Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Ekologiškas automobilis: įmanoma?

Ekologiškas automobilis: įmanoma?

Pradėjus kalbėti apie ekologiją, atrodo, automobilių charakteristikos priverčia juos atsidurti visiškai priešingoje stovykloje. Kaip gali derėti kurą siurbiantys prietaisai ir aplinkosauga? Tačiau prie ekologijos puoselėjimo prisideda ne tik elektriniai automobiliai: taršą galima sumažinti su bet kokia transporto priemone. Klausiate, kaip?

Automobilio priežiūra


Tinkamai veikiantis automobilis į aplinką išskirs mažiau nuodingų dalelių, tad ir oro užterštumas bus labiau kontroliuojamas. Sekite visus nurodymus, kaip teisingai prižiūrėti savo automobilį. Tikrinkite, ar transporto priemonės variklis veikia reikiamu pajėgumu, ar jis nėra per daug apkrautas, ar tvarkinga automobilių dujų įranga ir išmetamųjų dujų sistema. Nustatyta, kad netvarkingos sistemos sukuria daugiau anglies dvideginio, patenkančio į orą ir stiprinančio „šiltnamio efektą“.
Prireikus keisti automobilio dalis, pasirūpinkite, kad senosiomis būtų deramai atsikratyta. Tai irgi prisideda prie aplinkosaugos: panaudotos dalys dabar visiškai sunaikinamos, perdirbamos arba panaudojamos kitiems produktams. Ne ten išmestos dalys nesuyra, tad teršia planetą kur kas ilgesnį laiką. Šios taisyklės galioja ir tiems, kurių transporto priemonės – elektriniai automobiliai.

Kuro sąnaudos


Aplinkosaugai svarbiausios automobilių charakteristikos yra susijusios su naudojamo kuro kiekiu: per didelis jo lygis sekina planetos išteklius. Tad norėdami prisidėti prie ekologijos, turėtumėte susirūpinti kuro sąnaudomis:
•    pasistenkite vairuoti manevruodami, laikykitės nurodyto greičio, nekeiskite greičio pernelyg dažnai ir staigiai;
•    važiuokite su mažiau svorio: prieš kelionę iš automobilio išimkite nereikalingus daiktus;
•    patikrinkite, ar tinkamai veikia degalų pompa, ar ji neišleidžia kuro;
•    atnaujinkite savo automobilį, kad jis naudotų mažiau degalų;
•    mieste važiuokite atidarytais langais, taip nereikės jungti kondicionieriaus;
•    patikrinkite padangų slėgį: jei jis per mažas arba per didelis, padangos dėvisi greičiau ir dėl to padidėja kuro sąnaudos.
Pagal kuro sąnaudas, naudingiausi yra elektriniai automobiliai, tačiau turėdami transporto priemonę, varomą benzinu ar dyzeliu, vis tiek galite sumažinti neigiamą įtaką ekologijai. Jei sumontuotumėte automobilių dujų įrangą taip pat galėtumėte prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, kadangi šis kuras mažiau kenksmingas.

Kitos praktikos


Šios automobilio charakteristikos bei keletas kitų prisideda prie gamtos išsaugojimo. Pagrindinės aprašytos aukščiau, o kokios yra kitos?
•    Pakeleivingas automobilis. Norėdami sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį, galite sumažinti gatvėse esančių automobilių skaičių. Kaip tai padaryti? Tiesiog priimkite pakeleivius: važiuokite su bendradarbiais į darbą, pavežkite kaimynus.
•    Savo automobilį naudokite rečiau. Jei dirbate mieste, o darbe nereikia daug važinėti, galite važiuoti ir viešuoju transportu. Tai ne tik bus pigiau, bet ir oras nuo to taps sveikesnis. Jei gyvenate užmiestyje, galite pavažiuoti tam tikrą dalį kelio ir tada toliau važiuoti viešuoju transportu.
Jei manote, kad artimiausiu metu Jūsų garaže dar nestovės elektriniai automobiliai, galite pasinaudoti kitais būdais, saugančiais gamtą ir prisidedančiais prie ekologijos puoselėjimo. Svarbiausia, kreipti dėmesį į patiriamas kuro sąnaudas ir automobilio priežiūrą.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software