lt en
autoaibe.ltautoaibe.lt
Pasirinkite automobilį
8-700 55 002
Tik e-parduotuvės klausimais
Užtikrinkite vaikų saugumą automobilyje

Užtikrinkite vaikų saugumą automobilyje

Nors automobilis – gana saugi transporto priemonė, susilaukus vaikų, viskas ima kelti didesnę baimę nei anksčiau. Ypatingai stresą naujiems tėvams sukelia vaikų vežimas automobilyje: kaip juos tinkamai prižiūrėti, prisegti jų sėdynę, kokių priemonių reikia, ar saugos diržai nespaudžia.

Pagrindinės taisyklės


Visų pirma, vaikai negali būti vežami tiesiog ant kelių. Jei vaikas yra mažesnio ūgio nei 135 cm, jam yra reikalinga speciali automobilinė kėdutė, kuri dedama ant galinės sėdynės. Vaiką vežant priekinėje sėdynėje, reikia atitinkamai pasirinkti kėdutės padėtį. Kėdutė gali būti atsukta nugara į priekinį stiklą, tačiau tada būtina išjungti oro pagalvę. Kėdutė taip pat gali būti atsukta automobilio važiavimo kryptimi. Paprastai priekinėje sėdynėje gali sėdėti tik 12 metų jau sulaukę vaikai.
Turintys mažų vaikų žino, kokie jie smalsūs: jiems įdomu viską išbandyti, atidaryti. Todėl patartina, kad automobilyje būtų įtaisytas galinių durų užraktas. Toks užraktas garantuoja, kad vaikai  be suaugusių žinios iš vidaus durų atsidaryti negalės.
Automobilinė kėdutė turi būti pritaikyta kiekvienam vaikui pagal jo ūgį ir svorį. Kitu atveju, jos tinkamai neapsaugos vaiko. Taisyklės galioja ir taksi automobiliams – juose taip pat turi būti paruošta kėdutė. Šios kėdutės yra skirstomos į kelias grupes pagal vaikų svorį:
•    0 grupė – iki 10 kg;
•    0+ grupė – iki 13 kg;
•    1 grupė – 9 – 18 kg;
•    2 grupė – 15 – 25 kg;
•    3 grupė 22 – 36 kg.

Kodėl paprasti saugos diržai vaikams netinka?


Automobilyje esantys diržai yra suprojektuoti suaugusiems, todėl ne visuomet taip gerai suveikia mažiesiems. Jei kėdutė yra per maža, tuomet galima naudotis specialiais paaukštinimais, kurie vaiką priartina prie reikiamo ūgio. Automobilyje mažamečius prisegus paprastais saugos diržais gali tekti mokėti net 87 eurų baudą.
Jei važiuojate į užsienį, taip pat nepamirškite pasitikrinti taisyklių: kai kuriose šalyse kėdutės būtinos visiems, 150 cm ūgio nesiekiantiems vaikams.

Svarbiausia yra tėvų sąmoningumas: saugos diržai tinka ne visuomet, kartais reikalinga speciali automobilinė kėdutė, reikia pasirūpinti transporto priemonės, kad galinis durų užraktas būtų veikiantis. Nepamirškite pasirūpinti ne tik mažesnių vaikų, bet ir vyresniųjų saugumu: kėdutės reikalingos visiems iki 135 cm ūgio vaikams. Tik vyresni nei 12 metų vaikai gali naudotis įprastais saugos diržais.
 

Susijusios prekės

0
0,00€
0,00€
LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help Software