lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Patarimai vairuojantiems žiemą

Patarimai vairuojantiems žiemą

Kiekvienas vairuotojas žino, kad žiemą vairuoti yra daug sudėtingiau nei kitais metų laikais. Juk padaugėja pūgų, dėl kurių matomumas tampa itin prastas, o kelią nuolat dengiantis ledas ar sniegas trukdo valdyti automobilį. Atšiaurios sąlygos ypatingai daug susikaupimo reikalauja iš naujų vairuotojų, kurie dar nėra išbandę savo jėgų tokiame kelyje. Vairuojant žiemą, svarbu manevruoti lėčiau, taip neleidžiant automobiliui pasiduoti inercijai. 

Pavojingiausias vairavimo žiemą reiškinys yra slydimas. Kelyje pasitaikantis plikledis, greičio limitų nesilaikymas ir ne itin atsakingas vairavimas padidina slydimo galimybę. Žiemos metu tam tikrais atvejais net važiavimas laikantis nustatyto greičio limito gali būti rizikingas – ypatingai, jei kelias apsnigtas, apledėjęs. Tad žiemą turite ne tik užtikrinti, kad automobilis paruoštas – sumontuotos žieminės padangos, tinkamai veikia dienos šviesos šviestuvai ir kiti žibintai. Ne mažiau svarbu ir patiems pasiruošti didinti greitį bei stabdyti lėčiau. Nepamirškite, kad žiemą stabdymo kelias ilgesnis, tad pradėkite stabdyti anksčiau, nei esate įpratę. Jei automobilyje nėra ABS sistemos, stabdyti turėsite po truputį – spausdami pedalą su pauzėmis.

Atšalus orui, kai kuriems vairuotojams sunkiai jungiasi pavaros. Taip gali nutikti dėl netinkamai parinkto tepalo ar alyvos. Įsitikinkite, kad žiemą automobilio variklio alyva parinkta atitinkamai.

Labai daug nesklandumų vairuojant žiemą kyla ir dėl prasto matomumo. Norint išvengti problemų, visuomet turi būti valomas priekinis stiklas, įjungti dienos šviesos šviestuvai, o jei matomumas itin prastas – stipresni žibintai. Pavyzdžiui, prieš išbandydami savo automobilį rūko ar pūgos metu, patikrinkite, ar tikrai sklandžiai veikia priešrūkiniai žibintai. Rūpindamiesi matomumu, atkreipkite dėmesį ir į savo automobilio stiklus ir langų valytuvus – ar nereikia pastarųjų pakeisti, ar jie nebraižo priekinio ar galinio stiklo.

Kaip buvo minėta, jūsų saugumas labai priklauso ir nuo požiūrio į vairavimą. Atidžiai stebėkite kelią, kaip keičiasi jo sąlygos, jauskite ar lengvai galite kontroliuoti automobilio manevrus. Pamačius kliūtį, patartina ją apvažiuoti, o ne staigiai stabdyti, nes žiemą stabdymo kelias ilgesnis ir jūs galite nesuspėti sustoti. Taip pat rūpinkitės savo automobiliu: ne tik tikrinkite alyvą, bet ir atkreipkite dėmesį, ar akumuliatoriaus krovimas nevyksta per ilgai.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software