lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
6 mitai apie akumuliatorius

6 mitai apie akumuliatorius

Apie automobilio ir akumuliatoriaus dinamiką žino viską tik nedidelė vairuotojų dalis. Galbūt dėl to akumuliatoriai pagal automobilį tinkamai atsirenkami ne visuomet. Šios dalies pasirinkimą, naudojimą ir priežiūrą taip pat apsunkina tam tikri mitai. Žemiau pateikiamus klaidingus teiginius jūs, ko gero, žinote, tačiau kai kurie gali ir nustebinti.

 Mitas Nr. 1. Techninės priežiūros nereikalaujančio (neaptarnaujamo) akumuliatoriaus iš tikrųjų nereikia prižiūrėti

Net jei ant pakuotės nurodyta, jog akumuliatorius nereikalauja priežiūros, tai nereiškia, kad galima juo visai nesirūpinti. Tiesa, jums nereikės papildyti ar palaikyti reikiamą akumuliatoriaus skysčio ar elektrolitų kiekį. Visgi rekomenduojama reguliariai tikrinti, ar nepažeisti akumuliatoriaus gnybtai ir jungtys. Taip pat – ar neatsiranda kokių kitų akumuliatoriaus dėvėjimosi požymių.

Mitas Nr. 2. Akumuliatorius visiškai įkraunamas vairuojant ar riedant laisva pavara

Akumuliatoriaus įkrovimas priklauso nuo daugybės veiksnių, taip pat ir nuo generatoriaus veikimo kokybės. Daugelis žmonių mano, kad visi pasirinkti akumuliatoriai pagal automobilį yra įkraunami generatoriaus. Visiškai iškrautą akumuliatorių gerokai lengviau įkrauti naudojantis įkrovikliu, o ne ilgiau važinėjant.

Mitas Nr. 3. Akumuliatorių reikėtų kartas nuo karto atjungti

Planuojate 2 savaites atostogauti, todėl nuo automobilio sistemos atjungiate akumuliatorių? Darote klaidą. Šiuolaikinių automobilių elektros sistemos naudoja akumuliatoriaus energiją net tuomet, kai šis tiesiog stovi nenaudojamas. Todėl rekomenduojama automobiliu važinėti nuolat arba palikti akumuliatorių įkrauti, investuoti į kokybišką įkroviklį.

Mitas Nr. 4. Aš pats galiu pakeisti automobilio akumuliatorių – kam už tai mokėti?

Yra manančių, kad pakeisti automobilio akumuliatorių labai paprasta. Nereiktų pamiršti, jog šiuolaikinių automobilių sistemoms nuolat, net ir keičiant akumuliatorių, reikia energijos. Todėl, jei nežinote, kaip elgtis su tam tikrais automobiliais, rekomenduojama patiems automobilio akumuliatoriaus nekeisti – patikėkite šį darbą profesionalams.

Mitas Nr. 5.  Jei akumuliatorių statysite ant betoninių grindų, jo skysčiai nutekės ar išsilies

Dažnai manoma, kad tinkami tik tokie akumuliatoriai pagal automobilį, kurie nebuvo laikomi ant betoninių grindų.   Taip pat tikima, kad ant tokio paviršiaus negalima detalės dėti ir patiems – rekomenduojama pakišti po ja medinę lentą. Tokie patarimai buvo aktualūs naudojantiems seno modelio dalis. Tačiau jei ant betoninių grindų laikysite šiuolaikinius akumuliatorius, jiems nieko nenutiks.

Mitas Nr. 6. Kuo stipresnė akumuliatoriaus tiekiama šalto užvedimo srovė (CCA), tuo jis geresnis

Kiekvienam automobiliui tinkamas tam tikras akumuliatorius. Naudojant netinkamą akumuliatorių, jis gali būti tinkamas naudoti gerokai trumpiau nei numatyta. Rinkitės akumuliatorių pagal automobilį – tokį, kokio reikia jūsų automobilio varikliui ir elektros sistemai.

Renkantis ir prižiūrint akumuliatorius svarbu sugriauti įsisenėjusius mitus. Žinoma, yra ir daugiau su jais susijusių klaidingų teiginių. Tikimės, jog ši informacija padės pasirūpinti, kad akumuliatoriai pagal automobilį būtų pasirinkti lengvai, o jų naudojimas, priežiūra – paprasta ir aiški. Kilus klausimų, visuomet galite kreiptis konsultacijos į „Autoaibės“ specialistus – jie padės tiek išsirinkti šią dalį, tiek užtikrinti nepriekaištingą jos veikimą.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software