Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Prieš automobilio techninę apžiūrą

Prieš automobilio techninę apžiūrą

Jeigu norite būti tikri, kad automobilis paruoštas važiuoti gatvėmis įvairiomis sąlygomis, turi būti atlikta jo techninė apžiūra. Automobilių techninė apžiūra atliekama kartą per dvejus metus, ir kad nereikėtų techniškai tikrinti automobilio kelis kartus, jis turi būti tinkamai paruoštas.

Ruošiant automobilį techninei apžiūrai, būtina patikrinti svarbiausias jo dalis. Net toks žingsnis kaip žibintų reguliavimas negali būti praleistas. Prieš vykdami į techninę apžiūrą, įsitikinkite, kad jūsų priekiniai, galiniai, rūko žibintai veikia be priekaištų. Juk būtent jie užtikrina, kad būsite matomi ir patys matysite kelią bet kokiomis oro sąlygomis. Tikrindami padangas apžiūrėkite, ar protektoriai nėra per daug nusitrynę. Minimalus vasarinių padangų protektoriaus gylis – 1,6 mm, žieminių – 3 mm. Techninė apžiūra gali būti įvertinta neigiamai ir jei vasarą važinėjate dygliuotomis padangomis.

Jei automobilio techninė apžiūra įvertinama neigiamai, vairuotojui suteikiama 90 dienų gedimams ir trūkumams pašalinti. Jei automobilio techninės apžiūros talonas panaikinamas, draudžiama važinėti automobiliu, tuomet vairuotojas turi per vieną parą pašalinti gedimus. Jeigu automobilio techninė apžiūra įvertinama teigiamai, tuomet vairuotojui išduodamas praeitos apžiūros talonas – dabar techniškai patikrinti automobilį reikės tik po dvejų metų. Svarbu pastebėti, kad į automobilių techninę apžiūrą leidžiama atvykti ir anksčiau: likus 30 kalendorinių dienų iki techninės apžiūros talono galiojimo pabaigos.

Prieš vykdami į techninę apžiūrą, turėkite savo techninį pasą, vairuotojo teises ir patikrinkite savo automobilį. Apie tai, koks svarbus padangų ir žibintų reguliavimas, jau kalbėta, tačiau reikia patikrinti ir kitas automobilio dalis:

  • gesintuvas automobiliui – būtinas, todėl įsitikinkite, ar turite jį, o kartu – ir avarinio sustojimo ženklą bei tinkamai sukomplektuotą pirmosios pagalbos vaistinėlę.
  • Vairuotojo langas turi veikti be problemų: tiek atsidaryti, tiek užsidaryti.
  • Stabdžiai – ko gero, svarbiausi. Patikrinkite, ar pakankamai likę stabdžių skysčio, ar nėra nusitrynusios kaladėlės.
  • Signalas turi būti garsus ir aiškus.
  • Saugos diržai turi lengvai užsisegti, atsisegti ir užsifiksuoti smūgio metu.
  • Priekinio ir galinio (jei yra) langų valytuvai turi veikti sklandžiai, o langų skysčio būti pakankamai.
  • Pasitikrinkite ir savo šildymo sistemą.
  • Jei neveikia posūkio signalai, techninė apžiūra gali būti įvertinta neigiamai.
  • Patikrinkite, ar lengvai užsidaro ir atsidaro visos durys.

Jei patikrinote ir nėra jokių nesklandumų, trūkumų, pasirūpinote pirmosios pagalbos vaistinėle, gesintuvas automobiliui taip pat yra, tuomet galite vežti patikrinti transporto priemonę. Nepamirškite, kad tikrinant automobilį jame negali būti pašalinių asmenų, gyvūnų ar krovinių. Jei nesate tikri, ar pavyks sėkmingai įveikti apžiūrą, ypač kai automobilis užkeliamas ant keltuvo ir tikrinami lankstai, jungtys, galite prieš tai nuvažiuoti ir patikrinti automobilį autoservise: jei bus nesklandumų, čia viską tuo pat metu ir sutvarkys.

Skirtingose techninės apžiūros stotyse automobilio patikra gali skirtis, tačiau pagrindiniai patikros niuansai visur išlieka tie patys. Jei nenorite laukti eilėje, galite užsiregistruoti internetu: Jums bus nurodyta tiksli data, kada turite atvykti į automobilių techninę apžiūrą.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software