Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį
Grįžti į sąrašą

Turbinos gedimo požymiai: ką daryti?

blog-entry-img

Kiekvienam vairuotojui, kurio automobilyje yra turbina, aktualu žinoti ne tik koks turbinos veikimo principas, bet ir kokie gali būti gedimai. Tuomet bus galima greičiau nuspręsti, kokiais atvejais būtinas turbinos remontas.

Turbina veikia gana paprastai – ji pumpuoja daugiau oro į variklį, kad jis veiktų efektyviau. Dažnai, sugedus turbinai, gali sutrikti ir kitų dalių veikimas – pavyzdžiui, oro ir alyvos filtrų, kuro ir išmetamųjų dujų sistemų. Keli galimi turbinos gedimai:

· tam tikros dalys išsibalansavo, taigi negali tinkamai veikti;

· sudilo tam tikros dalys (turbinų lėkštutės, geometrijos žiedai, vožtuvai);

· per didelė išmetamųjų dujų temperatūra;

· dalys buvo paveiktos korozijos.

Apie šiuos gedimus „praneša“ sumažėjęs automobilio galingumas, pasirodžiusios keistos spalvos išmetamosios dujos. Geriausia nebandyti turbinos taisyti patiems, o vežti į autoservisą, kur bus atliktas profesionalus turbinos remontas. Atvykus į autoservisą bus atlikta turbinos diagnostika, rastas galimas gedimas. Atliekant diagnostiką bus patikrintas ir variklis, filtrai, nes, kaip buvo minėta, tam tikri turbinos gedimai gali paveikti ir šias dalis.


Atradus tam tikros dalies gedimą, jis turi būti pašalintas. Priklausomai nuo gedimo dydžio, sugedusią dalį galima taisyti arba keisti. Remontuojant turbina išmontuojama, visos dalys pataisomos arba pakeičiamos. Profesionaliai remontuojant turi būti patikrinta turbinos šerdis (kartridžas), ašis, sparnuotė, o prireikus – ir pakeisti. Tuomet viskas išplaunama, o dalis nuvalius jos sudedamos į vėl veikiančią turbiną. Tik tada ji išbandoma, o dalys subalansuojamos (svarbiausia patikrinti šerdį, ašį, sparnuotę). Taip patikrinamas dalių funkciškumas ir turbiną vėl galima įstatyti į automobilį.

Turbina susijusi su varikliu, oro filtru, taigi pastebėjus jos gedimą geriau negaišti ir iš karto važiuoti į autoservisą. Ten dirbantys profesionalai patars, ką daryti: galbūt Jūsų laukia turbinos restauravimas, o gal turbokompresorius prastai veikia dėl kitų dalių gedimų. Prieš išvažiuodami iš autoserviso sulauksite patarimų, kaip išlaikyti puikiai veikiančią turbiną.

Grįžti į sąrašą