Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip pasirūpinti automobilio stabdžiais?

Kaip pasirūpinti automobilio stabdžiais?

Svarbu mokėti pasirūpinti visomis automobilio dalimis. Netinkamai sumontuota ar neveikianti dalis gali tapti autoįvykio priežastimi. Tokiais atvejais, kai, pavyzdžiui, nekreipiama dėmesio į sugedusius stabdžius, nepatikrinamos stabdžių kaladėlės ir vis tiek važiuojama, draudimas gali atsisakyti padengti taisymo išlaidas. Kiekvienas vairuotojas turi žinoti, kaip pasirūpinti savo automobilio stabdžiais.

Automobilio prietaisų skydelyje yra simbolis (apskritime esantis šauktukas), įspėjantis apie stabdžių problemą. Tačiau reikėtų numatyti reguliarias stabdžių patikras, kad problema neiškiltų vidury kelio. Norint tinkamai pasirūpinti stabdžiais, visų pirma reikia suprasti, kaip jie veikia, kada būtinas stabdžių kaladėlių keitimas ar skysčio papildymas.

Kad už Jūsų važiuojantys vairuotojai žinotų, jog stabdote, stabdžių pedalai sujungti su galiniais žibintais. Svarbu pastebėti, kad jei esate įpratę šį pedalą spausti kairiąja pėda, visuomet šiek tiek šviečia žibintas, nes pėdos kraštu lengvai spaudžiate pedalą. Tai ne tik naudoja akumuliatoriaus energiją, bet ir veikia stabdžius: jie gali prarasti efektyvumą. Paprastai stabdžių efektyvumas prastėja dėl kelių priežasčių:

  • sugedo tam tikros dalys;
  • netinkamo vairavimo.

Pirmoji priežastis atsiranda neišvengiamai, ilgainiui vairuojant. Paprastai automobiliuose naudojami diskiniai stabdžiai, kurie montuojami ant visų keturių arba dviejų priekinių ratų. Jei ant galinių ratų nenaudojami diskiniai, tvirtinami būgniniai stabdžiai. Stabdžiai sudaryti iš kelių dalių, taigi jie gali prasčiau veikti ir dėl sumažėjusio vienos iš toliau nurodytų dalių funkcionalumo:

  • susidėvi stabdžių kaladėlės. Jos turėtų būti tikrinamos kas šešis mėnesius, daugiausia – metus. Jei girdite cypimą, pailgėjo jūsų stabdymo kelias, gali būti, kad jau metas pakeisti kaladėles. Stabdžių kaladėlių keitimas turi būti vykdomas profesionalaus mechaniko. Jei nesate automobilių specialistas, geriau stabdžių neliesti: gali būti daugiau žalos negu naudos.
  • Sugedę cilindrai. Jie genda, jei perkaista, arba nėra tinkamai pritvirtinti.
  • Baigėsi stabdžių skystis. Jį reikia pakeisti, jei pastebėjote, kad pasidarė tamsesnis. Nepakeitus stabdžių skysčio, gali pradėti kauptis oras ir prastai veikti stabdžiai. Jei ilgai nekeitėte, stabdžių skystis gali pradėti kaupti drėgmę ir prarasti kokybę.

Tačiau stabdžiai gali pradėti prasčiau veikti ir dėl paties vairuotojo kaltės:

  • greitas stabdymas. Jei vairuotojas nuolat stabdo nesumažindamas greičio, greičiau dėvisi stabdžių kaladėlės.
  • Ne ta koja. Anksčiau minėta, kad geriau kairiąja koja nespausti stabdžių, nes dažnai tai gali sparčiau eikvoti akumuliatoriaus energiją, sumažinti stabdžių veikimą. Stabdžių pedalą spauskite tik dešiniąja koja.
  • Išmokite geriau manevruoti. Mokant gerai manevruoti gatvėse, nereikės staigiai stabdyti ir tai leis pataupyti stabdžius.
  • Matykite, kas vyksta. Visuomet žiūrėkite į priekį, kad galėtumėte numatyti galimą persirikiavimą į kitą eismo juostą, raudoną šviesoforo signalą: nereikės taip dažnai stabdyti.
  • Per daug svorio automobilyje. Kuo sunkesnis automobilis, tuo sunkiau jį valdyti ir stabdyti, tad pasistenkite nesivežioti tai, ko nereikia.

Nepamirškite, kad jei neveikia pagrindinis stabdys, negalite važiuoti. Prieš išvažiuodami į gatves, patikrinkite, ar stabdžiai funkcionalūs, ar stabdžių skystis papildytas. Kartkartėmis nuvykite į autoservisą, kur galėsite atlikti stabdžių patikrą. Būsite tikri, kad tinkamai pasirūpinote savo automobiliu.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software