lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip šaltas oras gali pažeisti Jūsų automobilį

Kaip šaltas oras gali pažeisti Jūsų automobilį

Atėjus žiemai dažnas vairuotojas skuba pasikeisti savo automobilio padangas į žiemines, tačiau pamiršta apie kitus šalto oro atnešamus pavojus. Tai – ne tik apledėję keliai, kuriuose reikalingas dar didesnis atidumas bei manevravimas, bet ir kiti automobilių pažeidimai, kuriuos vėliau gali prireikti taisyti.

Skysčių pasikeitimai


Žiema gąsdina ne tik tuos, kurie langų plovimo skystį maišo su vandeniu (jis greitai užšąla ir Jums tenka važiuoti su apledėjusiais, purvinais langais), bet ir kitus. Šaltas oras veikia visus automobilio naudojamus skysčius: antifrizą, alyvą, stabdžių skystį. Žiemą jų efektyvumą galite pastebėti dar greičiau: pavyzdžiui, pro užšalusius trosus sunkiai teka skystis, akumuliatorius dar sunkiau kraunasi.
Kai kurie skysčiai, alyva, antifrizas, pavarų dėžės tepalai, žiemos metu kaip tik pradeda tirštėti. Dėl to automobilių dalys užsivedus varikliui pradeda dirbti nesuteptos, jos greičiau dėvisi, prastėja jų kokybė. Vien dėl to patariama šiuos skysčius pasikeisti prieš prasidedant šaltajam sezonui. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jie būtų pritaikyti itin žemai oro temperatūrai.
Dėl šalto oro po automobilio kapotu gali susidaryti kondensacija. Tiksliau tariant, ten kaupiasi šilti garai, kurie po to atšąla ir virsta vandeniu ar ledu. Ant sistemos, vamzdžių nusėdęs ledas, gali jas greičiau pažeisti, pagreitinti skylių ar įbrėžimų atsiradimą.

Sunku ryte užvesti automobilį


Prastai veikia elektronika? Neužsiveda variklis? Dėl to kaltas išsikrovęs akumuliatorius. Važiuojant žiemos metu, jį tampa vis sunkiau tinkamai įkrauti, todėl po truputį mažėja akumuliatoriaus įtampa. Po kiek laiko šios įtampos neužtenka paprasčiausios elektronikos valdymui. Jei akumuliatorių turite jau ketverius – penkerius metus, rekomenduojama jį pakeisti.
Dėl sunkaus įsivažiavimo gali būti kaltas ir netinkamas dyzelinis kuras. Esant šaltai temperatūrai jis truputį sutirštėja, todėl gali sunkiau veikti pompa, jį tampa sunkiau uždegti. Norint to išvengti, užvedę variklį, galite trumpam jį palaikyti, kad kuras sušiltų ir greičiau pasiektų reikiamą konsistenciją. Nereikėtų užvesto variklio laikyti ilgai: 30 sekundžių visiškai užteks.

Padangos dyla greičiau


Ar pastebėjote, kad žiemos metu padangas reikia pūsti vis dažniau? Taip yra dėl to, kad žvarbaus oro sąlygomis, padangose keičiasi oro slėgis. Automobiliui stovint vietoje oro slėgis sumažėja, o pradėjus judėti – padidėja. Dėl to ne tik kyla Jūsų automobilio kuro sąnaudos, pasidaro sunkiau manevruoti transporto priemonę, bet ir padangos dėvisi nelygiai ir labai greitai.

Prieš ateinant šaltajam sezonui, kiekvienas vairuotojas turėtų apžiūrėti savo automobilį. Pasitikrinkite, ar visų skysčių lygiai yra tokie, kokie turėtų būti, ar jų nereikia pakeisti. Jei pastebite, kad vis mažėja akumuliatoriaus įtampa, pravartu jį taip pat atnaujinti.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software