Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Negalite užvesti automobilio: ką daryti?

Negalite užvesti automobilio: ką daryti?

Žiemos metu dažnai negalite užvesti automobilio? Kartais taip atsitinka ir kitais metų laikais. Priklausomai nuo situacijos, turite žinoti, kurią transporto priemonės dalį reikia tikrinti ir ką reikia daryti, kad automobilis vėl užsivestų. Jei niekas neveikia, remontas neišvengiamas. Jūsų transporto priemonei gali būti reikalingas akumuliatoriaus, variklio arba kuro siurblių remontas.

Ką reikia tikrinti?


Kad automobilis užsivestų, turi būti aktyvuojamos trys grandinės:
•    turi būti paleistas starteris;
•    įjungtas kuro siurblys;
•    užvestas variklis.

Šios grandinės susideda iš kelių dalių: pirmos visuomet yra akumuliatorius ir užvedimo spyna. Sugedus vienai iš šių dalių, nė viena grandinė negalės būti aktyvuota.
Pasukote raktelį, o variklis nepradeda veikti? Pabandykite įjungti žibintus. Jei žibintai beveik nešviečia, didelė tikimybė, kad išsikrovė akumuliatorius. Tikrindami akumuliatorių, pažiūrėkite ir jo gnybtus: juos gali būti paveikusi oksidacija. Kai kurie naujesni automobiliai nepradeda važiuoti, jei transporto priemonė nėra nustatyta ant neutralios pavaros. Gali būti, kad karbiuratorius turi daugiau kuro, tuo atveju pakėlus kapotą jausis benzino kvapas.
Jei girdisi keistas garsas (klaksėjimas), reiškia akumuliatorius visiškai išsikrovęs. Jei užsiveda, bet tuoj pat sustoja, gali būti, kad turite problemų su kuro įpurškimu, sugedusios uždegimo žvakės arba yra per mažas cilindrų suspaudimo lygis. Pastarajai problemai pašalinti bus reikalingas dyzelinių variklių remontas. Jei  starterio paleidimo relė yra sugedusi, tuomet užvedant automobilį negirdėsite klaktelėjimo. Kitas variantas – sugedusi užvedimo spyna: pasukus raktą nesukuriama reikiama įtampa ir variklis negauna impulso pradėti dirbti.

Ką daryti?


Jei Jums neveikia akumuliatorius, tačiau jis nėra visiškai išsikrovęs, tuomet galite pabandyti stumti automobilį, kol jis pasieks antros pavaros greitį. Bet tai veikia tik tiems automobiliams, kurie neturi elektroninės variklio valdymo sistemos.
Dar viena problema gali būti su akumuliatoriaus gnybtais: jie gali būti prastai pritvirtinti. Pabandykite juos nuvalyti – tuomet problema turėtų susitvarkyti. Norėdami patikrinti starterio laidus, prijunkite akumuliatoriaus maitinimą prie jų. Gaila, tačiau šios dalies patys negalėsite pataisyti, teks kreiptis į servisą.

Kai kuriais atvejais suveikia tam tikri purškalai, kuriuos reikia purkšti į oro filtrą. Tam nepasiteisinus reikia tikrinti žvakes. Dyzeliniams automobiliams dažnai užsikemša kuro filtras, ilgai to neprižiūrinti, gali būti reikalingas kuro siurblių remontas. Neveikiant purkštukams turėtumėte tikrinti užvedimo sistemos kompiuterį.
Automobiliui neužsivedant kelis kartus iš eilės, gali būti, kad Jums yra reikalingas profesionalus benzininių ar dyzelinių variklių remontas. Tuomet susisiekite su autoservisu ir jūsų automobilio varikliui bus atlikta diagnostika bei nustatytas gedimas.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software