lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį

Akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį

  

Dažnas automobilių mėgėjas pasirenka pats taisyti savo automobilį – perka dalis, jas įstato. Nors tai dažnai yra pigesnis variantas nei automobilio palikimas servise, dažnai tokio remonto metu dėl nežinojimo padaromos klaidos, kurios lemia didesnius transporto priemonės gedimus – todėl svarbu tiksliai žinoti dalių savybes. Viena svarbiausių dalių yra akumuliatorius, be kurio automobilis tiesiog neužsivestų. Jo gyvavimo trukmė yra maždaug 3-5 metai, todėl po šio laikotarpio turi būti parenkamas naujas akumuliatorius pagal automobilį.

 

Automobilių akumuliatoriai paprastai yra pasirenkami pagal 5 svarbius veiksnius:

  • startinė srovė;

  • rezervinis talpumas;

  • dydis;

  • amžius;

  • prekinis ženklas.

Startinė srovė (sutrumpintai CA) matuoja, kiek reikia energijos, kad variklis užsivestų. Kuomet akumuliatorius renkamas pagal automobilį, svarbu, kad nurodytas CA dydis sutaptų su turimo automobilio gamintojų nurodytuoju dydžiu. Gyvenantiems šaltoje šalyje (pavyzdžiui, Lietuvoje, kur būna iki -30ºC šalčio), yra svarbi ir CCA arba startinės srovės dydis, kuri nesikeisdama tiekia energiją 30 s 0ºC laipsnių temperatūroje. Skirtingos šalys (Vokietija, JAV) turi įvairius standartus, kurie priklauso nuo automobilio eksploatavimo šalies temperatūros sąlygų.

Rezervinis talpumas parodo, kiek minučių akumuliatorius išlaikys tą patį srovės stiprumą (25A) esant stabiliai temperatūrai (26 laipsniams šilumos) įtampai krentant iki 10,5 V. Automobilių akumuliatoriai pagal šį dydį yra laikomi paskutine gelbėjimo priemone transporto priemonei – neužvedant variklio toliau veikia elektriniai prietaisai. Šis talpumas turi būti dar didesnis, jei automobilyje yra gana daug elektrinių prietaisų. Svarbu, kad negalima tiesiog išsirinkti akumuliatoriaus su didžiausiu rezerviniu talpumu – jis turi būti parenkamas pagal automobilį. Ant akumuliatoriaus nurodytas dydis pasakys tik koks yra naujo prietaiso talpumas, todėl, jei perkate naudotą, didelė tikimybė, kad jis bus mažesnis.

Akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį priklauso ir nuo akumuliatoriaus dydžio. Svarbu parinkti tokį akumuliatorių, kuris atitiktų automobilio gamintojų nustatytas normas. Paprastai akumuliatorių dydžiai yra nurodomi pagal automobilio tipą. Pavyzdžiui, 35 grupės dydis tinka naujausiems Honda, Nissan, Toyota automobiliams, 34 – Chrysler.

Amžius gali Jums padėti suprasti, kiek prietaisas dar veiks. Kaip minėta, paprastai automobilių akumuliatoriai veikia iki penkių metų, todėl naujumas „baigiasi“ po pirmų 6 mėnesių. Kiekvienas akumuliatorių gamintojas pagaminimo datą nurodo skirtingai, todėl renkantis svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus simbolius. Pavyzdžiui, jei perkate „Energizer“ akumuliatorių, jo pagaminimo data nurodyta virš arba kairėje šalia prekės ženklo. Tikrinti reikia 4, 5, 6 skaitmenis: pirmasis reiškia metus (pavyzdžiui, „0“ reiškia 2010 metus), o antras ir trečias skaitmenys nurodo mėnesį (nuo 2014 m. sausis nurodomas ne „01“, o „17“, o gruodis ne „12“, o „60“). „ZAP“ akumuliatoriuose data nurodyta ant dangtelio briaunos: jame paskutinis skaitmuo reiškia metus, o du einantys prieš jį – metų dieną („268“ reiškia 2016m. 28 dieną). „Multlu“ akumuliatorių gaminimo data taip pat nurodyta ant dangtelio: skaitmenų rinkinyje antras skaičius reiškia metus, 3 – 4 reiškia mėnesį, o paskutiniai du – pagaminimo dieną.

Paskutinis ir ne toks svarbus veiksnys yra akumuliatoriaus prekinis ženklas arba gamintojas. Paprastai automobilių gamintojai nurodo akumuliatorių prekinius ženklus, kurie labiausiai tinka jų sukurtoms transporto priemonėms - tad ir rekomenduojama nuo šių nurodymų per daug nenukrypti.

Taigi akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį yra detalus procesas. Norint užtikrinti kokybišką jo būklę ir veikimą, yra svarbu atkreipti dėmesį į startinę srovę, rezervinį talpumą, dydį, amžių bei gamintojus. Tik taip galėsite būti tikri, kad įstatytas akumuliatorius veiks patikimai.

  

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software