikrinti, ką rekomenduoja gamintojai.

2016-12-14
Kaip kuo ilgiau išsaugoti akumuliatorių?

Kokybiškai veikiantis akumuliatorius – tai šimtaprocentinė tikimybė, kad Jūsų automobilis užsives bet kokiomis sąlygomis. Dėl puikiai veikiančio akumuliatoriaus nestrigs ir automobilyje esanti elektronika – radijas, kroviklis, kiti prietaisai. Ir paprasti, ir geliniai akumuliatoriai nėra ilgaamžiai. Juos reikėtų keisti maždaug kas penkerius metus. Tačiau jei pastebite, kad akumuliatorių keičiate dažniau, Jums reikėtų pasitikrinti, kaip jį valdote, ar padarote viską, kad jis dar ilgai veiktų be priekaištų.

Pirmasis žingsnis ilgai veikiančio akumuliatoriaus link yra reguliarus jo būklės tikrinimas. Kiekvienas automobilio vairuotojas turi bent kartą per mėnesį patikrinti, ar ant akumuliatoriaus paviršiaus, jungčių, vamzdelių neatsirado rūdžių ar korozijos žymių. Pastebėję jas per akumuliatoriaus apžiūrą, pasistenkite kuo greičiau pažeistas dalis pakeisti – taip išvengsite ilgainiui atsirandančių gedimų. Geriausia akumuliatorių izoliuoti, kad jo negalėtų paveikti nei temperatūrų pokyčiai, nei vibracijos.

Norint išlaikyti funkcionalų akumuliatorių, būtina jį tinkamai įkrauti. Akumuliatorių krovikliai parenkami pagal jų tipus bei sukuriamą galią. Akumuliatorių krovimas turėtų būti atliekamas kartą per savaitę. Tai ypač svarbu, jei jis nenaudojamas, nes tuomet energija vis tiek senka. Akumuliatoriaus jokiu būdu negalima krauti virš jo optimalaus lygio. Per daug įkrovus šią automobilio detalę, ji kaip tik ims greičiau dėvėtis (retais atvejais gali ir sprogti). Todėl kroviklį turite pasirinkti atsakingai – jis turi padėti akumuliatoriui visuomet išlaikyti optimalų įkrovimo lygį.

Jei naudojami ne paprasti, o geliniai akumuliatoriai, privalu reguliariai tikrinti vandens lygį juose. Tikrindami šį lygį, tuo pat metu galite pažiūrėti, ar visi vamzdeliai, laidai yra savo vietose, ar jie vis dar geros būklės. Jei kurios nors detalės susidėvėjo, privalu jas kuo greičiau pakeisti – tam, kad akumuliatorius ir toliau veiktų sklandžiai. Delsiant pakeisti susidėvėjusius laidus, gali atsirasti ir dar vienas rizikos šaltinis, mažinantis Jūsų automobilio saugumą.

Yra ir papildomų priemonių, padedančių palengvinti akumuliatoriaus darbą. Galite pasirūpinti specialiu prietaisu, kuris teikia elektros energijos automobilio elektronikai. Tokiu atveju akumuliatoriui liks tiesiog rūpintis varikliu. Nepamirškite, kad elektroniką galima įjungti tik užvedus variklį – nejunkite radijo ar šviesų prieš varikliui užsikuriant, nes toks veiksmas išnaudos akumuliatoriaus energiją dar greičiau. Kitas akumuliatorių eikvojantis vairuotojų įprotis yra užgesinus variklį ir įjungus oro kondicionavimo sistemą, radiją ilgai sėdėti automobilyje.

Jei šie patarimai nepadeda, o akumuliatorių krovimas vis dar atrodo nesibaigiantis procesas, reikėtų nuvežti automobilį į autoservisą. Ten profesionalus mechanikas patikrins, ar Jūsų akumuliatorius nėra prakiuręs, ar nėra kokių rimtų gedimų. Norėdami tikslesnių patarimų, visuomet galite skaityti akumuliatoriaus naudojimo gidą, kurį ruošia gamintojai. Ten bus ne tik nurodyti tinkami akumuliatorių krovikliai, bet ir kaip jais pasirūpinti, siekiant išlaikyti kokybę kuo ilgiau.