Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kaip žinoti ar Jūsų aušinimo sistema sugedo?

Kaip žinoti ar Jūsų aušinimo sistema sugedo?

Automobilyje dirbantis variklis gana greitai įkaista. Jam peržengus maksimalios darbinės temperatūros ribą, variklis gali perkaisti ir nustoti veikti. Kad taip nenutiktų ir būtų palaikoma normali variklio temperatūra, reikalinga funkcionali automobilio aušinimo sistema. Tiksliai nepažįstant sistemos, gali būti sunku suprasti, ar ji vis dar tinkamai veikia.

Dažniausiai pasitaikantys požymiai


Kad sistema, jai priklausantys automobilių radiatoriai ir kitos dalys genda arba jau sugedo, paprastai praneša 4 požymiai:
•    variklis greitai perkaista;
•    pastebimas aušinimo skysčio nutekėjimas;
•    sklinda antifrizo kvapas;
•    nuolat reikia papildyti aušinimo skysčio baką (jis neužsilaiko).
Jei pastebėjote vieną iš šių požymių, didelė tikimybė, kad sugedo kažkuri sistemos dalis, pavyzdžiui, nuteka aušinimo skystis ir dėl to sutrinka visos sistemos funkcijos.

Aušinimo sistemos priežiūra


Norint, kad automobilio aušinimo sistema veiktų sklandžiai, reikia tinkamai ja pasirūpinti.
•    Reguliariai tikrinkite, ar aušinimo skystis atitinka nustatytą ribą. Jo neturi būti nei per daug, nei per mažai.
•    Naudokite aušinimo skystį, kuris atitinka Jūsų automobilio gamintojo gidą ir vairavimo sąlygas: jie bus atitinkamai suskirstyti: skirti žiemai ar vasarai (tai keičia jų savybes).
•    Neskieskite aušinimo skysčio vandeniu: žiemos metu jis gali užšalti.
•    Nustatytu metu reikės pakeisti siurblį, kuris pumpuoja aušinimo skystį. Kai jis netinkamai veikia, į variklį nepatenka pakankamai aušinimo skysčio, dėl ko jis greičiau perkaista. Siurblį taip pat būtina keisti, jei jį paveikia korozija.
•    Tikrinkite, ar automobilių radiatoriai nepraleidžia skysčio. Jei kažkurioj vietoje jis netyčia prateka, skylę laikinai galima užklijuoti plėvele, kol sistema bus visiškai pataisyta.
•    Aušinimo sistemą turite plauti kas metus. Tokiu būdu pašalinsite visas ten susikaupusias daleles, kurios trukdo radiatoriaus darbui.

Nepamirškite: jei užvedate variklį, kai aušinimo skysčio beveik nėra, tai kenkia ne tik sistemai, bet ir pačiam varikliui.
Kas dar kenkia aušinimo sistemai?

Net ir nauja automobilio aušinimo sistema greitai suges, jei į ją pilsite netinkamą skystį. Kai per klaidą panaudojote rūdis sukeliantį skystį, prieš pildami naują, visų pirma, išpilkite senąjį, o sistemą atidžiai išplaukite. Automobiliu rūpintis reikia vos tik prasideda problemos: įsigiję automobilį, būtinai jį patikrinkite.
Kartais aušinimo sistemai gali pakenkti ir šaltis. Jis sugadina sistemos jungtis. Dėl prišalusių jungčių, sutrinka sistemos darbas, praleidžiamas aušinimo skystis, o ilgainiui varikliui kyla rizika perkaisti.
Labiausiai automobiliui kenkia aplaidumas. Jei norite, kad automobilių radiatoriai, aušinimo sistema veiktų ilgiau, pasirūpinkite reguliaria jų priežiūra: tikrinkite, ar neprakiurę radiatoriai, sekite, ar nevarva aušinimo skystis ir t.t. Jei pastebite, kad per savaitę prarandate daugiau nei 0,4 l šio skysčio, iš karto vežkite automobilį taisyti.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software