Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip pasirūpinti automobilio stiklais?

Kaip pasirūpinti automobilio stiklais?

Automobilio stiklais turi būti kokybiškai pasirūpinta, kad visuomet galėtumėte matyti priešais esantį kelią ir nebūtų reikalingas skubus priekinio stiklo keitimas. Daugiausia klaidų padaroma valant stiklus žiemą – pilamas karštas vanduo, stipriai gramdomas ledas, įjungiamas maksimalus šildymas, nepasirūpinama atitinkamu skysčiu, purkštukais. Visos šios klaidos ilgainiui pakenkia automobilio stiklui.

Kad stiklai būtų švarūs, turi būti naudojamas kokybiškas langų skystis. Šios priemonės skirstomos į vasarines ir žiemines. Jos gali turėti įvairių priedų, padedančių geriau išlaikyti švarų stiklo paviršių.

Langų valytuvas taip pat turi būti kokybiškas. Kiekvienas valytuvas turi būti keičiamas kas 6–18 mėnesių. Jis tikrai neturi būti naudojamas laukiant, kol sulūš. Jei valytuvai naudojami ilgiau, jie nebegali valyti taip kokybiškai, pradeda braižyti langus (ypatingai, jei valoma žiemą). Sužinoti, ar valytuvus reikia keisti anksčiau, galima ganėtinai paprastai – tokiu atveju nuvalius langą vis tiek lieka nešvarumų arba pradeda matytis įbrėžimai.

Stiklas turi būti kruopščiai nuvalomas – tam gali būti naudojamas polirolis (langų skystis nėra pakankama priemonė), kuris užpildo smulkiuosius įskilimus. Šie įskilimai itin gerai matomi prastomis oro sąlygomis. Jie dar pablogina matomumą, todėl būtina užpildyti visus įbrėžimus. Žinoma, polirolis nepadės įveikti didelių stiklo įskilimų. Tokiu atveju reikia nuvykti į autoservisą, kad būtų atliktas kokybiškas priekinio stiklo keitimas. Dar viena dažna problema, su kuria susiduria vairuotojai ir keleiviai, yra stiklų rasojimas. Esant tokiai situacijai, nereikėtų nuolat valyti langų šluoste – tai nieko nepakeis, mat rasojama dažniausiai dėl garuojančios drėgmės. Reikėtų įsigyti specialią priemonę, iškart sugeriančią visą perteklinę drėgmę.

Svarbu pastebėti, kad langų valymo sudėtingumas gali skirtis priklausomai nuo sezono. Langų valymas žiemą yra itin problematiškas, mat norint greitai išvykti iš stovėjimo vietos pasitelkiami nelabai tinkami metodai. Kai lauke yra minusinė temperatūra, prieš pradedant valyti langus reikia juos po truputį įšildyti. Kad procesas vyktų greičiau, galite užpilti ir specialaus ledą atitirpinančio skysčio. Grandiklį reikia naudoti tik tuomet, kai ledas atitirpsta ir jį reikia nustumti nuo lango. Vis dar sušalusio ledo gramdyti negalima, nes braižomas stiklas. Langų valytuvas taip pat nėra tinkama priemonė ledui nuvalyti. Nepamirškite žiemą pilti ir atitinkamo langų skysčio.

Sekdami išvardytais patarimais, galėsite lengviau pasirūpinti, kad automobilių stiklai visuomet būtų švarūs, be didelių įbrėžimų. Tai padidins kelio matomumą, tad ir važiuoti bus saugiau.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software