Informuojame, kad 06.24 d. visos AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs, išskyrus parduotuvę Šiauliuose, darbo laikas 09:00-16:00 val.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Mechaninė ar automatinė: kuri pavarų dėžė geresnė?

Mechaninė ar automatinė: kuri pavarų dėžė geresnė?

Dar viena tema, kuria nuolat diskutuoja automobilinkai: kuri pavarų dėžė efektyvesnė, kurią reikėtų rinktis. Ilgą laiką karaliavo mechaninė pavarų dėžė, kuri buvo vos ne kiekviename automobilyje. Visgi po truputį Lietuvos rinkoje pradeda įsitvirtinti ir automatinės pavarų dėžės. Norint išsiaiškinti, kurią geriau rinktis, svarbu atkreipti dėmesį į jų panašumus ir skirtumus.

Abiejų pavarų dėžių pagrindinė paskirtis –  nuo jos priklauso automobilio galimybė tiek sumažinti, tiek padidinti greitį. Svarbu pastebėti, kad efektyviausiai greičio pokyčius valdyti pavyks turintiems mechaninę pavarų dėžę. Jos paprastai montuojamos ir lenktyniniuose automobiliuose. Jei dėžė automatinė, pavara persijungs ne taip greitai (keliomis sekundėmis vėliau). Tai nėra taip svarbu vairuojant mieste, tačiau aktualu lenktyniaujant.

Automatinės pavarų dėžės labai patogios, jei tenka daug vairuoti kasdien, tačiau nereikia nuolat keisti greičio. Automobilius su šiomis pavarų dėžėmis lengviau vairuoti tiems, kurie neseniai gavo vairuotojo teises. Deja, automobiliams su automatine pavarų dėže dažnai reikia ir daugiau priežiūros, juos gali tekti dažniau taisyti. Be to, jaunam vairuotojui iškart sėdus į automobilį su automatine pavarų dėže, vėliau gali būti sunku išmokti teisingai perjungti pavaras įsėdus į automobilį su mechanine pavarų dėže.

Vairuodami automobilį su mechanine pavarų dėže, patys perjunginėdami pavaras, galėsite geriau išnaudoti kuro sąnaudas, lengviau daryti posūkius, kilti įkalne. Vis dėlto turintys automobilius su automatine pavarų dėže galės lengviau pradėti važiuoti būdami ant kalno (tai patogu per spūstis). Taigi automatinės pavarų dėžės dažnesnės automobiliuose, kuriais daug važinėjama kalnuotose vietovėse, miestuose, kuriuose daug šviesoforų ar dažni kamščiai: vairuotojui reikia mažiau koncentruotis į pavarų perjungimą ir galima geriau valdyti vairavimą.

Automobiliai su mechanine pavarų dėže paprastai pigesni, todėl tinka tiems, kurie negali skirti didesnių pinigų. Be to, tokie automobiliai sunaudoja mažiau degalų, o mechaninei pavarų dėžei sugedus nereikės skirti didžiulių pinigų, mat šias pavarų dėžes lengviau pataisyti nei automatines. Dar vienas patogus niuansas – nereikia taip dažnai keisti tepalo, o pakeitus jį tinkamu laiku šios pavarų dėžės gali veikti be problemų ne vienus metus. Visgi jei esate pradedantysis vairuotojas, jums gali būti sunku koncentruotis į vairavimą ir pavarų perjungimą vienu metu, be to, turėdami nuolat perjungti pavaras, negalėsite visąlaik vairo laikyti dviem rankomis.

Pavarų dėžę rinkitės pagal poreikius. Pavyzdžiui, jei tik pradėjote vairuoti, gyvenate vietovėje, kur dažni kamščiai, jums naudingiau būtų įsigyti automobilį su automatine pavarų dėže. Vis dėlto jei norite patys perjunginėti pavaras, kontroliuoti vairavimo procesą, mažiau išleisti automobilio priežiūrai, tuomet jums tiks automobilis su mechanine pavarų dėže.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software