Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Ruošiame automobilį ilgai kelionei

Ruošiame automobilį ilgai kelionei

Ruošdamasis vykti į kelionę, dažnas vairuotojas pasirūpina tik padangų pripūtimu ir kuro bako papildymu. Tačiau važiuojant ilgesnius nei įprasta atstumus sukuriama didesnė automobilio apkrova, kuri gali paveikti pamirštas patikrinti dalis. Prieš pradedant keliauti naudingas įvairių dalių – variklio, skysčių, filtrų, akumuliatoriaus patikrinimas.

Jei prisiminėte papildyti automobilio kurą, pagalvokite ir apie kitus naudojamus skysčius. Privalu patikrinti variklinę alyvą, nuo kurios priklauso kokybiškas variklio darbas. Patikrinti alyvos lygį galite iš tepalo bakelio ištraukę matuoklę, ją nuvalę ir vėl įmerkę į skystį. Vėl ištraukę matuoklę pažiūrėkite, kurioje vietoje liko nuosėdos. Jei alyva liko žemiau minimalios padalos, talpą reikėtų papildyti. Tikrindami skysčius, neapleiskite ir dažnai pamirštamų: aušinimo, langų plovimo, vairo stiprintuvo. Aušinimo skystis užtikrina, kad automobilio variklis neperkaistų ir Jums netektų stovėti šalikelėje laukiant, kol kas nors paveš. Langų plovimo skystis leis Jums visą laiką mėgautis norimu kelio matomumu. Paskutinysis iš paminėtų skysčių skirtas tam, kad visuomet galėtumėte tvirtai pasukti vairą.

Ruošiantis į kelionę, būtini kokybiški ir švarūs filtrai automobiliams. Kad variklį pasiektų tik švari variklinė alyva, keisdami ją, pakeiskite ir filtrą. Prieš pildami kurą, pažiūrėkite, ar jo filtras taip pat funkcionuoja be priekaištų. Tokiu būdu variklį pasieks tik švarūs degalai. Kad automobilio keleiviai kvėpuotų gaiviu oru, pakeiskite ir salono filtrus – tai ypatingai svarbu, jei ketinate didelę kelionės dalį važiuoti bekele. Kelionei būtini ir kokybiški oro filtrai – jie užtikrina, kad variklį pasiekiantis oras būtų be kenksmingų dalelių.

Variklis kelionės metu patiria labai didelę apkrovą. Dėl to ir yra būtina kokybiška variklinė alyva. Dar viena svarbi automobilio dalis kelionei, kuri ištveria didelę apkrovą, yra padangos. Kaip buvo minėta anksčiau, neužtenka tiesiog patikrinti jų slėgį ir optimaliai pripūsti. Atsižvelgdami į metų laiką, kada vyks kelionė, patikrinkite, ar automobilio padangų protektorius yra reikiamo gylio. Važiuodami į kelionę snieguotu ar apledėjusiu keliu, būtinai pasirūpinkite žieminėmis padangomis, kurių protektorius siekia 3 mm. Kitu metų laiku protektoriaus gylis turi siekti 1.6 mm.

Norint patikrinti kai kurias automobilio dalis, gali prireikti ir mechaniko pagalbos. Išsiruošiant ilgai kelionei, turėtų būti atliktas profesionalus variklio, akumuliatoriaus patikrinimas. Tikrinant pastarąjį, būtina užtikrinti, kad jo nepaveiktų korozija, o laidai puikiai funkcionuotų, būtų geros būklės. To nepadarius, po kurio laiko bus vis sunkiau užvesti automobilį. Profesionalus mechanikas taip pat turi patikrinti ir Jūsų stabdžius: ar nenusidėvėjusios kaladėlės, ar yra pakankamas skysčio kiekis.

Galiausiai, prieš išvažiuodami pasirūpinkite pripūsta atsargine padanga, funkcionaliu gesintuvu, pirmosios pagalbos rinkiniu. Kai būsite įsitikinę, kad visos automobilio dalys veikia tinkamai, atliktas variklio, stabdžių, akumuliatoriaus patikrinimas, tuomet galėsite ramiai vykti į suplanuotą kelionę.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software