lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip žiemos rytais taisyklingai paruošti automobilį?

Kaip žiemos rytais taisyklingai paruošti automobilį?

Atšalus orams, pasnigus vairuotojams rytais paruošti automobilį važiavimui būna tikras galvos skausmas. Kiekvienas skuba, nori tai padaryti kuo greičiau, todėl imamasi automobiliui kenkiančių sprendimų (karšto vandens pylimo ant stiklo, jo grandymo, susidėvėjusios valytuvų gumelės naudojimo). Tačiau šie sprendimai yra trumpalaikiai, ilgainiui jie gali pakenkti automobilio paviršiui. Žiemos metu automobilį reikia paruošti būsimai kelionei nuosekliai, žingsnis po žingsnio.

Tiems vairuotojams, kurių automobiliai žiemą praleidžia lauke, verta įsigyti apsauginį dangalą, saugosiantį mašiną nuo didelės žiemos sąlygų žalos. Jei automobilį laikote garaže, tuomet galite į jį kas rytą įsėsti be didelio pasiruošimo. Jei automobilio paviršius nėra saugomas, tuomet automobilio paruošimas bus kiek ilgesnis. Pirmiausiai vairuotojus pasitinka apsnigti ir apledėję stiklai. Kad ir ką esate girdėję, nepilkite ant automobilio stiklų karšto ar tuo labiau verdančio vandens – tai gali tik sugadinti ar net suskaldyti stiklą. Taip pat lango nereikėtų iš karto pradėti stipriai kaitinti. Temperatūra turi didėti pamažu, kad ledas pradėtų tirpti po truputį. Tik tuomet, kai ledas pats pradeda slysti stiklu, galite jį nubraukti. Jokiu būdu negramdykite kietos konsistencijos ledo ir nelaukite, kol jį nuvalys valytuvų gumelės, nes taip subraižysite stiklą. Neturintys langų šildymo sistemos, gali naudotis specialiu skysčiu, skirtu ledui atitirpinti.

Žiemos metu nereikėtų galvoti, kad automobilių valytuvai atliks visą darbą už Jus. Kad galėtumėte ryte lengviau atitirpinti automobilio stiklus, turite reguliariai juos nuplauti. Jei neplausite langų, prie jų prišals važiuojant užtiškusi kelių barstymo druska ir kiti nešvarumai. Dėl to būtina patikrinti: galbūt metas pakeisti valytuvų gumeles? Jos išlaiko tokį patį funkcionalumą tik iki 18 mėnesių, tad prieš prasidedant antrai automobilio žiemai, paieškokite naujų. Galite naudoti ir specialias žiemai tinkančias gumeles. Pasirūpinę tinkamomis gumelėmis, galėsite būti tikri, kad nakties metu jos neprišals prie stiklo, tad nereikės ryte jų atitirpinti.

Dauguma vairuotojų vis dar yra įpratę užvesti variklį ir jį palikti veikti apie minutę, t. y. kol atitirps valytuvų gumelės, o vairuotojas nuvalys langus. Tai iš anksčiau išlikęs įprotis – seniau automobiliai žiemos metu kitaip neužsivesdavo. Tačiau XXI amžiuje automobiliai yra daug kokybiškesni, tad ilgai variklio kaitinti nereikia. Palikus variklį laisvai dirbti ilgiau nei 10–15 sekundžių, jis gali pradėti greičiau dilti, nes tuomet ant jo sienelių tinkamai nepasiskirsto tepalas ir alyva. Laukti galite tik tuo atveju, jei naudojate visiškai natūralią alyvą, kuriai reikia daugiau laiko tinkamai konsistencijai žiemos metu pasiekti. Žinoma, žiemą automobiliu reikia iš vietos pradėti važiuoti pamažu, taip suteiksite pakankamai laiko varikliui įšilti.

Sekdami šiais patarimais, žiemos metu galėsite tinkamai paruošti savo automobilį. Nepamirškite kai kuriomis priemonėmis pasirūpinti iš anksto – dažniausiai pamirštami automobilių valytuvai, kuriuos reikėtų pakeisti kas pusantrų metų. Prieš prasidedant žiemai, pakeiskite ir langų skystį, patikrinkite akumuliatorių, alyvos lygį, įsigykite langus atitirpinančio skysčio.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software