Informuojame, kad 04.12-13 d. AUTOAIBĖ parduotuvės nedirbs.
lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Skirtingi filtrai automobilyje: kam jų reikia?

Skirtingi filtrai automobilyje: kam jų reikia?

Filtrai būtini kiekvienam automobiliui – jie padeda užtikrinti, kad naudojamos medžiagos būtų tinkamos kokybės ir nepažeistų svarbių dalių. Tam tikri filtrai (pvz., oro filtras) užtikrina, kad į automobilio vidų nepatektų kenksmingų dalelių, kai kurie filtrai valo ir grynina įpilamas medžiagas (pvz., kuro filtras), o dar kiti „rūpinasi“ keleiviais (pvz., salono filtras). Netinkamai veikiant filtrams, gali sugesti ir kitos automobilio dalys, todėl kiekvienam vairuotojui reikėtų žinoti šių dalių paskirtis ir galimus gedimus.

 

Automobilyje esantis salono filtras užtikrina, kad keleiviai kvėpuotų švarų orą. Jis valo orą, ateinantį iš šildymo, ventiliacijos, kondicionavimo sistemos. Už dėtuvės esantis filtras turėtų būti keičiamas panašiai kaip ir oro filtras, kas 15 tūkst. km. Jį galite keisti ir dažniau, jei salone jaučiate prastą kvapą, nuolat važiuojate vietovėmis, kuriose prasta oro kokybė. Jei filtras gana ilgai naudojamas, jo viduje galite pamatyti lapų, svetimkūnių.

 

Važiuojant automobiliu veikia labai daug dalių, variklis greitai įkaista. Taigi būtina alyva, kuri atšaldytų pagrindines dalis ir leistų joms sklandžiai dirbti. Kad alyvą dar būtų galima panaudoti kelis ciklus, labai svarbu ją nuolat valyti. Šią funkciją atlieka alyvos filtras. Jis turi būti pakeistas kiekvieną kartą, kai keičiama alyva.

 

Švarus oro filtras neleidžia patekti įvairiems svetimkūniams (smėliui, lapams, vabzdžiams) į variklį, o tai labai svarbu siekiant išlaikyti jo galingumą. Norint išlaikyti oro filtro kokybę, jis turi būti keičiamas kartą per metus arba nuvažiavus 10–15 tūkst. km. Jei nenorite dažnai to daryti, kitas galimas variantas – sportinis oro filtras. Šio filtro nereikia keisti, tačiau jis turi būti išplautas. Šis filtras naudingas tiems, kuriems nereikia dažnai važiuoti prastais keliais, bekele. Priešingu atveju jį teks dažnai plauti arba keisti panašiai kaip ir įprastą oro filtrą. Oro filtras paprastai montuojamas šalia oro angos arba automobilio grotelių, o pakeisti jį ganėtinai paprasta.

 

Kuro filtras nėra toks svarbus kaip oro ar alyvos, tačiau į jį vis tiek reikia atkreipti dėmesį. Šis filtras yra tarp kuro pompos ir purkštukų. Šį filtrą rekomenduojama keisti kaip ir kitus automobilio filtrus, tačiau didesnį dėmesį kuro filtrui rekomenduojama skirti dyzelinių variklių savininkams.

Norėdami būti tikri, kad jūsų automobilis veiks be problemų, įsitikinkite, kad filtrai yra švarūs. Kai kuriuos jų (pvz., sportinis oro filtras) galima išvalyti, tačiau daugumą, norint išlaikyti puikią kokybę, reikia pakeisti bent kartą per metus.

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software