lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Ką turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas?

Ką turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas?

Pradėjusiems vairuoti ar tai darantiems jau ilgą laiką, kartas nuo karto verta atnaujinti žinias apie transporto priemones. Tie, kurie sako, kad viskas apie automobilius jau seniai išmokta ir nereikia vėl visko prisiminti, klysta – juk kai kurie dalykai paprasčiausiai pasimiršta. Į tai, ką turėtumėte žinoti, įtrauktas ne tik vairavimo stilius, bet ir naudingi automobilio priežiūros patarimai, kad transporto priemonė dar ilgai Jums tarnautų.

Automobilio priežiūra


Transporto priemonės neužtenka tiesiog nuplauti: ne mažiau svarbus ir automobilio poliravimas. Ypatingą dėmesį turėtumėte atkreipti į žibintus, kurių švara leidžia Jums matyti visa, kas yra priešais Jus. Taip pat atsakingai reikėtų prižiūrėti ir priekinį stiklą: jei jis kiek įskilo ir nežinote, kada galėsite jį pakeisti, galite užlakuoti pažeistą vietą nagų laku. Tai kuriam laikui sulaikys įskilimo plėtimąsi.
Kiekvienas turi žinoti, kaip pasirūpinti savo automobiliu. Viskas apie automobilius susiveda į tai, kad atsakinga ir reguliari transporto priemonės priežiūra garantuoja ilgą jos eksplotavimą. Nepraleiskite būtinos apžiūros (ne tik techninės), reguliariai tikrinkite alyvą (matuokle), padangų spaudimą. Neteisingai pripūtus padangas, jos ima greičiau dėvėtis ir mažina automobilio saugumą.

Pasiruošimas į kelią


Pakeisti alyvą ar filtrą: tai tikrai nėra viskas apie automobilius, ką turėtumėte žinoti. Vienas svarbiausių punktų yra pakeisti savo veidrodėlių padėtis, kad galėtumėte važiuodamas matyti visa, kas vyksta už Jūsų. Teisingai nustatyti šoniniai veidrodėliai reiškia, jog nesimato Jūsų automobilio galo (taip nustatyti veidrodėliai sukuria akląją zoną, dėl ko gali įvykti avarijų).
Pasirūpinkite savimi ir keleiviais: visuomet priminkite jiems apie saugos diržus. Patikrinkite, ar veikia žibintai, garso signalas, kad galėtumėte prireikus pranešti apie savo buvimą, matyti kelią ir signalizuoti kitiems vairuotojams apie posūkius. Vairuodami stabdykite pamažu: staigus greičio pakitimas nėra malonus nei Jums, nei Jūsų keleiviams, nei pačiam automobiliui. Be to, už jūsų važiuojančios mašinos gali nespėti sustabdyti ir taip susidūrimo išvengti nepavyks.

Netikėtos situacijos


Kai kurios situacijos įvyksta netikėtai, todėl joms reikia būti visada pasiruošus. Pavyzdžiui, sprogus padangai turite žinoti, kaip ją pakeisti:
•    atlaisvinkite padangos veržles;
•    pakelkite automobilį keltuvu (netyčia nuslydus keltuvui, vėliau gali būti reikalingas automobilio poliravimas, taisymas);
•    nuimkite padangą;
•    pakeiskite, pradėkite sukti veržles, tvirtindami padangą;
•    leiskite automobilį tol, kol padanga lies žemę;
•    galutinai prisukite veržles.

Neužsivedant automobiliui, Jums gali padėti kitos transporto priemonės akumuliatorius:
•    Pastatykite abu automobilius šalia;
•    sujunkite raudonu laidu teigiamus polius su teigiamais, juodu laidu neigiamus polius su neigiamais;
•    užveskite veikiantį automobilį;
•    užveskite neveikiantį automobilį;
•    kiek palaukę pirma nuimkite neigiamus polius jungiantį laidą, o tada teigiamus polius jungiantį laidą.

Jei Jus sustabdo policininkas:
•    sustokite kelkraštyje;
•    būkite pasiruošęs teises ir techninės apžiūros pasą.

Žinoma, viskas apie automobilius ir saugią kelionę dažniausiai reiškia kelių eismo taisyklių laikymąsi. Negalite vairuoti pavargęs, nes tai yra tiek pat pavojinga, kiek vairuoti išgėrus. Visada palikite erdvės kitiems automobiliams gatvėje, kad visi turėtumėte pakankamai vietos stabdyti.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software