Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip padidinti automobilio patikimumą?

Kaip padidinti automobilio patikimumą?

Jūsų pasirinktas automobilis turi būti saugus. Į tai įeina daugiau nei vien tikrinimas: padangų slėgis, tepalų lygis, stabdžių sistema ir t.t. Transporto priemone bus galima pasitikėti ir su ja vykti į norimas keliones tik tada, kai ji bus pripažinta patikima. Tam užtenka reguliariai prižiūrėti automobilį ir tikrinti jo detalių kokybę.
Automobilio skysčiai
Kaip ir žmogui, taip ir automobiliui, yra reikalingi skysčiai. Nuolat išlaikant optimalų reikiamų skysčių kiekį, visos automobilio dalys yra sutepamos ir veikia tinkamai. Svarbiausi jų – kuras ir alyva. Šie skysčiai reikalingi ne tik varikliui, bet ir stabdžiams, pavarų dėžei. Parūpinkite automobiliui ne tik tirštuosius skysčius, bet ir kitus:
•    Aušinimo,
•    Langų plovimo;
•    Vairo stiprintuvo.

Dažniausiai automobilio gamintojai nurodo, kada šie skysčiai turi būti keičiami. Bet kokiu atveju, daugumą skysčių reikėtų patikrinti bent kartą per tris mėnesius. Vairo stiprintuvo skystis taip pat dažnai pamirštamas, bet šiam skysčiui pasibaigus, valdyti vairą pasidaro sunku, o ekstremaliose situacijose automobilis tampa išvis nevaldomas.

Dažnai naudojamos dalys


Daug automobilio dalių naudojamos itin intensyviai, todėl jos dėvisi greičiau. Tokios dalys paprastai būna filtrai, įvairūs laidai, vamzdeliai, diržai, išmetimo sistemos dalys. Pavyzdžiui, pagrindinis diržas turi būti keičiamas kas 80 000 km, kad būtų išvengta žalos varikliui. Į dažnai naudojamų automobilio detalių sąrašą įeina ir stabdžiai. Nuo tinkamai veikiančių stabdžių priklauso, ar galėsite sustoti ir neatsitrenksite į kliūtį, automobilį bus lengva manevruoti. Pastovus transporto priemonės tikrinimas yra būtinas, antraip skaudžių padarinių kelyje, deja, išvengti nepavyks.
Variklio kokybiškumas tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų skysčių, kurie buvo aprašyti anksčiau. Jei variklis yra susietas su turbokompresoriumi, tuomet aktualu tikrinti ir su juo sujungtas detales. Tai – ne tik oro padavimo, bet ir išmetimo sistemos dalys. Jas reikia tikrinti, ar nėra skylių, didelių įbrėžimų. Gedimus reikėtų pastebėti kaip įmanoma greičiau, mat su kiekviena diena automobilio patikimumas tik mažėja.

Ką daryti?

Norėdami, kad automobilis išliktų saugus , turite pats imtis atsakomybės:
•    Kiekvieną mėnesį tikrinkite, ar padangų slėgis yra pakankamas pagal automobilio modelį.
•    Jei pastebėjote, kad tam tikrų skysčių lygis yra žemas, papildykite juos.
•    Sekite savo automobilio priežiūros kalendorių: reikiamu metu keiskite filtrus, tepalą, vežkite jį pilnai diagnostikai į autoservisą.
•    Pamatę gedimus, nelaukite, kol dar kelios dalys suges, geriau iš karto nuvežti į autoservisą.

Automobilio patikimumas – tai kiekvieno vairuotojo atsakomybė. Prieš sėsdami už vairo, turite būti visiškai įsitikinę, kad tai saugi transporto priemonė, kurios visos sistemos dalys funkcionuoja sklandžiai.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software