lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Padangų keitimas: pagrindinė informacija

Padangų keitimas: pagrindinė informacija

Kartais pamirštama, kad būtent nuo padangų priklauso važiavimo sklandumas, sukibimas su keliu. Taigi būtina ir tinkama padangų priežiūra. Dažniausiai apie jas susimąstoma tik tuomet, kai ateina padangų keitimo laikas. Tačiau kartais padangos susidėvi greičiau ir jas reikia pakeisti anksčiau.

Automobilių padangos dėvisi nuolat važinėjant, tačiau jų dėvėjimąsi pagreitinti gali ir ydingi vairavimo įpročiai. Jeigu nuolat staigiai stabdoma ar akseleruojama, tai gali paveikti padangų paviršių. Be to, padangas labai veikia įvairios kliūtys, duobės: jas reikėtų aplenkti. Jei manevruojate gatvėmis puikiai, vis tiek pravartu kartkartėmis patikrinti padangų būklę. Labai svarbus padangų protektoriaus gylis: vasarinių padangų protektoriaus gylis turi būti 1,6 mm, žieminių – 3 mm. Jei jis mažesnis, turėtumėte padangas pakeisti. Be to, padangos visuomet turi būti tinkamai pripūstos, kitaip jos gali perkaisti, o per daug pripūstos apsunkinti automobilio valdymą. Nuolat patikrinkite, ar padangos neįtrūkusios, ar nėra jose įstrigusių bet kokių dalelių ir pan. Atėjus laikui, kada keisti padangas būtina, nepamirškite apžiūrėti ir pakeisti atsarginės padangos. Pakeitę padangas, įsitikinkite, kad jos tinkamai subalansuotos.

Vasarines padangas (be dyglių) galima naudoti nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 10 d. Žinoma, reikia atsižvelgti į oro sąlygas: jei balandžio mėnesį vis dar pasitaiko ledo ar sniego, privalu važiuoti žieminėmis padangomis. Visgi visus metus jomis važinėti nevertėtų: nuo aukštos temperatūros padangos suminkštėja ir negali išlaikyti automobilio stabilumo. Nepakeitę padangų Jūs ne tik nesaugiai vairuojate, bet ir rizikuojate: atsitikus autoįvykiui, gali būti, kad draudimas neatlygins patirtos žalos.

Paprastai vasarines padangas į žiemines vairuotojai keičia truputį anksčiau – pavyzdžiui, lapkričio 1 d. Tiesa, galima rasti ir universalaus profilio padangų, tinkamų naudoti ir vasarą, ir žiemą, tačiau jos nėra labai geras pasirinkimas: nėra tokių padangų, kurios užtikrintų vienodai saugų vairavimą visais metų laikais. Beje, prireikus pakeisti padangas, galite tai padaryti autoservise. Saugiausia žiemines padangas keisti į vasarines tuomet, kai oro temperatūra pakyla iki 10 ar daugiau laipsnių.

Reikėtų nepamiršti, kad nuimtas padangas reikia tinkamai prižiūrėti. Jų negalima užkrauti kitais daiktais, jos turi būti laikomos gerai vėdinamoje sausoje vietoje, kurios nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Be to, padangos neturėtų būti greta įvairių chemikalų ar aštrių daiktų. Pažiūrėkite, kad ant padangų nebūtų nelygaus nusidėvėjimo (jį ganėtinai paprasta pastebėti). Pastebėjus jį, reikėtų padangą pakeisti.

Prireikus padangą pakeisti kelyje, nepamirškite:

  • sustokite ant lygaus kelio paviršiaus.
  • Įjunkite rankinį stabdį.
  • Pastatykite sunkesnių daiktų (plytų, akmenų) abejose nekeičiamų padangų pusėse (iš priekio ir galo).
  • Padėkite rankinį keltuvą ant žemės ir raskite tinkamą vietą, kad galėtumėte pakelti automobilį. Įstačius keltuvą į netinkamą vietą, gali suskilti automobilio plastikinės dalys.
  • Pakelkite automobilį tiek, kad padanga vis dar liestų žemę. Atsukite veržles. Tuomet keltuvu kelkite automobilį tol, kol padanga bus kiek virš žemės. Tik tada galite atsukti visas veržles.
  • Nuimkite padangą ir padėkite šalia.
  • Uždėkite kitą padangą.
  • Pradėkite sukti veržles. Nuleiskite šiek tiek keltuvą, kad padanga liestų žemę, bet neremtų automobilio. Galutinai priveržkite visas veržles.
  • Nuleiskite keltuvą, pašalinkite apsaugas, patikrinkite padangos slėgį.
  • Nepamirškite pasiimti nenaudojamos padangos.

Automobilių padangos užtikrina saugumą, patogumą, tad jomis reikia tinkamai rūpintis ir nepamiršti, kada yra tinkamas automobilių padangų keitimo laikas. Padangas galite keisti pats arba pasinaudoti profesionalų paslaugomis ir tai padaryti autoservise: tuomet galėsite būti tikri, kad padangos uždėtos ir subalansuotos kokybiškai.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software