Informuojame, kad 06.24 d. visos AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs, išskyrus parduotuvę Šiauliuose, darbo laikas 09:00-16:00 val.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip kuo ilgiau išsaugoti akumuliatorių?

Kaip kuo ilgiau išsaugoti akumuliatorių?

Kokybiškai veikiantis akumuliatorius – tai šimtaprocentinė tikimybė, kad Jūsų automobilis užsives bet kokiomis sąlygomis. Dėl puikiai veikiančio akumuliatoriaus nestrigs ir automobilyje esanti elektronika – radijas, kroviklis, kiti prietaisai. Ir paprasti, ir geliniai akumuliatoriai nėra ilgaamžiai. Juos reikėtų keisti maždaug kas penkerius metus. Tačiau jei pastebite, kad akumuliatorių keičiate dažniau, Jums reikėtų pasitikrinti, kaip jį valdote, ar padarote viską, kad jis dar ilgai veiktų be priekaištų.

Pirmasis žingsnis ilgai veikiančio akumuliatoriaus link yra reguliarus jo būklės tikrinimas. Kiekvienas automobilio vairuotojas turi bent kartą per mėnesį patikrinti, ar ant akumuliatoriaus paviršiaus, jungčių, vamzdelių neatsirado rūdžių ar korozijos žymių. Pastebėję jas per akumuliatoriaus apžiūrą, pasistenkite kuo greičiau pažeistas dalis pakeisti – taip išvengsite ilgainiui atsirandančių gedimų. Geriausia akumuliatorių izoliuoti, kad jo negalėtų paveikti nei temperatūrų pokyčiai, nei vibracijos.

Norint išlaikyti funkcionalų akumuliatorių, būtina jį tinkamai įkrauti. Akumuliatorių krovikliai parenkami pagal jų tipus bei sukuriamą galią. Akumuliatorių krovimas turėtų būti atliekamas kartą per savaitę. Tai ypač svarbu, jei jis nenaudojamas, nes tuomet energija vis tiek senka. Akumuliatoriaus jokiu būdu negalima krauti virš jo optimalaus lygio. Per daug įkrovus šią automobilio detalę, ji kaip tik ims greičiau dėvėtis (retais atvejais gali ir sprogti). Todėl kroviklį  turite pasirinkti atsakingai – jis turi padėti akumuliatoriui visuomet išlaikyti optimalų įkrovimo lygį.

Jei naudojami ne paprasti, o geliniai akumuliatoriai, privalu reguliariai tikrinti vandens lygį juose. Tikrindami šį lygį, tuo pat metu galite pažiūrėti, ar visi vamzdeliai, laidai yra savo vietose, ar jie vis dar geros būklės. Jei kurios nors detalės susidėvėjo, privalu jas kuo greičiau pakeisti – tam, kad akumuliatorius ir toliau veiktų sklandžiai. Delsiant pakeisti susidėvėjusius laidus, gali atsirasti ir dar vienas rizikos šaltinis, mažinantis Jūsų automobilio saugumą.

Yra ir papildomų priemonių, padedančių palengvinti akumuliatoriaus darbą. Galite pasirūpinti specialiu prietaisu, kuris teikia elektros energijos automobilio elektronikai. Tokiu atveju akumuliatoriui liks tiesiog rūpintis varikliu. Nepamirškite, kad elektroniką galima įjungti tik užvedus variklį – nejunkite radijo ar šviesų prieš varikliui užsikuriant, nes toks veiksmas išnaudos akumuliatoriaus energiją dar greičiau. Kitas akumuliatorių eikvojantis vairuotojų įprotis yra užgesinus variklį ir įjungus oro kondicionavimo sistemą, radiją ilgai sėdėti automobilyje.

Jei šie patarimai nepadeda, o akumuliatorių krovimas vis dar atrodo nesibaigiantis procesas, reikėtų nuvežti automobilį į autoservisą. Ten profesionalus mechanikas patikrins, ar Jūsų akumuliatorius nėra prakiuręs, ar nėra kokių rimtų gedimų. Norėdami tikslesnių patarimų, visuomet galite skaityti akumuliatoriaus naudojimo gidą, kurį ruošia gamintojai. Ten bus ne tik nurodyti tinkami akumuliatorių krovikliai, bet ir kaip jais pasirūpinti, siekiant išlaikyti kokybę kuo ilgiau.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software