Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Kuo ypatingos motociklo padangos?

Kuo ypatingos motociklo padangos?

Kiekvienai transporto priemonei gaminamos unikalios dalys, todėl jei manote, kad motociklų padangos – tokios pačios kaip automobilių, klystate. Padangos – viena svarbiausių šios transporto priemonės dalių, lemiančių motociklo galią, patogumą ir saugumą. Tad kiekvienam motociklininkui aktualu pasirinkti tokias padangas, kurios idealiai tiktų jo transporto priemonei ir atitiktų asmeninius poreikius.

 

Uždėję automobilio padangas motociklui iš karto padidinsite šios transporto priemonės vairavimo riziką. Be to, per daug nusidėvėjus vienai padangos pusei, negalima jos apsukti ar sukeisti su kita: gali pasikeisti protektoriaus raštas, o tai gali lemti prastesnį sukibimą su keliu ir važiuojant motociklas ims dažniau slysti. Padangos motociklams, taip pat kaip ir automobiliams, turi protektorius, ir reikia reguliariai tikrinti jų nusidėvėjimą. Norint įvertinti protektorių kokybę, reikėtų pamatuoti tarpelį – jo gylis turėtų būti bent kelių milimetrų.

 

Po guminiu padangos sluoksniu yra karkasas, gaminamas iš suvytų plieno gijų. Šios gijos gali būti supintos įstrižai arba spinduliais. Priklausomai nuo supynimo, motociklų padangos yra kietesnės arba minkštesnės. Spinduliu supintos padangos geriau paskirsto nuo trinties atsirandantį karštį, todėl ir nusidėvi mažiau, geriau sukimba su keliu. Tačiau ir įstrižai supintos vis dar naudojamos: jos praverčia sunkesniems motociklams, kurie veža kelis keleivius, krovinius. Šių abiejų tipų, t. y. skirtingų, padangų negalima montuoti ant vieno motociklo.

 

Visa padangos informacija, dydis nurodyta ant jos šono. Pirmas skaitmuo paprastai reiškia plotį, antras aukštį, po šių rodmenų esanti raidė rodo supynimo tipą, trečias skaitmuo – rato dydį, ketvirtas – apkrovos indeksas, o paskutinioji raidė rodo greičio galimybes (koks maksimalus galimas greitis važiuoti tokiomis padangomis).

 

Padangų keitimas – svarbus motociklo priežiūros etapas. Padangas reikėtų keisti, kai nusidėvi protektoriai, pastebite tam tikrų įskilimų ar plyšimų. Motociklams nereikia keisti padangų į žiemines: Lietuvoje šios transporto priemonės sezonas tęsiasi tik pusę metų. Apskritai padangas reikėtų keisti kas 5 metus – tai vidutinis jų nusidėvėjimo laikas. Jas galėsite keisti ir rečiau, jei važiuojate motociklu tik kartą per savaitę ir neilgus atstumus.

 

Reguliariai – geriausia prieš išvažiuodami į kelią – tikrinkite padangų nusidėvėjimą ir slėgį. Jei padangos per daug pripūstos, vidurinioji dalis greičiau nusidėvės nei šonai. Per mažai pripūtę padangas sulauksite atvirkštinio rezultato. Jei nežinote, koks turėtų būti slėgis, visuomet galite patikrinti gamintojo rekomendacijas.

 

Motociklų padangos skiriasi nuo automobilių, taigi pradėję važinėtis motociklu būtinai paskaitykite apie jas daugiau, susipažinkite su skirtingų gamintojų modeliais. Be to, reguliariai tikrinkite padangų slėgį, nusidėvėjimą, kad padangų keitimas nebūtų toks dažnas.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software