lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Automobilio saugumui skirtos detalės

Automobilio saugumui skirtos detalės

Svarbiausia ir dažniausiai pabrėžiama automobilių savybė yra saugumas. Klaidingai manoma, kad tai lemia vairuotojų turimi įgūdžiai. Iš tiesų, transporto priemonės patikimumui įtakos turi ir tinkamai subalansuotos automobilio dalys. Siekiant kelyje jaustis užtikrintai, automobilių patikra turi būti vykdoma ne tik prieš techninę apžiūrą. Reguliarus automobilio detalių funkcijų išbandymas užtikrina, kad iš garažo pajudėsite saugiai.
Būtinosios dalys
Detalės, be kurių sklandaus veikimo negalima sėsti už vairo yra šios:
•    stabdžiai,
•    žibintai,
•    saugos diržai,
•    amortizatoriai.
Nors šios dalys jau būna sumontuotos automobilyje, joms reikalinga nuolatinė priežiūra. Turite tikrinti, ar stabdžių sistemoje visuomet yra tinkamas stabdžių skysčio lygis, ar nenusidėvėjo stabdžių kaladėlės ir pan. Vykdydami automobilio apžiūrą būtinai atkreipkite dėmesį į minėtąsias detales. Joms sugedus arba nusidėvėjus, jokiu būdu nepirkite naudotų, nes jų užtikrinamas saugumas bus mažesnis nei optimalus.
Automobilio statymo priemonės
Ar kada statėte automobilį ir dėl nepastebėtos kliūties netinkamai pasukote vairą? Tai gana dažna situacija tiems, kurių automobiliuose nėra normalios automobilio statymo sistemos. Ją sudaro jutikliai, montuojami automobilio išorėje, ir davikliai, perduodantys signalą vairuotojui. Kartais automobilių gamintojai į komplektaciją prideda ir kamerą, kuri mažame ekrane rodo vairuotojui nematomą erdvę: kas vyksta už automobilio. Tokios sistemos montavimas yra kiek sudėtingesnis, bet – jis tikrai atsiperka. Kameros pagalba išvengsite nematomos kliūties ir tinkamai pastatysite automobilį.

Išmanieji sprendimai


Išmaniosios technologijos dažnai siejamos su blogais vairavimo įpročiais: vairuotojai kalbasi telefonu, atrašinėja į žinutes, nors tai išblaško jų dėmesį. Visgi, išmanieji telefonai gali būti panaudojami ir geriau.

Šiuo metu sparčiai populiarėja išmaniųjų telefonų pagalba valdomos navigacijų sistemos bei programėlės,   valdomos vien balsu. Taip netrukdoma vairuoti, nes Jūsų rankos neužimtos papildomais daiktais ir visuomet būna ant vairo.

Išmaniuosiuose telefonuose įdiegus specialias programėles, jos automatiškai prisimena automobilio techninės apžiūros terminus. Jose galite pasižymėti įvairius priminimus, kurie parodys, kada Jums reikia keisti arba apžiūrėti tam tikras dalis.

Matykite viską


Automobilio statymo, arba parkavimo, sistemos įrengimas yra ne vienintelis sprendimas norintiems matyti visas artėjančias ir galimas kliūtis. Matomumą gerina ne tik sumontuota kamera, bet ir žibintai. Jie turi būti parinkti taip, kad galėtumėte visuomet matyti priešais esantį kelią, tačiau tuo pat metu neakinti kitų vairuotojų. Pasistenkite transporto priemonei surasti tokius sprendimus, kurie išlaikytų šviesą net važiuojant posūkiu.
Vairuojant visuomet yra aklasis taškas: tai erdvė, kurios vairuotojas nemato. Net tinkamai sureguliavus veidrodėlius, nedidelė erdvė vis tiek lieka nematoma, todėl reikia dar atidžiau stebėti kelią. Tam gali padėti jutikliai, kurie perduoda signalą apie aklajame taške atsiradusią kliūtį.
Nuolatinė automobilių patikra ir priežiūra yra raktas į jų saugumą. Prieš kelionę nepamirškite patikrinti padangų slėgio, protektoriaus gylio, tepalų lygio, taip pat pagalvokite, ar greitu metu nesuplanuotas vizitas į autoservisą. Nuo to, kaip rūpinsitės savo automobiliu, kaip vairuosite, priklauso ne tik Jūsų, bet ir Jūsų keleivių saugumas.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software