Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Dažniausios vairuotojų klaidos

Dažniausios vairuotojų klaidos

Vairavimo, kaip ir daugumos įgūdžių, yra išmokstama po truputį, per ilgai trunkančią praktiką. Pradedantieji vairuotojai paprastai daro tas pačias klaidas, kurias įgudusieji jau praleidžia. Norintys pagerinti savo vairavimo įgūdžius turėtų atsižvelgti į dažniausiai daromas klaidas ir pasistengti, kad jos nesikartotų. Tokiu būdu ne tik kelyje jausitės saugiau, bet ir degalų sąnaudos bus mažesnės.

Nors kai kurie vairuotojai to nesureikšmina, labai svarbus yra paties automobilio paruošimas. Turite tinkamai nustatyti veidrodėlius, pripilti reikiamo kuro, užtikrinti, kad padangų slėgis pagal automobilį atitiktų nurodymus. Tinkama veidrodėlių pozicija yra tokia, kurioje jums užtenka vos pakreipti žvilgsnį, ir lengvai matote viską, kas yra šalia bei už jūsų. Kitaip tariant, gerai nustačius veidrodėlius jums nereikia sukti galvos, kad pažiūrėtumėte į už mašinos ribų esančius objektus. Kitas svarbus dalykas – padangos. Jas reikėtų pripūsti anksčiau, nei užsidega jų slėgio lemputė prietaisų skydelyje. Slėgis turi būti reguliariai tikrinamas, nes nuo padangų ir jų sukibimo su keliu priklauso jūsų manevravimas gatvėse. Jei važiuojate netinkamo slėgio padangomis, taip pat gali padidėti degalų sąnaudos.

Dar kelios dažnos vairuotojų klaidos yra nustatytų taisyklių nesilaikymas ir savo jėgų pervertinimas. Tai – ir posūkio signalo pamiršimas, dėmesio nekreipimas į kelio ženklus, galimas kliūtis. Visiems vairuotojams yra būtina nuolat žiūrėti į priekį, dairytis ir iš anksto numatyti, kaip reikėtų manevruoti. Taigi, ne tik nepamirškite atkreipti dėmesį į kitų vairuotojų signalus (posūkio, stabdymo), bet ir patys juos naudokite. Kad susikaupimas važiuojant būtų geresnis, nevairuokite išgėrę, pavargę, nesinaudokite mobiliuoju telefonu, per daug neįsitraukite į pokalbius su kitais.

Vairuotojai dažnai pervertina savo jėgas prastomis matomumo sąlygomis. Esant smarkiam vėjui, audrai, jums reikėtų važiuoti lėčiau, įjungti atitinkamus žibintus tam, kad galėtumėte matyti kelią ir eismo dalyvius. Taip pat reikėtų palikti didesnį atstumą važiuojant gatvėmis: nevažiuokite visiškai iš paskos prieš jus esančiam automobiliui, nes netikėtai prireikus stabdyti, galite įvažiuoti į jo bagažinę. Visi šie veiksmai, nuolatinis stabdymas ir greičio didinimas nemokant manevruoti sukelia papildomą riziką jūsų automobiliui sparčiau atsidurti autoservise.

Visuomet atkreipkite dėmesį, ką rodo automobilio skydelio simboliai. Jie įspėja, kada jums neužtenka pačiam tikrinti automobilio būklę ir kada mašiną reikia parodyti profesionaliam mechanikui. Nuolat važiuojant su degančiomis skydelio lemputėmis, vengiant nuvykti į autoservisą, gali padidėti ir degalų sąnaudos. Taip nutinka dėl apleistų automobilio dalių, kurios veikia kuro paėmimą ir manevravimą. Tam gali daryti įtaką ne tik gendantys stabdžiai, bet ir elementarus padangų slėgio ignoravimas.

Vairavimas reikalauja daugybės dėmesio, atsargumo ir nuolat tobulinamų įgūdžių. Svarbiausia (ypatingai –  pradedantiesiems) stengtis vairuoti lėčiau, atidžiau, dažniau žiūrėti į kelią ir atkreipti dėmesį į tai, ką rodo jūsų automobilis.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software