Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip ilgiau išlaikyti puikiai veikiančius stabdžius?

Kaip ilgiau išlaikyti puikiai veikiančius stabdžius?

Automobilio stabdžių sistema tiesiogiai susijusi su Jūsų saugumu bei galimybe tinkamai valdyti transporto priemonę. Kiekvienam vairuotojui aktualu, kad sistema veiktų be problemų. Taigi, kaip žinoti, ar Jūsų stabdžiams viskas gerai? Kada stabdžių kaladėlės dar nesusidėvėjo, o kada – pats metas jas keisti?

Gendančių stabdžių signalai


Kaip ir kiekvienas galingas prietaisas, automobilis turi specialią sistemą, kuria praneša, jog greitu metu bus  reikalingas remontas. Tai suprasite keliais būdais:
•    Garsai: girdisi stabdžių cypimas, keistas klaksėjimas;
•    Reagavimas: paspaudus stabdžius, automobilis važiuoja į vieną pusę, sunku paspausti pedalą;
•    Vibracija: paspaudus stabdžių pedalas vibruoja;
•    Lemputė: prietaisų skydelyje dega stabdžių lemputė.
Pastebėjus šiuos signalus, būtina nedelsiant susirūpinti ir patikrinti automobilio stabdžių sistemą. Nelaukite, kol stabdžių diskai visiškai susidėvės: tuomet bus jau per vėlu ir Jūsų automobilis gali pakliūti į avaringą situaciją (arba pats ją sukelti).

Stabdžių priežiūra


Stabdžiai veiks be priekaištų, jei seksite šiuos žingsnius:
•    Stabdžių skystis turi būti tikrinamas reguliariai. Ant jo bakelio nurodytas minimalus ir maksimalus lygis – skystis turi būti tarp jų. Paprastai jis keičiamas kas dvejus metus, tačiau, jei vamzdelis ar bakelis prakiuro, tuomet jis išteka greičiau. Dėl šios priežasties reguliariai sekite stabdžių skystį.
•    Stabdžių diskai turėtų būti nuvalyti švitriniu popieriumi ir specialiu šiai automobilio daliai skirtu valikliu.
•    Kaladėles keiskite kas 6 – 12 mėnesių. Jei po šio laiko nepatikrinsite jų būklės, rizikuojate, kad stabdžiai ims prastai veikti.
Atlikę šiuos veiksmus, užtikrinsite, kad stabdžių sistema veiks ilgai. Jeigu pastebėjote šių dalių gedimus, iš karto vežkite automobilį taisyti. Taip apsaugosite save ir savo keleivius.

Vairavimas taip pat svarbus

Kiek ilgai Jums veiks stabdžiai taip pat priklauso ir nuo to Jūsų vairavimo stiliaus. Jei esate neatsakingas vairuotojas, dažnai spaudžiate stabdžius užuot manevravę tarp kliūčių, stabdžių kaladėlės dėvisi kur kas greičiau. Ypatingai joms kenkia staigus stabdymas važiuojant dideliu greičiu. Nepamirškite stabdžių pedalą spausti tik dešine koja, o ne kaire.
Norėdami išsaugoti stabdžių sistemą, turite būti atidesnis. Stebėkite ne tik priešais esantį kelią, bet ir horizonte esančius objektus: kur artimiausias „Stop“ ženklas, šviesoforas, posūkis. Taip galėsite žinoti, kada sumažinti greitį, kad nereikėtų staigiai stabdyti.
Stabdžių kaladėlės, diskai bei kitos dalys veiks ilgiau, jeigu atsižvelgsite ne tik į jų priežiūrą bet ir į kitus svarbius dalykus, pavyzdžiui, ar stabdžių skystis papildytas, vairavimo stilių ir pan. Iškilus problemoms, greitai reaguokite į automobilio siunčiamus signalus; taip galėsite skubiai pataisyti gendančius stabdžius ir išvengti skaudžių padarinių.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software